3 dat hij niet op de hoogte was van het weghalen van de plank bij de Sakura Drop Kimmann breekt knie na botsing V) ZET U DE WEKKER VOOR.... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant Vader Adrie heeft eerst nog zijn vraagtekens, de wereldtop is lange tijd drie maten te groot. Maar Van der Poel durft te dromen van de Olympische Spelen. En in 2019 en 2020 hoort hij bij de wereldtop. Het jaar uitstellen van de Spelen pakt voor hem ongunstig uit. Vanwege alle ambities op de weg rijdt hij te weinig op de mountainbike. Maar dat het hem nog altijd menens is, blijkt wel uit het feit dat hij na een uiterst succesvolle eerste Tourweek met een ritzege en zes dagen gele trui uitstapt. Een veelbesproken be slissing, maar Van der Poel wil zich niets kunnen verwijten. Toch maakt hij tijdens zijn voor bereiding weer zijn eigen keuzes. Vanwege zijn wegprogramma rijdt hij dit jaar slechts twee wereldbe kers. En in Japan landt hij pas op vrijdag, ondanks de zeven uur tijds verschil en alle verhalen over j etlag- protocollen. Veel concurrenten be kijken bovendien het parkoers al minutieus, een dag voor zijn vlucht. Eigengereide aanpak ,,Een wilde gok'', noemt Van der Poel het zelf. Die eigengereide aan pak heeft hem al veel opgeleverd, maar het lijkt erop dat zijn rivalen op deze Spelen beter bij de les zijn. Hij heeft veel mannen wél zien springen de voorbije dagen, maar denkt met het rollen van de plank minder kans op materiaalpech te hebben. Wanneer de Brit Tom Pidcock, net als hij een multidisciplinair wonderkind, het goud van een dienblad afhaalt, is Van der Poel in het ziekenhuis in afwachting van foto's en met zijn mobiel in de weer. Volgens hem heeft niemand hem op de sprong voorbereid, re ageert hij op Twitter. ,,Ik wist van niets.'' In het ziekenhuis werden geen breuken geconstateerd in de heup van Van der Poel. BMX dinsdag 27 juli 2021 GO Voor de vroege vogels: drie wedstrijden om speciaal naar uit te kijken. 1. Wielrennen, tijdrit (v+m) (woensdag, 04.00 uur). Revanche voor Anne- miek van Vleuten (foto) en Anna van der Breggen na het gemiste goud in de wegrace? En wat kan Tom Dumoulin bij de mannen (vanaf 07.00 uur)? 2. Judo, klasse -70kg (v) en -90kg (m) (woensdag, 04.58 uur). Kan Noël van 't End (foto), die in 2019 wereldkampi oen werd in Japan, opnieuw excelleren in het land van de rijzende zon? Hij neemt het in de eerste ronde op tegen Paolo Persoglia uit San Marino. Sanne van Dijke heeft een bye en judoot haar tweederondepartij om 05.18 uur. Mathieu van der Poel begint vol goede moed aan zijn race. 1/2/3/4. Na een kleine tien minuten komt hij aan bij de Sakura Drop, waar Van der Poel vervolgens over de kop slaat, hard valt en naar zijn heup grijpt. 5. Hij probeert het nog. 6. Een uur later is het over en uit. 7/8. Van der Poel wordt naar boven geduwd, waar hij de Nederlandse cabine binnenstrompelt. fotos pim ras, anp TOKIO Nóg een fikse domper verrast wordt door een overste gisteren voor de Nederlandse kende official. Ruimte of tijd om equipe in Tokio: BMX'er Niek de man te ontwijken is er Kimmann heeft een barst niet: Kimman rijdt erbo- in zijn knieschijf opgelo- venop. Wat de official op pen bij een botsing tij- S® de baan deed, is niet be- dens de trainings. Kim- kend. Kimmann, de we- mann deelde zelf een film- reldkampioen van 2015, is pje van het incident op soci- vooralsnog wel van plan te ale media. Daarop is te zien hoe starten in de eerste ronde van hij aanzet voor een sprintje, een het BMX-toernooi, dat donder- aantal heuvels neemt en daarna dag begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47