mmmmm Geen vrees bij Kustmarathon voor afgelasting O O) CD O 10 Tennis Minderhoud U S A mMmÊ - - aaan^H 5 .t.v c.;> u ,;v:_ a££ fe&y Ze heeft net haar mavo-diploma op zak en is klaar voor een vervolgoplei ding. Het liefst wordt ze iets bij de marechaussee of de douane. ,,Daar komt het goed van pas als ik mezelf kan verweren." Op de middelbare school heeft ze haar karateskills al eens moeten inzetten. ,,Een ventje dat mij al heel lang pestte, daagde mij uit. Toen heb ik hem heel hard op zijn hoofd geslagen. Daarna ben ik door niemand meer gepest, het was gelijk over." Haar klasgenoten zien haar nu als een soort Karatekid. Dat vindt ze niet erg. ,,De meesten weten wel wat karate voor mij betekent." Sam is allerminst een kreng en ook geen vechtersbaas. Ze ziet er ook schattig uit met haar krullen en is ge liefd bij alle leden van karateclub Iss- honi in Zierikzee. Maar maak haar niet boos. ,,Het is niet zo dat ik zomaar karate gebruik buiten de dojo, maar als je wekenlang gepest wordt mag je echt wel iets doen. Het is meer zelf verdediging." Zodra de karateka de wedstrijdring ingaat, komt haar temperament bo- Een ventje dat mij al heel lang pestte, daagde mij uit. Toen heb ik hem heel hard op zijn hoofd geslagen vendrijven. ,,Ik ben hele goede vrien dinnen met een meisje van een an dere karateclub, maar als we tegen el kaar moeten vechten, gaat het hard te- gen hard. Ook als iemand mij heel hard slaat op een wedstrijd word ik boos en ga ik keihard terugvechten. Dat is niet heel goed, ik moet mij nog meer leren beheersen." Wedstrijden vechten is niet waar haar ambitie ligt. Wel in het zich ver der ontwikkelen in de karatetechnie- ken. ,,Ik wil zo hoog mogelijk probe ren te komen." Nu ze met de zwarte band de eerste dan heeft bereikt, is ze vastberaden voor de tweede dan te gaan. Alle tien de dans halen is een kwestie van lange adem: er zitten net zoveel jaren tussen als het cijfer van de dangraad voordat je examen mag doen. Basistechnieken Sam zit sinds haar zesde op karate. Net zo lang kent ze karateleraar Den nis Molendijk. De sensei zag de Nieu- werkerkse als eerste binnenlopen toen hij zijn eigen karateschool Iss- honi zo'n zes jaar geleden oprichtte. Hij is lovend over haar instelling en trots dat zij als eerste leerling van zijn school de zwarte band heeft behaald. Het betekent dat ze de basistechnie ken onder de knie heeft. Met andere woorden: nu begint het echte werk. Dat zit bij Sam wel goed, denkt Mo lendijk. ,,Meestal is ze er drie keer in de week. Ze helpt ook bij andere groe pen. Heel mooi om te zien hoeveel passie ze voor karate heeft." Thuis traint Sam om de dag een half uur tot een uur. Ze heeft haar hart verpand aan karate. ,,Ik doe het nu tien jaar en merk dat ik het steeds leuker ga vin den. Het heeft mij zekerder gemaakt, sterker. Zowel mentaal als fysiek. Ik sta hier nu ook vaak een groep les te geven. Dat had ik zonder karate nooit gedurfd. Ik durfde niet eens iemand aan te kijken." Dat Molendijk onlangs de zwarte band bij Sam omknoopte, kwam voor haar als een complete verrassing. ,,Ik wist niet eens dat ik examen had ge daan." Meerdere senseis hebben hun goedkeuring gegeven voor de promo tie. Molendijk tegen zijn leerling: „Normaal gesproken is het een inter nationaal examen. Dat gaan we nog een keer doen." Woensdag werd bekend dat de Kustloop, een halve marathon in en rondom Vrouwenpolder, op 4 sep- tember niet door kan gaan. Er zijn te veel onduide lijkheden over wat er op die datum kan en dus wil de organiserende stichting geen risico's nemen. Er zal wel een virtuele editie zijn. Bij de Kustmarathon, min of meer de grotere broer, voelt men nog geen twijfel. Simons gelooft dat op 2, 3 en 4 oktober (,,Het is dan toch een maand la ter") de storm weer geluwd is. „Eerlijk gezegd zagen wij dit wel een beetje aankomen", geeft hij aan. ,,Want als er versoepelingen van de coronamaatre gelen zijn, weet je dat de besmettingen weer iets op kunnen lopen. Nu zie je de aantallen overigens weer dalen en straks zijn ook weer meer mensen gevacci- neerdIk denk dat we in oktober gewoon een volwaardig Kustmarathonweekend kunnen hou den." Het organisatiecomité staat in nauw contact met de gemeentes Schouwen-Duiveland, Noord-Beve land en Veere. ,,Bij die gemeentes hebben ze natuur lijk ook geen glazen bol", zegt Simons. ,,Maar de geluiden zijn nog steeds positief. Ze weten ook dat we nu in de fase zijn beland waarin we kosten heb ben en reserveringen maken. Het jaarlijkse Kustmarathon-magazine is ook al uit. Dat is toch wel een teken dat we er echt naartoe aan het leven zijn." dinsdag 27 juli 2021 GO 2 Shura Poppe en Daniël de Jonge, beiden afkomstig uit Vlissingen, hebben op het Nationale Ranglijst Toer nooi in Leiden een finale plaats behaald. In de eindstrijd trokken beide Zeeuwen aan het kortste eind. De 21-jarige De Jonge, als vierde ge plaatst, verloor met 6-2 6-4 van Lodewijk Weststrate. De 23-jarige, on geplaatste Shura Poppe kwam tegen Merel Hoedt tekort: 6-2 6-1. Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud start vandaag om 12.05 uur (Nederlandse tijd) in de finale van de olympi sche landen- wedstrijd. Hij is als tweede Ne derlander aan de beurt. Acht landen strijden met drie combina ties om het eremetaal. De wedstrijd be gint om 10.00 uur. Zonder karate durfde Sam (15) niemand aan te kijken V r' '-r-X' 1 v,y fvvri'v r /y Sam van Oosten (rechts) in gevecht met haar trainer, Dennis Molendijk. foto sandra schimmelpennink Ze wilde leren een beetje van zich af te bijten. Daarom deden haar ouders haar op karate. En nu heeft Sam van Oosten de zwarte band. Van pestkoppen heeft de 15-jarige Nieuwerkerkse geen last meer. Ze gaat door voor de hoogste dan. Valeska Nastaly Zierikzee - Sam van Oosten Er is vooralsnog geen vrees over het doorgaan van de Kustmarathon in het eerste weekeinde van oktober. ,,We hebben afgelopen week nog contact gehad met de diverse gemeentes en die hebben laten weten dat we de voorbereidingen voort kunnen zetten", zegt Chris Simons, de voorzitter van het organisatiecomité. Roeland van Vliet Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38