tuin Beachboom baalt van onzekerheid Connexxion stunt met 10 ritten voor 15 euro 2 WENDY WAGENMAKERS Column Ik had gehoord dat het erg was. Dat het gras zo hoog groeide dat je de glijbaan nog amper kon zien. Dat de halmen over de schommels hingen, dat de wip was overwoekerd met distels. Maar toen ik vorige week door het gan getje struinde en mijn neus tegen het hek drukte, zag ik dat het nog erger was dan ik al dacht. Het is vakantie, maar de speel tuin in de binnenstad van Vlissin- gen is dicht. Al anderhalfjaar. Om dat het oude bestuur er een potje van heeft gemaakt. Schulden wa ren er, Delta had de kraan dichtge draaid. En toen keurde de NVWA ook nog eens een hoop speeltoe stellen af. Daar waar kinderen hoorden te spelen, waren nu rood witte linten gespannen. speeltuin zoals een speeltuin hoort te zijn, met een goede kabelbaan en heuveltjes om je achter te ver schuilen. Met legendarische kam- peerweekenden. Waar opa's en oma's van de huidige generatie al speelden. Maar als bezoeker had je al lang door dat het niet goed ging. Kinderen kwamen altijd met ge scheurde kleren thuis en op het terras zaten mensen die duidelijk niet voor de glijbaan kwamen. Er werd meer Jupiler geschonken dan siroop. buurtbewoners op die de kwestie wilden oplossen. Ze zouden een nieuw bestuur vormen en zorgen dat de speeltuin er weer twintig jaar tegenaan kon. Kinderen ston den voorzichtig te stuiteren. Maar ja, het oude bestuur werd maar niet opgeheven - laat staan dat oude problemen uit de weg wer den geruimd. En dus, zei de wet houder, kan de gemeente ook geen nieuwe erfpachtovereenkomst op stellen. hun geruzie voor dat honderden kinderen al twee zomers niet kun nen spelen in hun speeltuin. Het is een grote schande. En het is tijd dat die grote mensen eens laten zien hoe het hoort: praten, luisteren en problemen oplossen. En dan gras- maaien. Heel veel grasmaaien. Door geruzie van grote mensen kunnen kinderen al twee zomers niet spelen DE STELLING Vandaag: Schrappen zomerfestivals is verstandig Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters TOENAME SEBRUIK PARTYt>RU<3S TIJDENS LOCKPOWN Man schuldig aan zwaar ongeval Rosann gaat naar Popsport CADZAND Beards4Life haalt 15.000 euro op Het kabinet zette gisteren een streep door een groot deel van het festival seizoen. Meerdaagse evenementen met overnachtingen, zoals Low lands, zijn tot 1 september verboden. Voor eendaagse festivals vanaf 14 au gustus duurt de onzekerheid voort. Onbegrijpelijk, vindt Botty. ,,Je snapt toch dat eendaagse eve nementen ook duidelijkheid willen hebben? Ondertussen zie ik wel voetbalwedstrijden waar 20.000 mensen op de tribune zitten. Waarom mag dat dan wel doorgaan? Ik weet het ook niet meer." De organisatie wil op korte ter mijn de knoop doorhakken, na een gesprek met onder meer de ge meente. ,,Ik heb er een hard hoofd in. Je kunt niet op de 13de beslissen of je op de 14de een festival houdt. We kunnen niet blijven wachten. Bo vendien: als het mag doorgaan, dan zal het met testen voor toegang zijn. Hoe krijg je dat dan opgetuigd? Dan staan er ineens een paar duizend mensen bij de teststraat in Zierikzee op de stoep." Beachboom kan maximaal 7500 bezoekers hebben. Er zijn rond de 4000 kaarten verkocht. ,,Het ging heel hard, totdat het nieuws kwam dat festivals moesten stoppen. An- ders waren we waarschijnlijk uit verkocht geweest", zegt Botty. ,,Het kan een mooie editie worden, maar de vraag is wat er nu nog van te rechtkomt." Andere festivals Evenementen zonder vaste zitplaat sen waren al tot 14 augustus verbo den. Het kabinet besloot maandag die termijn te verlengen tot 1 sep tember voor meerdaagse festivals waar bezoekers ook overnachten. Daaronder vallen Lowlands, Down the Rabbit Hole en Mysteryland. 2017 Je kunt niet op de 13de beslissen of je op de 14de een festival houdt Voor de Zeeuwse festivals heeft dat niet directe gevolgen. Eén van de weinige meerdaagse festivals met camping is het Bluesfestival Kwa- dendamme, maar dat is pas op 24 en 25 september. De organisatie blijft hopen dat het tegen die tijd wel kan doorgaan. Het Zeeland Nazomerfestival be gint op 24 augustus, maar voldoet aan de huidige coronaregels: bezoe kers hebben een vaste plaats en moeten anderhalve meter afstand houden. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Film by the Sea, dat op 10 sep tember begint. Voor eendaagse festivals zonder zitplaatsen blijft het afwachten tot 13 augustus. Dat geldt niet alleen voor Beachboom, maar ook bijvoor beeld voor Hrieps (18 september). Tien busritten voor vijftien euro in de weekenden en op werkdagen na 09.00 uur. Busmaatschappij Con- nexxion probeert met deze actie de passagiers weer terug het openbaar vervoer in te krijgen en biedt daarom de Meerreizen Bundel voor iedereen met een persoonlijke ov- chipkaart (met foto). De Meerreizen Bundel is de koop via de website van Connexxion. De bundel moet de klant op de ov- chipkaart zetten. Er zijn bijvoor beeld geen losse papieren tienrit- tenkaarten te koop bij de buschauf- feur. Men kan zoveel Meerreizen Bundels opladen als men wil. De actie loopt tot eind dit jaar. Voor de ritten die niet gebruikt zijn krijgt de reiziger geen geld terug, aldus Connexxion. Per check-in kan iemand 90 mi nuten lang reizen en overstappen op alle buslijnen. De bundel is in Zeeland te gebruiken, maar ook in op Goeree-Overflakkee, in de Hoekse Waard, Amstelland-Meer- landen, Haarlem-IJmond, Noord Holland Noord, Gooi- en Vecht streek, Zaanstreek en in de regio Arnhem/Nijmegen. In deze gebie den zijn Transdev, Connexxion, Overal en Breng actief. dinsdag 27 juli 2021 En het is zo'n mooie plek. Een Gelukkig stonden er betrokken Zo zorgen grote mensen er met Reageer op pzc.nl Gisteren: Renesse is en blijft een familiebadplaats 578 reacties 51% 42% EA/ £»3A/ A/L/jW£-T- A1E"T 7~/^S NIEUWERKERK De 64-jarige R. V. uit Scharendijke heeft een voorwaardelijke werk straf van 60 uur en een voorwaardelijke rijont zegging van zes maan den gekregen. Het ge rechtshof in Den Bosch legde hem gisteren die straf op, omdat hij gedu rende een langere tijd niet op de weg lette. De man botste in december 2017 op de N59 bij Nieu- werkerk frontaal op een andere auto. Door de klap raakten twee inzit tenden van de aangere den auto gewond. Een ooggetuige vertelde dat V. langzaam naar links stuurde. ,,Het was net alsof hij rechtdoor reed, in plaats van de bocht te nemen." GROEDE De 21-jarige singer-song writer Rosann (Kerck- haert) uit Groede verte genwoordigt Zeeland bij Popsport, het coachings- programma voor talent volle, jonge muzikanten, bands en acts. De afgelo pen maanden deden tien acts uit Zeeland mee. Ro- sann is uitverkoren om door te gaan naar het landelijke traject, waarbij elke provincie met één act is vertegenwoordigd. Onder leiding van een coach wordt zij na de zomer klaargestoomd voor de Popsport Live Sessions in de studio van De Staat. Ruim 15.000 euro heeft Beards4Life vorige week opgehaald. Vijf be baarde mannen renden langs de Nederlandse grens om geld op te halen voor de Hersen- stichting. In acht dagen legden ze non-stop 1600 kilometer af in es tafettevorm en renden en fietsten daarbij ook langs de Zeeuwse kust bij Cadzand. De mannen vroegen met hun tocht aandacht voor mensen met een depressie en zamelden geld in, zodat de Hersenstichting on derzoek kan financieren en voorlichting kan geven. Beachboom wordt er onderhand moedeloos van. Het dancefesti- val op de Brouwersdam staat op het programma voor zaterdag 14 augustus. Maar het kabinet beslist pas op vrijdag 13 augus tus of dit soort evenementen mogen doorgaan. ,,Dit is balen", zegt organisator Jeroen Botty. ,,Je blijft maar in onzekerheid." Rolf Bosboom Scharendijke - Jeroen Botty, Beachboom ABeach- boom in 2017. ARCHIEFFOTO MARIEKE MANDEMAKER Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2