Toename aantal coronapatiënten heeft geen gevolgen voor reguliere zorg Drijvende kraan Svanen Karateka Sam van Oosten Weet jij of de lucht die je elke dag inademt wel zo gezond is? Annelien Bij de Vaate uit Serooskerke (W) weet het na een paar maanden 'snuffelt ietsen' wel. En wat denk je? Zij schrikt zich soms rot. Ze fietst rond met een bijzonder kastje. Net als 19 andere Zeeuwen. Het meet fijnstof, tempera- tuur en luchtvochtigheid. Bij elkaar zegt dat van alles over de kwaliteit van de lucht. torent 103 meter uit boven Ritthem heeft van pestkoppen geen last meer Bijna een maand lang lag er geen enkele patiënt met een corona-in fectie in het Terneuzense zieken huis. De speciale corona-afdeling kon eind juni worden opgeheven. Dat 'cohort', zoals de corona-afde ling wordt genoemd, is weer in be drijf. Drie mensen worden verpleegd op deze afdeling en één patiënt ligt op de intensive care. Eén patiënt is de afgelopen week aan corona over leden. In ziekenhuis Adrz in Goes lagen gisteren aan het einde van middag zeven coronapatiënten. Dat zijn er drie meer dan op 19 juli. Van de hui dige patiënten worden er drie op de intensive care behandeld. Dat is hetzelfde aantal als een week gele den. De afgelopen week zijn in het Goese ziekenhuis vijf nieuwe pa tiënten opgenomen. De gemid delde bezetting per dag wisselt de laatste tijd tussen de vijf en acht co- vidpatiënten, aldus het Adrz. Reguliere zorg De toename van het aantal covid- patiënten heeft, ondanks dat de va- kanties zijn aangebroken, geen ge volgen voor de reguliere van zorg verlening in het ziekenhuis, laat Adrz weten. De aantallen zijn be duidend lager dan tijdens de piek in de winter en het voorjaar. Toen werden elke dag tientallen mensen in de Zeeuwse ziekenhuizen be handeld. Piek In november piekte de bezetting naar de zestig covidpatiënten. Nu zijn dat er dus in totaal elf. Ook op de ic's zijn de huidige aantallen be duidend lager dan in de drukste da gen van de coronacrisis. Omdat het nog om relatief kleine groep nieuwe patiënten gaat, is men zowel bij ZorgSaam als Adrz is voorzichtig met het trekken van conclusies over de veranderingen in de gemiddelde leeftijd van co- vidpatiënten en de gemiddelde op nameduur. Op basis van de opnames van de afgelopen weken lijkt de gemiddelde leeftijd lager te liggen Met dat voorbehoud laat het Goese ziekenhuis weten: ,,Op basis van de opnames van de afgelopen weken lijkt de gemiddelde leeftijd lager te liggen, tussen dertig en vijf- tig jaar. Ook lijken de opnames in de kliniek, dus op de verpleegafde- lingen, korter van duur. De patiën ten die op de intensive care opge nomen worden liggen er nog steeds langdurig. In het aantal weken ic- opname lijkt geen verandering te zijn gekomen." Niet-gevaccineerd Met dezelfde slag om de arm komt het antwoord over het al dan niet gevaccineerd zijn van de patiënten die de laatste weken bij Adrz zijn opgenomen. De opgenomen covidpatiënten zijn over het algemeen niet gevac cineerd en een klein deel van de pa tiënten heeft de vaccinatie tegen het coronavirus nog niet helemaal afgerond. £1 I dinsdag 27 juli 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 ZEELAND 6-7 ZEELAND 10 Covid terug in ziekenhuizen Na weken zonder covidpatiën- ten heeft ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen de afgelopen week vijf patiënten met corona-infec tie opgenomen. Bij Adzr in Goes worden zeven covidpatiënten behandeld. Theo Giele Terneuzen/Goes -Adrz Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29