Presentator Dionne Stax gaat naar Omroep MAX MEDIA CULTUUR 23 Edwin Evers nog een week als vervanger zieke Rob Stenders ambitie. ,,Als je kijkt naar mijn producties uit het verleden, dan heeft de basis van alle verhalen wel met deze show te maken. Het klinkt misschien een beetje gek, maar ik weet al heel lang dat ik dit ooit in de Nederlandse theaters ga spelen. Ik wachtte al leen het juiste moment af.'' Theatraal Officieel is The Rocky Horror Show een musical, Ratzke spreekt liever over een rock opera. Theatraal, vol verlei dingen, parodieën op klassieke horror en science fictionfilms, seks en een zoektocht naar vrijheid en identiteit van de in het begin wat bleke hoofdrol spelers Brad en Janet. Het stel is op weg naar een oude mentor van hun universiteit, als hun auto het begeeft. Ze proberen hulp te zoeken, bellen aan bij - in de Nederlandse versie - een voormalig theater als kraak- pand, waar ze Dr. Frank-N- Furter, gespeeld door Ratzke, treffen. Ratzke: ,,Overal op de wereld is deze show bekend. Of je nou We zijn allemaal amper aangeraakt de afgelopen anderhalf jaar in Australië, Amerika of Spanje rondloopt. Publiek komt ver kleed als de personages naar de zalen, mensen kennen alle tek sten letterlijk. Maar juist in Ne derland, toch wereldwijd nog altijd beschouwd als een eiland vol vrijheden, is de voorstelling amper opgevoerd.'' De bekendste nummers, zoals Let's Do the Time Warp Again, worden in het Engels opge voerd, de originele taal van de voorstelling dus. In de rest van de show wordt met talen 'ge speeld'. Zijn alter ego Dr. Frank-N- Furter, is volgens Ratzke 'een volledig gestoorde wetenschap per'. ,,Hij is verleidelijk, loopt op high heels, een soort Mefisto. Hij blijkt, zo ontdekken Brad en Ja net, met aliens te experimente ren in het kraakpand. Zij gaan daar steeds meer in mee en ra ken ook hun maagdelijkheid kwijt.'' Verpreutsing Dan, in één adem: ,,Maar het verhaal is eigenlijk niet uitleg baar, het doet er niet toe en ik heb het zelf eerlijk gezegd ook nooit zo begrepen. Wat me al tijd wel bij is gebleven van dit verhaal: wat is er veel mogelijk. Je kunt de bizarste personages bedenken als maker, er zijn geen grenzen. Dat heeft me altijd enorm aangesproken. En waarom het verhaal nu volgens mij naadloos past in de tijd: na corona zijn wij allen een soort Brad en Janet. We zijn allemaal amper aangeraakt de afgelopen anderhalf jaar, onze levens heb ben zich hoofdzakelijk binnen afgespeeld. En de productie is in de jaren 70, op het toppunt van de seksuele revolutie, bedacht. Hoe mooi is het om zo'n show in tijden dat ook in Nederland de verpreutsing weer alom toe neemt, naar ons land te bren gen.'' Veel duidelijker kan hij het ook niet maken. The Rocky Hor ror Show moet je volgens Ratzke ondergaan, als een soort Brad en Janet. ,,Ik weet zeker dat ieder een energie krijgt van de voor stelling en genoeg ideeën waar je nog nachtenlang plezier van hebt. Het laat op een speelse manier zien wat vrijheid kan zijn. Met respect voor anderen. Er wordt wel in gemanipuleerd, maar dat leidt tot iets positiefs. Geen van de personages verlaat het verhaal met een trauma, maar ze ontdekken wel hun sek sualiteit. Eigenlijk is het een soort uit de hand gelopen sprookje.'' Ze zal vanaf het najaar exclusief programma's gaan maken voor de omroep, waaronder Aria. In dat mu ziekprogramma wordt een zoek tocht gestart naar nieuw opera talent. Stax begon haar televisie loopbaan in 2012 bij de NOS waar ze presentator werd van het NOS Jour naal. Daar zou ze tot 2019 werken, waarbij ze ondertussen klussen voor Omroep MAX deed, zoals Ne derland Slaapt en Van onschatbare waarde. ,,MAX gaf me als eerste de kans om mij als presentator te ont wikkelen. Dat heb ik enorm ge waardeerd, want daardoor ben ik nog meer van het tv-vak gaan hou den. MAX voelt dan ook als een warm bad, een club waar ik me thuisvoel", aldus Stax, die bijna twee jaar geleden van de NOS over stapte naar AvroTros, waar ze naast RADIO-DJ televisie (Gouden Televizier-Ring Gala, DNA Onbekend) ook radio ging doen: Stax Toine, samen met Toine van Peperstraten. Eind februari van dit jaar stopte ze daar mee, toen ze radio niet meer met haar televisiewerk kon combineren. Omroep MAX-directeur Jan Slag ter is blij met haar komst. ,,We ken nen Dionne natuurlijk al langer en werken altijd met veel plezier sa W MAX voelt dan ook als een warm bad, het is een club waar ik me thuisvoel men. Des te leuker is het dat ze nu vast onderdeel wordt van ons team." Met Aria begint Stax aan een nieuw programma. In deze acht- delige serie gaat MAX op zoek naar de nieuwe operaster van Nederland. De inzet is een unieke studiebeurs. Wie de opnames in juli en augustus wil bijwonen, kan terecht op de site bij Omroep MAX. De locatie voor het programma is de Gashouder in Amsterdam. dinsdag 27 juli 2021 Dionne Stax. foto roland reinders £4 —Sven Ratzke Sven Ratzke speelt 'gestoorde wetenschapper' Dr. Frank-N-Furter. FOTO KOEN VERHEIJDEN The Rocky Horror Show is tot en met 31 juli te zien bij ITA in Amsterdam. Van 25 september tot en met 9 januari 2022 op tournee langs theaters in heel Nederland. Dionne Stax (36) verhuist naar Omroep MAX. De presentator en programmamaker, die vanaf ok tober 2019 voor AvroTros werkte, presenteerde voor MAX al het programma Van onschatbare waarde. Dennis Jansen Scène uit de Rocky Horror Show. foto roy beusker Voor de derde week op rij is Rob Stenders niet te horen bij Radio Veronica. De radio-dj heeft co rona en kampt met stemproble men. Ook deze week vervangt Edwin Evers hem. Hannekevan Houwelingen Rob Stenders is 'goed aan het her stellen', laat een woordvoerder van de zender weten. Vanwege zijn aan houdende stemproble- men blijft hij deze week nog thuis. Caroline Brouwer, de sidekick van Stenders, noemde de stem van haar zieke collega nog 'een beetje broosjes.' Zodra deze klacht minder is, gaat Stenders vanuit zijn thuisstudio of weer vanuit de Veronica-studio uitzenden. Tot die tijd wordt de radio-dj en zendermanager ver vangen door Edwin Evers, die eind 2018 na 18 jaar afscheid nam van zijn ochtendshow bij Radio 538. Sinds die tijd wilde hij geen vast radio programma meer, maar viel hij spo radisch in, zoals nu. Evers stelt zijn zieke collega gerust: ,,Rob, komt goed, het schip wordt varende gehouden. We proberen het zo lang mogelijk te laten drij ven." De voormalig 538-dj presenteert voor de tweede week op rij het dagelijkse programma De Bonanza. In de eerste week van Stenders afwezigheid hielpen collega's Gerard Ekdom en Martijn Muijs hem uit de brand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23