heepot met een verstopte afvoer 22 Ml CULTURELE SCHATKAMERS dinsdag 27 juli 2021 Wie Het Theepottenmuseum Wat Het begon, zoals bij elke verzameling, met eentje. Een olifantentheepot, die de moeder van Saskia Lavell ooit kreeg van een buurvrouw. Toen herin nerde zij zich een theepot uit haar jeugd, met een zwarte poes. Die vond ze, dankzij een oproep in Panorama. Er kwam een derde theepot, een vierde, een 29ste, 44ste en na een paar jaar had ze 65 theepotten verzameld. ,,En ik mocht stad en land af om ze te halen, want ik had via de baas een gratis treinabonnement", grinnikt Frits Lavell. Toen zijn schoonmoeder kleiner ging wonen, na men hij en zijn vrouw de verzameling over en bouwden haar uit tot een collectie van 2272 thee potten. Frits Lavell: ,,Tel maar na!'' Het museum achter hun huis in het Lim burgse kerkdorp Swartbroek, bij Weert, is vrij toegan kelijk en bezoekers vallen van de ene in de andere verbazing. Bedenk het en de La- vells hebben er een theepot van. Met een ondeugende twinke ling in de ogen wijst Lavell, inmiddels 74, op een theepot met een Ame rikaanse ex-president: Bill Clinton, met zijn be faamde en omstreden sigaar. ,,Kijk eens aan de achterkant: daar zie je Monica Lewinsky.'' De drie van Jalta, Stalin, Roosevelt en Churchill, hebben een theepot. Maar ook Mickey Mouse, Lady Di, Al Capone en David Bowie. En theepot als poppenhuis. Een theepot met een verstopte gootsteen. Het is een weergaloze collectie die de Lavells achter hun huis hebben, al tien jaar lang. Gewetensvraag: pakken ze zo nu en dan een mu seumstuk om zelf thee uit te schenken? Frits Lavell: ,,Ik drink nooit thee.'' Zijn 71-jarige echtgenote Saskia: ,,En ik alleen uit een thermoskan.'' Waar Sint Cornelisplein 2, Swartbroek (Weert) Wanneer Vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur, entree tot 15.30 uur. Overige tijdstippen op afspraak. Kijk eens aan de achterkant: daar zie je Monica Lewinsky Toernee Jackson Nieuwe Dexter ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV ROCKY HORROR SHOW CULTHIT The Rocky Horror Showis over de hele wereld een culthit op theater- en filmgebied, maar in Nederland amper bekend. Dat gaat nu veranderen, mede dankzij hoofdrolspeler Sven Ratzke, die de gestoorde wetenschapper Dr. Frank-N-Furter speelt in de rockopera. ,,Ik weet zeker dat het publiek nog nachtenlang plezier heeft van deze voorstelling." en filmtheater in San Francisco vertoont elke vrijdagavond The Rocky Horror Pic- I ture Show, cult film uit de jaren 70, gebaseerd op de theatervoor stelling The Rocky Horror Show. Elke vrijdagavond en dus ook tijdens de recente coronalock- downs, toen ook in Californië theaters en bioscopen dicht ble ven. ,,Die eigenaar wil heel graag in het Guinness Book of Records komen met de meeste aaneen gesloten wekelijkse vertonin- Publiek komt verkleed als de personages naar de zalen, mensen kennen alle teksten gen. Daarom heeft hij de film ook maar opgezet voor lege za len'', grinnikt entertainer/zan ger Sven Ratzke in zijn huis in Nijmegen, de plaats waar hij in 1977 geboren is. Hij speelt de hoofdrol in de Nederlandse ver sie van The Rocky Horror Show, die donderdag in première gaat bij ITA in Amsterdam, de vroe gere stadsschouwburg aan het Leidseplein. Voor Ratzke, die al ruim twee decennia de hele wereld over toert met shows als Where are we now (over en met muziek van David Bowie), Hedwig and the Angry Inch en Homme Fatale, is de Rocky Horror Show in Neder land spelen een langgekoesterde Het Rijksmuseum en Mauritshuis kennen we wel, maar Nederland heeft nog zo veel mooie, onbekendere musea. Wij lichten er deze zomer vier dinsdagen lang eentje uit. Vandaag: be denk het en het echtpaar Lavell heeft er een theepot van. GO Saskia en Frits Lavell. foto dci media Jeroen Schmale —Frits Lavell MUZIEK Joe Jackson geeft volgend jaar vier concer ten in Neder land. De Britse zanger treedt in april achter eenvolgens op in Nijmegen, Amsterdam, Utrecht en Til burg. Kaartjes zijn vanaf don derdag 29 juli te koop. TELEVISIE De miniserie Dexter: New Blood komt eind dit jaar op tv. In de VS gaat het vervolg op Dex ter in november in première, de Nederlandse datum volgt. De serie over een seriemoorde naar eindigde in 2013 na acht seizoenen. 3 "U 4) Show vol verleiding, seks en manipulatie Jeroen Schmale —Sven Ratzke, zanger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22