Bert Schulte Sportzomer Sterke race van Milan Vader Vuilnis in Rome Kabinet hoopt verspreiding corona onder controle te houden is nog altijd wachten op de eerste gouden plak. erste tainbiker Mathieu van der Poel gaat over de kop uiten naar goud. De favoriet wist niet dat er een tier was verwijderd. En zo heeft Oranje er een trauma bij, een dag na de flaters bij het wielrennen. Het NEDERLANDERS VANDAAG Bij de familie in Middelburg overheerst trots derde partij op tegen Canada (13.45 uur). -v> - - v ,v leert zijn kleinkind dialect met een lied Sommige stoepen zijn onbegaanbaar P10 Het kabinet hoopt met deze 'aanscher ping van het beleid' het aantal besmettin gen onder controle te houden. ,,We willen voorkomen dat mensen de besmetting doorgeven of mee naar huis nemen vanaf hun vakantieadres", aldus minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid). Vanaf zondag 8 augustus geldt een nieuw regime: vakantiegangers vanaf 12 jaar moeten bij terugkeer uit een 'geel' land een vaccinatiebewijs overleggen of een bewijs dat ze zijn hersteld van corona. Anders moeten ze op hun vakantieadres in een EU-land een test ondergaan. Bij een positieve uitslag worden ze geweigerd bij het vliegtuig of de bus. Mensen die met ei gen auto op reis zijn, kunnen door 'mo biele teams' worden gecontroleerd bij de grens. Op overtreding staat een boete van 95 euro. Daarna mogen ze overigens wel doorrijden, zei De Jonge gisteren. Het kabinet verandert de aanpak met kleurcodes voor vakantielanden. Nu nog worden reizen 'ontraden' naar landen die oranje kleuren vanwege hoge besmet- tingscijfers, maar dat advies wordt mas saal genegeerd. Nederland wil bovendien We zullen testend moeten zorgen dat we een volgende golf kunnen voorkomen ook kijken naar de druk op de zorg of de vaccinatiegraad van een land, omdat lan den nu bij weinig gevaar al verkleuren richting oranje. Concreet betekent dit dat vanaf vandaag alle EU-landen op geel of groen gaan. Een land kan nog wel een oranje reisadvies krijgen als er een nieuwe virusvariant opduikt. In eigen land wordt de zomer ook weer wat bleker: het kabinet schrapt alle meer daagse festivals tot en met 1 september. ,,Het is helaas niet verantwoord om dit te laten doorgaan", zei demissionair premier Mark Rutte. Eendaagse festivals horen op 13 augustus of zij weer kunnen opstarten. Volgens De Jonge moet een opleving van het virus in het najaar worden voor komen. Hij roept iedereen op na terugkeer van de vakantie en bij de start van het schooljaar (zelf)testen te doen. ,,We zul len echt testend moeten zorgen dat we een volgende golf in het najaar kunnen voorkomen." P2 en P7 p* KM >,i Gebrek aan par koerskennis nekt Van der Poel. Bondscoach Gerben de Knegt: ,,Ik had het wel honderd keer tegen hem ge zegd.'' FOTO'S BELGA, AP, AFP. PRO SHOTS ZEELAND 9 De handbalsters treffen in hun tweede wedstrijd Zuid-Korea (09.15 uur). De Leeuwinnen spelen hun derde en laatste groepsduel, met China (13.30 uur). De mannenhockeyers nemen het in hun ,fc>' ZEELAND 2 Controle aan grens op virusbesmetting Vakantiegangers zonder vaccinatiebe wijs moeten zich voortaan laten testen bij terugkeer in Nederland vanuit een 'geel' land. Wie geen negatieve test kan overleggen, komt het vliegtuig niet in of riskeert een boete aan de grens. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag Minister Hugo de Jonge Buien vanuit het zuiden NieuwindePZCapp: 1 Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1