Philips gaat zijn eigen aandelen inkopen en maakte minder winst vinger naar Biden en spreken van Bidenf lation Bestel nu op pzc.nl/soundofmusic ECONOMIE 17 SPECIAAL VOOR JOU Beleef de meest geliefde musical aller tijden via zijn Twitter-account weten, is hij zich alleen maar meer zorgen gaan maken over oververhitting. In het Witte Huis heerst de vrees, meldt j ournalistiek bureau Politico, dat Summers gelijk gaat krijgen. Bi- den wijst publiekelijk op analisten van Moody's, die denken dat het wel mee zal vallen. „Zorgen dat het plan tot ongewenst hoge inflatie en een oververhitte economie zal lei den, zijn overdreven," schreefMark Zandi, hoofdeconoom bij Moody's Analytics, in een rapport. ,,Deze zorg kan niet worden genegeerd, maar is waarschijnlijk misplaatst." Veel experts zien de prijsstijgin gen als een opstartprobleem, nu de economie weer operationeel is na alle lockdowns en restricties. Con sumenten strooien met geld, omdat hun spaarrekening in de lockdowns is gegroeid en de overheid meer maals steuncheques heeft gestuurd. Sommigen hebben hun loon zien groeien - personeelstekorten zor gen ervoor dat bedrijven hogere sa larissen zijn gaan bieden. Producenten kunnen de vraag niet bijbenen, omdat ketens van le veranciers zijn verstoord in de pan- demie. Onder meer autofabrikan ten, meubelmakers en producenten van chemische producten klagen dat ze niet aan voldoende materiaal kunnen komen, ziet het Ameri kaanse Instituut voor Supply Ma- nagement. Een tekort aan halfgelei ders, bijvoorbeeld, drijft de prijzen van auto's op. Mede dankzij hogere lonen voor horecapersoneel zijn maaltijden in restaurants 4 procent duurder dan vorig jaar. In New York melden res tauranthouders ook een kipcrisis: de prijzen van vleugels en dij en zijn bijna verdubbeld, onder meer om dat kippenslachterijen moeilijk aan personeel kunnen komen. Voorbijgaande aard Ook op Wall Street heerst bezorgd heid. ,,Ik maak me zorgen over de inflatie. Ik geloof niet dat inflatie van voorbijgaande aard zal zijn," zei BlackRock-topman Larry Fink op televisiezender CNBC. De ceo van JPMorgan Chase, Jamie Dimon, te gen investeerders: ,,Ik denk niet dat het slechts tijdelijk is." De baas van de Amerikaanse Centrale Bank, Jerome Powell, er kende in het Congres dat het nog wel een paar maanden kan duren, maar vertrouwt erop dat de prijzen uiteindelijk weer gaan zakken. Met hout is dat bijvoorbeeld al gebeurd. Een stuk hout dat in maart 2020 iets minder dan 300 dollar kostte, ging in mei 2021 voor ruim 1600 dollar van de hand. Inmiddels is de prijs weer gezakt tot iets boven de 600 dollar. Onderaan de streep hield Philips de afgelopen drie maanden min der over, bleek maandag uit de pu blicatie van de kwartaalresultaten. De winst daalde met 27 procent, vooral vanwege de extra 250 mil joen euro die Philips reserveerde voor de terugroepactie. Inmiddels heeft Philips een half miljard opzij gezet voor de reparatie en vervan ging van de anti-slaapapneu-toe- stellen. Het concern produceert onder tussen reparatiesets en vervan gende apparaten. Philips heeft speciale callcenters en een regis tratieproces opgezet om patiënten met dergelijke apparaten te on dersteunen. Bij zorgautoriteiten is om goedkeuring gevraagd voor het alternatief dat Philips aan draagt voor het schuim dat in be paalde gevallen kan verpulveren. Die is nodig voordat de terugroep actie kan starten. De winst kwam uit op 153 mil- joen euro. Philips kondigde giste ren een nieuw inkoopplan voor eigen aandelen aan. Het inkoop programma moet uiterlijk in 2024 voltooid zijn. Het is een manier om aandeelhouders te paaien: aandelen worden er schaarser door, wat de koers ten goede komt. Na het nieuws over de te rugroepactie verloor het aandeel zo'n 16 procent. Verkochte tak De verkopen kwamen uit op ruim 4,2 miljard euro. Dat was vorig jaar nog 4,4 miljard, maar in die cijfers zaten nog de resultaten van de verkochte tak voor huishoude lijke apparatuur. De verkoop van die inmiddels geheel ontvlochten divisie wordt in deze periode af gerond. Philips heeft in de maan den van april tot en met juni iets Aandelen worden schaarser door inkoop, wat de koers ten goede komt beter gepresteerd dan dat analis ten gemiddeld hadden verwacht. Die waren uitgegaan van net geen 4,2 miljard aan opbrengsten. Voor topman Frans van Houten is de toekomst nog lastig in te schatten door de impact van de coronapandemie en het tekort aan onderdelen voor elektronica. Hij verwacht dat de verkoop over heel dit jaar met zo'n 5 procent zal stij gen. Dit is een klassieker om naar uit te kijken: The Sound of Music! Een van de meest geliefde musicals aller tijden nu te zien in theaters door het hele Land. BeLeef de Nederlandstalige voorstelling over het hartverwarmende verhaal van Maria en de familie Von Trapp. Verheug je op een heerlijk nostaLgisch avontuur samen met je famiLie, vrienden of vriendinnen. Boek nu tickets bij jou in de buurt en ontvang 5,- zomervoordeel! dinsdag 27 juli 2021 PC Een stuk hout dat in maart 2020 iets minder dan 300 dollar kostte, ging in mei 2021 voor ruim 1600 dollar van de hand. De winst krijgt een opdoffer bij Philips als gevolg van de terug roepactie van slaap- en adem halingssystemen, maar onder tussen gaan de verkopen bij het concern gewoon door. Het concern in medische technolo gie wist de verkopen het afge lopen kwartaal met negen pro cent op te krikken. Philips maakt bekend eigen aandelen te gaan inkopen. Bart-Jan van Rooij Eindhoven/Amsterdam *Deze actie is geldig voor geselecteerde voorstellingen in diverse theaters. Kijk voor de uitgebreide actievoorwaarden op pzc.nl/soundofmusic philips DE MUSICALKLASSIEKER VOOR DE HELE FAMILIE VAN DE m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17