1 Hond neergeschoten man laat gewonde baas niet in de steek 7 Bijna 10 miljoen voor Limburg Wisam woonde in een flat aan het Valeriusrondeel in Capelle aan den IJssel. Vrijdagnacht werd hij bij het uitlaten van zijn hond rond 23.20 uur neergeschoten, waarna de hulpdiensten hem zwaarge wond in een plantsoen vóór het complex aantroffen. Toegesnelde omwonenden en agenten waren getuige van een hartverscheurend tafereel: de viervoeter blééf maar bij zijn zwaargewonde baasje staan. Volgens naasten was Wisam dol op zijn chowchow. Dat die liefde wederzijds was, bleek vrijdag nacht toen de Capellenaar zwaar gewond op de grond lag. Het dier begon zelfs te grommen toen om wonenden en agenten op de plaats delict arriveerden. De hond pro beerde volgens een buurvrouw diens bloedende metgezel te be schermen. De hond Esco betekende alles voor de man, weet een vriendin. ,,Ze hadden een heel goede band. Hij noemde hem altijd zijn zoon tje. Hij was gek op 'm.'' Bekend gezicht De in Irak geboren Capellenaar was een bekend gezicht binnen de Irakese gemeenschap in Neder land. Dat kwam door zijn werk: hij werkte als dj en runde een evene mentenbureau dat gespecialiseerd is in feesten voor de Irakese en Arabische gemeenschap. Hij werkte samen met artiesten die de 'beste Irakese, Arabisch, Koerdische en Perzische klanken' ten gehore brengen. Zelf stond hij regelmatig als DJ Wisam achter de draaitafels. Op Instagram bouwde de dertiger een fanschare van zo'n tienduizend man op. De Irakese gemeenschap in Ca- pelle en ver daarbuiten is geschokt door de plotselinge dood van Wi- sam, vertelt de vriendin. ,,Iedereen kent hem. Overal waar ik kijk, zie ik zijn foto voorbijkomen. Het is een groot verlies. We hebben alle maal dezelfde vraag: wit is daar gebeurd?'' Voor haar is het gissen, zegt ze. ,,Ik besef ook nog niet helemaal dat hij dood is, twee dagen geleden had ik hem nog aan de telefoon. Ik kijk ook steeds naar zijn foto's, check zijn status op Messenger. Ik vind het verschrikkelijk voor zijn moeder: ze was zó gehecht aan hem.'' Vier knallen Ook voor een buurvrouw is de dood van de dertiger een klap. Waar andere flatbewoners het slachtoffer als 'in zichzelf gekeerd' beschrijven, vertelt zij dat ze met hem kon lachen. ,,Hij rook altijd lekker en had mooie pakken aan. Dan vroeg ik 'm: hoe lükt je dat toch? Dan zei hij lachend: verschil moet er zijn, hè. Het was een vriendelijke man.'' Ze vertelt vrijdagnacht zeker vier knallen te hebben gehoord. Toen ze vervolgens uit het raam Ze hadden een heel goede band, noemde hem zijn zoontje. Hij was gek op 'm keek, zag ze een auto wegscheu ren. De wagen reed dermate snel dat-ie bijna een ongeluk met een overstekende, oudere flatbewoner veroorzaakte. Vermoedelijk was dit dezelfde auto die niet veel later aan de Burgemeester van Beres- teijnlaan, zo'n 8 kilometer van de plek waar Wisam werd neerge schoten, uitbrandde. De politie onderzoekt of dat inderdaad zo is. Laatstgenoemde auto zou een rode Renault Clio zijn geweest. Toedracht Over de mogelijke toedracht kan de politie nog niets vertellen, be halve dat het rechercheteam alle scenario's openhoudt en dringend op zoek is naar getuigen. Zij heeft nog niemand kunnen aanhou den. En wat betreft de hond: die is volgens een politiewoordvoerster ongedeerd gebleven en 'goed op gevangen'. De donaties op giro 777 voor ge dupeerden van de overstromin gen in Limburg bleven ook dit weekend binnenstromen, nadat dagbladuitgeverijen gratis adver tentieruimte ter beschikking hadden gesteld. Het donatiebe drag is opgelopen tot 9,3 miljoen euro, zegt een woordvoerder van het Nationaal Rampenfonds. In de afgelopen week gaven vooral particulieren gul. Maar ook di verse bedrijven en organisaties hebben toegezegd een bijdrage te leveren, aldus de woordvoerder. Het Nationaal Rampenfonds maakte vrijdag bekend dat acht duizend huishoudens die zwaar getroffen zijn door de waters nood elk 1000 euro krijgen. Het fonds verstrekt het geld aan de gemeenten, die het doorgeven aan de huishoudens. De actie giro 777 gaat nog steeds door. Evacuaties door bosbranden Weer kandidaat gearresteerd Besmettingen blijven dalen Zeker 10 doden bij busongeluk maandag 26 juli 2021 GO Hartverscheurende trouw De chowchow van de 37-jarige man die vrijdagnacht tijdens het uitlaten in Capelle aan den IJs- sel werd neergeschoten, wei gerde zijn zwaargewonde baas alleen te laten. Het slachtoffer, de in Irak geboren Wisam, over leed later in het ziekenhuis. Vol gens de politie had hij meerdere schotwonden. Eric Oosterom Capelle aan den IJssel Wisam met zijn trouwe viervoeter Esco, die weigerde bij het zwaargewonde lichaam van zijn baas weg te gaan nadat deze was neergeschoten. foto mediatv -Vriendin slachtoffer HOUTEN Gedupeerde huishoudens krijgen elk 1000 euro. foto anp CUGLIERI Grote bosbranden in het westen van Sardi nië hebben circa vier honderd mensen van huis verdreven. Ze zijn in de nacht van zater dag op zondag geëva cueerd. Het dorp Sen- nariolo werd in zijn geheel ontruimd. Er zijn volgens plaatse lijke media panden beschadigd en boeren hebben oogsten en vee in de vuurzee ver loren, maar er wordt geen melding ge maakt van gewonden. MANAGUA In de arrestatiegolf in de aanloop naar de verkiezingen in Nica ragua is een zevende presidentskandidaat gearresteerd. Noel Vi- daurre wordt beschul digd van 'ondermijning van de soevereiniteit'. BILTHOVEN Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft 5323 positieve coro- natesten geregis treerd tussen vrijdag en zaterdagochtend. Dat zijn er ruim dui zend minder dan vrij dag, toen volgens een bijgesteld cijfer 6425 besmettingen werden gemeld. En de helft van een week eerder. Vorige week zaterdag meldde het RIVM nog ruim 11.076 nieuwe besmettingen. SLAVONSKI BROD Bij een busongeluk in het oosten van Kroa tië zijn zeker tien doden en tientallen gewonden gevallen. De bus was onderweg van Frankfurt naar Pristina in Kosovo en raakte door nog on bekende oorzaak van de weg. Volgens de plaatselijke autoritei ten zijn 45 slachtof fers voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht. De bus had een kenteken uit Ko sovo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 7