LINDA AKKERMANS Gif Amstelveen bereid straat naar Peter R. de Vries te vernoemen Proef. En je bent weer terug op dat ene Italiaanse terrasje. ■tf) 096 Dat is het van Albert Heijn *Jb52" 6 A V/ jéêmk \ïÊi*)Èf\t maandag 26 juli 2021 Column Geert Wilders vindt het prima dat partijgenoot Dion Graus nog lid is van de Tweede Ka mer, ondanks beschuldigingen van seksueel misbruik. Sigrid Kaag kwam met een politiek correct statement na de affaire Sidney Smeets, die welis waar moest opstappen, maar van harte ging dat niet. Hun reacties staan helaas niet op zichzelf: binnen veel organisaties wordt net zo gereageerd als slachtof fers van verbaal-, seksueel- of fysiek wangedrag zich uitspreken. Dat het ook anders kan, bewees Sylvana Simons dit weekend. Op de alge mene ledenvergadering van Bijl reageerde zij op de affaire Quincy Gario. Het mede boegbeeld van de partij is geroyeerd omdat óók uit onafhan kelijk onderzoek blijkt dat hij langdurig 'toxisch' en 'manipula tief gedrag heeft ver toond naar leden en vrijwilligers. Hoewel er geen pers aanwezig mocht zijn (kom op hee, Sylvana!) en haar reactie erg laat kwam - het nieuws etterde al dagen - hield zij een speech waarna ik een vreugde dansje in de huiskamer deed. Want ein-de-lijk is er iemand die onaccep tabel gedrag in (werk)situaties op zo'n manier bespreekbaar maakt. ,,Je kunt onmogelijk van mij vragen misstanden in de samenleving te be strijden en tegelijkertijd verwachten dat ik er in mijn eigen partij voor wegkijk'', zei ze. „Niemand is verhe ven boven kritiek.'' Simons nam verantwoordelijkheid door sorry te zeggen voor haar eigen rol en toonde leiderschap door in te gaan op alles wat mis ging bij Bijl. De belangrijkste les: grijp niet pas in als een grens al bereikt of overschreden is. Zelfs voor Sylvana-haters is terugluisteren een aanbeve ling. Zéker voor leidingge venden. Want helaas lo pen overal giftige man nen én vrouwen rond die slachtoffers maken. Het wordt tijd om daar massaal tegen op te staan. Niet waar, Sigrid en Geert? De gemeente Amstelveen staat open voor het vernoe men van een straat naar Peter R. de Vries indien daartoe een verzoek wordt ingediend. Dat heeft locoburgemeester en wethouder Herbert Raat (VVD) gezegd. Caspar Naber Amstelveen ,,Peter R. de Vries heeft lang in Amstelveen gewoond: we ken den hem en hij groeide hier op. Dat hij een bijzondere inwoner was, hoef ik niet uit te leggen", verklaarde wethouder Herbert Raat zaterdag tegen de lokale nieuwssite AmstelveenZ. Dat de misdaadverslaggever door velen wordt gemist, is één ding dat ze ker is. Een eerbetoon aan De Vries is volgens Raat dan ook lo gisch: ,,Natuurlijk staan wij daar voor open.'' De Vries werd geboren in Aalsmeer, maar groeide op aan de Borssenburg in Amstelveen. Hij woonde er zijn hele jeugd en op de muur in het steegje achter zijn ouderlijk huis staat 'Peter' en de naam van zijn favoriete voetbalclub 'Ajax' gekerfd. De liefde van De Vries voor Amstelveen was volgens het plaatselijke magazine groot. 'Zo Peter R. de Vries. voetbalde hij bij NFC en nam hij hier zijn vriendjes mee om te spelen of te werken op het ter rein van de kruitfabriek in Am stelveen of Muiden. Ook was hij doelman bij de A-junioren.' Bijzondere inwoners Mocht er een Peter R. de Vries- straat in Amstelveen komen, dan is dat mogelijk in de nieuw bouwwijk De Scheg. Daar wor den de komende jaren veel nieuwe woningen gebouwd. Ook ligt er volgens het magazine een plan op tafel om in de nieuwe wijk bijzondere inwo ners door middel van straatna men te eren. Peter R. de Vries overleed op 15 juli in een ziekenhuis in Amster dam, nadat hij een week eerder in het centrum van de hoofdstad was neergeschoten. Broer Wou ter riep burgemeester Femke Halsema van Amsterdam vrijdag op een straat naar de misdaad verslaggever te vernoemen. ,,Gooi eens een zeeheld eruit en kom met een Peter R. de Vries- straatnaam", zei hij in de talk show Humberto. Als het aan hem ligt dan mogen Peters kinderen Royce en Kelly de plek kiezen. De Vries hoopt ook op een monument voor de misdaadver slaggever. Om de nalatenschap van zijn broer te eren zou het werk wat hij deed gemeengoed moeten worden, vindt Wouter. ,,Ik zelf zit niet te wachten op een standbeeld van m'n broer, maar ik zit wel te wachten op een monument van Peter R. de Vries'', vertelde hij. ,,Dat moet een monument zijn waarbij we als maatschappij stilstaan. Een soort monument waar je terug denkt aan iets, maar ook vooruit kijkt.'' CANGRANDE ïi Alle Italiaanse wijnen Combineren mogelijk Bijv. Settesoli Pinot Grigio Blush Rosé. De actieprijzen variëren van 3.96-7.11 25% korting GO FOTO JACQUELINE DE HAAS 'tt ukl mijmfM Bron: De Grote Hamersma 2021 it PINOT GRIGIO BUI SM VAttC'ICEllA KlfASSO Deze aanbiedingen gelden In week 30, van maandag 26 Juli t/m zondag 1 augustus 2021. De bonusaanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6