Raceauto Max Verstappen trekt veel bekijks BEVELANDEN EN THOLEN 5 Wolphaartsdijk heeft er een 'deelauto-hub' bij maandag 26 juli 2021 THOLEN EERSTE ROMMELROUTE ,,Er stond hier net een jongen. Hij vond een pop heel mooi, maar wilde een fraaie motor ook wel heel graag hebben. Maar ja, hij had nog maar vier euro in z'n portemonnee. 'Weet je wat? Neem jij ze maar gewoon allebei mee!', heb ik toen gezegd.'' Rob Paardekam Tholen Voor Bea Mosch uit Tho len gaat het deze zaterdag niet om veel geld verdie nen. Een gezellige dag hebben, dat is het belangrijkst. Sa men met veel andere inwoners doet ze mee aan de eerste Thoolse rommelroute. Op zo'n tachtig plekken door heel het stadje staan de voortuinen en opritten vol met onder meer speelgoed, boeken, kleding, huisraad en prullaria. Bea probeert met dochter Leo- nie en haar goede vriendin Berdi Geluk wat spullen te slijten in de Regentessestraat. ,,Het is nu even rustig, maar het valt helemaal niet tegen, hoor'', stelt Leonie kort voor het middaguur vast. ,,We hebben al best veel aanloop gehad. Ik denk dat het goed is dat we hier in de straat met meer bewoners mee doen. Dan trek je al snel wat meer mensen aan.'' Ontspullen Berdi zag al best veel speelgoed met mensen meegaan, terwijl Bea zich verbaast over het feit dat de elpees het zo goed doen. ,,Daar zijn mensen schijnbaar echt naar op zoek. Er stopte hier iemand met de auto, nam een stel elpees mee, en weg was hij weer.'' Enkele tiental- Robert uit Delft heeft onder meer meccano op de kop getikt op de rommelroute in Tholen. foto cynthia cats len meters verderop lukt het Net tie van de Velde nog wat minder goed om te 'ontspullen', zoals dat tegenwoordig heet. Een paar mooie glazen is ze al kwijt, maar verder happen de passanten nog niet echt toe. ,,Met name van de boeken had ik wel wat meer ver wacht'', zegt de Thoolse. Katrien Kerckaert en Alain Priem uit het Vlaamse Kortrijk snuffelen wat rond in de Regen- tessestraat. Katrien laat een kaar- senhoudertje zien dat ze zojuist op de kop heeft getikt, in de stijl van Delfts blauw, met een oer-Hol- lands tafereeltje erop. ,,Mooi, toch?'' Het koppel verblijft in de jachthaven van Kortgene en gaat er regelmatig een dagje op uit met de boot. Ze zijn zaterdag voor de eerste keer naar Tholen gevaren en vallen meteen met hun neus in de boter. ,,Bij ons in Vlaanderen heb je ook wel rommelmarkten, maar die zijn vaak heel massaal van op zet'', vertelt Katrien. ,,Deze klein schaligheid spreekt me aan.'' Vol- Er stopte hier iemand met de auto, nam een stel elpees mee, en weg was hij weer -Bea Mosch uit Tholen gens Alain geeft de rommelroute een goede reden om door heel veel straatjes van de oude binnenstad te lopen. Dat bevalt. ,,Het is hier prachtig'', vindt de Vlaming. ,,Als echte molenfans hebben we ook de twee molens al bezocht.'' Mecano In de Molenvlietsestraat sjouwt Robert uit Delft met een oude kof fer die al goed gevuld is. Als hij hem opent, blijken er onder meer een Legospoor, autootjes en Mec cano in te zitten. ,,Van Meccano kun je echt heel mooie dingen ma ken'', verklaart hij de reden van zijn aankoop. Vriendin Inge vertelt dat zij en Robert eigenlijk naar Tholen waren gekomen om een aankoop van Marktplaats op te ha len. ,,Dat het net vandaag ook rommelroute is, is een toevalstref fer'', zegt ze. ,,Maar wel een heel leuke, want we houden van rom melmarkten.'' Even verderop pro beren de zussen Esmay en Sarah Roggeband van wat oude 'rommel' af te komen. Met name het speel goed is in trek. ,,En de koekjes en gebakjes doen het heel goed'', zegt Esmay, terwijl ze wijst naar haar moeder, die in de deuropening staat. ,,Die heeft zij allemaal ge bakken.'' Maar bescheiden als ze is, beent moeder er snel vandoor. ,,Zet die meiden maar op de foto, hoor. Dat hoeft voor mij niet zo!'' WOLPHAARTSDIJK Inwoners van Wolphaartsdijk hoeven niet per se meer naar het voetbalveld als ze een deelauto nodig hebben. Bij dorpshuis de Griffioen staat nu ook een zogeheten 'deelauto-hub'. Nu ook op het dorpsplein een laadpaal staat, is het deelautopro ject in het dorp echt van start ge gaan. Er zijn al een tijdje twee deel auto's beschikbaar, maar die ston den tot nu toe allebei bij voetbal vereniging VV Wolphaartsdijk. De twee auto's kunnen worden ge bruikt door inwoners van Wol- phaartsdijk en Oud-Sabbinge. Het project in Wolphaartsdijk is vooralsnog een proef die tot januari 2022 loopt. Max Verstappen zelf was er enkel bij in een kartonnen versie, maar dat weerhield veel fans er niet van om zaterdag een kijkje te komen nemen naar zijn bolide bij de Jumbo Foodmarkt in Goes. Rob Paardekam Goes Het type RB16, waarmee de Lim burgse raceheld vorig jaar zijn rond jes reed op de circuits, was de hele dag te bewonderen tussen de bloe men en de planten in super markt. Harmen Stok uit Yerseke is fan van Max Verstappen, dus maakte hij van de gelegenheid ge bruik om een paar mooie kiekjes van de raceauto te maken. Jonathan de Groene zette zoontje Ivar in de wagen van zijn idool, na tuurlijk om ook snel een foto te ma ken. ,,Ik moet toegeven dat ik vooral zelf een fan van Max ben'', zei de jonge vader. Maar aan de grote glimlach op het gezicht van z'n zoontje te zien, vond die het hele maal niet erg om even te poseren in de sportwagen. Jumbo-medewerker Joost Kleppe stond de hele dag bij de bolide om alles in goede banen te leiden en vragen te beantwoorden. Als fan van de misschien wel toekomstige wereldkampioen vond hij dat hele maal geen vervelende klus. Harmen Stok uit Yerseke maakt een foto van de bolide van Max Verstappen. BE 'Oude zooi' wisselt van eigenaar FOTO CYNTHIA CATS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50