SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Of je 1,5 meter afstand kan houden op de kermis van Renesse? Ja, dat kan. Of mensen het ook doen? ,,Het werkt niet, dat zie je", zegt een toeschouwer. „Wij doen er alles aan", zeggen de kermisexploitanten. Wéér een week geen inkomsten. Dat was de reactie van Jordy Geven toen hij te horen kreeg dat de gemeente Schouwen- Duiveland de kermis in Zierikzee schrapte. In het centrum is lastig 1,5 meter afstand te houden, vindt het college van burgemeester en wethouders. In Renesse is dat wel mogelijk, oordeelt het college. En is donderdag tot en met woensdag de kerkring van Renesse veran derd in een grote tweebaansro- tonde gevuld met attracties, waar onder de touwtrekwagen van Ge- ven. ,,Er wordt echt gelet op de maatregelen, want wij willen niets liever dan openblijven." Opgelucht Er is een binnenring en een bui tenring, omrand door hekken. Be zoekers moeten ook even rondlo pen om de ingang te vinden aan de kant van de Korte Reke en Hoge- zoom. Er staan overal pijlen met de looprichtingen, maar een groepje meiden loopt vrolijk tegen de richting in het terrein af. Het gros gaat wel de aangegeven kant op. ,,Het kan heel goed hier in Re- nesse", zegt Evert Bakker van de Megabooster. ,,Je merkt gelukkig dat mensen geneigd zijn zich aan de regels te houden. Ze zijn opge lucht dat er weer iets mag." De 1,5 meter afstand geldt overi gens niet in de attractie van Bak ker. ,,Ik heb een capaciteit van acht man, het wordt lastig als ik stoeltjes moet gaan leeglaten." Wel wijst hij mensen erop afstand te houden bij het in- en uitstappen, zegt hij. Dat is an ders in het spook huis van Dennis Smit. ,,De wagentjes vertrekken een voor een, dus de afstand is er al tijd al." Smit staat voor de achtste keer in Renesse en is blij dat het weer kan. ,,Het staat nu al lemaal wat ruimer opgesteld en Elke kermis die nu wegvalt, is een verloren week wij hebben er alles aan gedaan om de regels na te leven. Verder is het natuurlijk ook een beetje eigen verantwoor delijkheid van de bezoekers." Smit houdt wel zijn hart vast voor wat het kabinet gaat doen, want weer een lockdown kan hij er niet bij hebben. ,,Het had niet langer moe ten duren. Het is dit jaar de schade zien te beperken en weer hopen op een normaal seizoen volgend jaar." Dat de gemeente ervoor kiest om de kermis in Zierikzee te schrappen, snapt Jordy Geven er gens wel. „Ze geven de horeca de ruimte voor hun terras sen, want die hebben het ook zwaar gehad. Maar wij hebben 18 maanden stilgestaan. Voor de kermis is het heel cru. De steunmaatregelen van het rijk hebben mis schien een derde van de kos ten gedekt. Elke kermis die nu wegvalt, is een verloren week." Bij de attractie Grand Canyon staan flink wat mensen met kin deren dicht op elkaar te wachten. Meneer De Vos uit Alblas, die met zijn gezin op vakantie in Renesse is, kijkt hoofdschuddend toe. ,,Je ziet het, het werkt niet. Dit kan ge woon niet. Ze zouden eigenlijk een maximum aantal mensen op het terrein moeten laten." Dat gebeurt ook volgens Geven. Hij toont een oranje hesje met de tekst 'toezichthou der.' ,,Om de beurt lopen wij rond om de mensen te vra gen afstand te houden en bij de ingang staat iemand die de mensen telt. Zijn het er te veel, dan gaat de poort dicht." maandag 26 juli 2021 Exploitanten van de kermis in Renesse doen er naar eigen zeggen alles aan de coronamaatregelen te handhaven. fotos katja van noort 'Wij willen niets liever dan openblijven' Valeska Nastaly Renesse -Jordy Geven, exploitant Afstandhouden op de kermis in Renesse kan op het terrein, maar lukt niet in alle attracties. ,,Het is ook eigen verant woordelijkheid van de mensen zelf", zeggen de exploitanten. De kermis in Renesse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49