Zo moeder, zo dochter tijdens ZK springen Minderhoud in twee olympische finales Tokio Van de Ven meteen al op fikse achterstand 15 en verkeerde inspeelpasses. Hoek creëerde daarmee in de eerste helft onbedoeld een aantal goede moge lijkheden voor de bezoekers, die er geen raad mee wisten. Groep beetje te smal Naarmate de eerste helft vorderde, nam Hoek het initiatief. Dat leidde tot kansen voor Giovanni Delannoy, Rik Impens en Seppe Vereecke, maar zij raakten de paal of de Belgische doelman stond een treffer in de weg. Na de her vatting brachten de Belgen tien verse krachten. Bij Hoek bleef dat aantal beperkt tot vijf. De trainer sprak over een bewuste keuze, maar erkende dat de spelersgroep uitgerekend in de voorbereiding misschien een beetje te smal is. Dinsdag sluiten Istvan Bakx en Mohammad Jabar Zada aan. Hoek, dat de hele wedstrijd met drie centrale verdedigers speelde, trok het duel na de rust naar zich toe. De van Terneuzen gekomen Jahrdell Constansia tekende voor de 1-0 en had een belangrijk aan deel in de treffers van Rik Impens (2-0) en Karim Bannani (3-0). In de slotminuut bepaalde Quentin Panneel de eindstand op 3-1. Hoek oefent woensdagavond om 19.30 uur op eigen veld tegen Lebbeke. ,,Het is erg snel gegaan", zei Adri- aanssen in Axel. ,,Vorig jaar mei hebben we Ponyhofs Ice Boy ge kocht en toen ben ik met hem in B begonnen. Vanwege het verbod door de corona ben ik een half jaar niet op wedstrijd geweest. En in de eerste wedstrijd na de lockdown gaat het meteen voor het echie en word ik kampioen in het Z... Ice Boy is gewoon een heel fijn spring paard." In de klasse M bleef in een span nende barrage routinier Sandy den Exter haar jeugdige belagers de baas. Als eerste starter stuurde de uittre dende L-kampioene Naomi van den Broeke uit Middelburg de merrie Ji- nola M in de snelle tijd van 40,15 se conden over het parcours. Maar op de laatste hindernis schopte de Car- dento-dochter een paal naar de bo dem. Het was een fout die onbe straft leek te blijven. Maar Sam Rei- del uit Brouwershaven ging met Jac kie toch nog foutloos rond in 43,63 tellen. Het laatste woord was echter aan de in de paardensport gepokt en gemazelde Sandy den Exter. De amazone uit Kortgene klokte met de ruin Klaasje een tijd van 39,56 se conden Op de eerste dag van de landen- wedstrijd reed Minderhoud (47) in de Grand Prix naar een score van 76,817 procent. Daarmee werd hij in groep C - één van de zes groepen - derde en plaatste hij zich nét niet rechtstreeks voor de Grand Prix Freestyle van woens dag. Maar de routinier vreesde niet. Hij wist dat naast de beste twee uit elke groep ook de overige beste zes zich nog zouden kwali ficeren. Uiteindelijk, nadat ook dag twee was gepasseerd, vond hij zich helemaal boven aan die lijst terug. ,,Ik was blij met deze proef', liet Minderhoud via de KNHS weten. ,,Er zijn altijd dingen die beter kunnen, maar grote fouten had den we niet. Overall had ik een heel goed gevoel, Dream Boy stond er gewoon en deed zijn best. Ik kijk uit naar het vervolg van de landenwedstrijd van dinsdag. Ed ward en ik hebben allebei goede scores gereden, Marlies is in goede vorm. Ik heb er een goed gevoel bij." Ook Edward Gal (78,649 pro cent, tweede in zijn groep) en Marlies van Baalen (71,615 procent, derde in haar groep) schaarden zich bij de achttien sporters die woensdag om het individuele ere- Er zijn altijd dingen die beter kunnen, maar grote fouten hadden we niet metaal strijden. Minderhoud de negende score neer. In de finale begint iedereen wel weer op nul. Dat geldt ook voor de finale van de landenwedstrijd, die dinsdag is. Nederland is als vijfde geplaatst voor die eindstrijd. In de kwa lificaties van zaterdag en zondag waren Duitsland, Groot-Brittan- nië, de Verenigde Staten en Denemarken beter. Voor een me daille moet er dus nog een tandje bij. LOKET Nancy van de Ven kijkt na de eerste Grand Prix van 2021 al meteen tegen een grote achter stand op Courtney Duncan aan. Haar Nieuw-Zeelandse rivale won zaterdag in Tsjechië meteen de eerste twee heats. De Vlissingse moest het stellen met een vijfde en een derde plaats. Het gat is nu met een 14 punten. De strijd om de wereldtitel was in 2020 bloedstollend spannend. Uiteindelijk eindigden Duncan en Van de Ven op 207 punten en ging de eindzege naar de eerste, omdat die meer afzonderlijke manches had gewonnen. Op de lastige baan in Loket was het totaal niet close. Duncan had in beide heats kopstart en gaf de lei dende positie nimmer uit handen. Voor Van de Ven was het twee maal een worsteling. Haar starts waren ongelukkig, waardoor ze zich terug moest knokken. De eerste keer eindigde haar inhaal race op de vijfde plaats, later op de middag werd ze nog derde. Van de Ven hield aan de eerste WK-races 36 punten over. Dun can heeft er al 50. Shana van der Vlist, een andere Nederlandse rijdster, staat er nog tussen met 40 punten. maandag 26 juli 2021 PC van spel Hoek af Springamazone Annabel Adri- aanssen bekroonde zaterdag haar debuut in de klasse Z met de Zeeuwse titel. De zeventien jarige puber uit Aagtekerke trad hiermee in de voetsporen van haar moeder Hellen Nooijen, die 32 jaar geleden ook op die leef tijd hetzelfde kunstje flikte. Lucien Roelandt Axel Dressuurruiter Hans Peter Min- derhoud is met de hengst Glock's Dream Boy N.O.P. defi nitief door naar de finale van het individuele toernooi. De Westkapellenaar, bezig aan zijn derde Olympische Spelen, wist na zijn zaterdagse optreden in Tokio al dat het bijna niet meer mis kon gaan en werd daar zondag in bevestigd. Roeland van Vliet Tokio - Hans Peter Minderhoud Hans Peter Minderhoud rijdt onder tropische omstandigheden zijn Grand Prix. Hij is door naar zowel de finale van de landen- wedstrijd als de eindstrijd van het individuele toernooi. foto belga |pT*/Cx Nieuwkomer Jahrdell Constansia haalt uit voor de-1-0. - Hij zou daarna ook nog de andere twee treffers' van - Hoek voorbereiden FOTOANNEHANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47