O 0 O f Win 2 tickets voor de GP van Monza! «86. 14 Nieuwkoop wint met Union bij Anderlecht Tennisser Flikweert wint slijtageslag Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist maakt na rust het verschil in oefenduel met Dikkelvenne: 3-1. Jahrdell Constansia heeft een hoofdrol. Ga naar pzc.nl/gp-spel Verdediger Bart Nieuwkoop heeft gisteravond zijn competitiedebuut gemaakt bij Royale Union Saint-Gilloise, de Brusselse club die naar de Jupiler Pro League gepromoveerd is. De Thoolse verdediger maakte meteen een stunt van jewelste mee: buurman Anderlecht van coach Vincent Kompany werd met 1-3 verslagen. Terwijl in Nederland de voorbereiding op het seizoen nog loopt, is in België de competitie al begonnen. In de eerste speelronde zorgde Royale Union Saint-Gilloise voor een daverende verrassing. Nieuwkoop, overgekomen van Feyenoord, be gon bij de derby op de bank. In de 63ste mi nuut, direct na de 1-2, kwam hij erin. In het 34e Jumbo Vechthanentennistoernooi te Breskens zegevierde Mart Flikweert in de 3- categorie. De 33-jarige plaatselijke favoriet be dwong in een slijtageslag van ruim twee uur de als eerste geplaatste Brabander Hardy Ver- steegen: 6-3 6-4. In de eerste set werd de Bressiaander bestookt met de nodige forehandwinners. ,,Met hangen en wurgen en vooral hard werken kon ik bij blijven tot 3-3. Ik probeerde het spel wat te verleggen naar de backhandrally's en koos voor dropshots, om hem weg te krijgen vanuit zijn dominante forehandpositie. Dat pakte goed uit. Door wat dominanter te spelen kon ik Hardy ook fysiek wat pijn doen", aldus Mart Flikweert. In de tweede set kwam hij via een break ech ter meteen met 3-0 achter. De rally's werden langer en zwaarder, maar Flikweert kon juist daardoor 'op fysiek' de achterstand ombuigen. ,,In december heb ik nog flink afgezien van wege een coronabesmetting. Vandaar dat ik nu erg blij ben om weer topfit te zijn." Driebanden OEFENWEDSTRIJD HOEK-DIKKELVENNE^ Na een onderbreking van bijna tien maanden werkte derdedivisi onist Hoek in de aanloop naar een nieuw seizoen de eerste oefenwed strijd af. Vier weken voor het begin van de competitie deed de 3-1-zege deugd, maar ook niet meer dan dat. Trainer Lieven Gevaert hechtte geen waarde aan de winst op een elftal dat op een vergelijkbaar ni veau een heel degelijke ploeg is. ,,Maar ik heb aan de spelers gezien dat ze wilden winnen. We zijn na de 1-0 blijven voetballen en op zoek naar meer gegaan.'' Gevaert hervatte afgelopen week met een uitgedunde spelersgroep de voorbereiding op een nieuwe competitie en legde het accent op het conditionele aspect. ,,Dat zal de komende tien dagen ook nog zo zijn'', lichtte hij toe, om er meteen aan toe te voegen dat er wel steeds meer aandacht zal zijn voor tacti sche en technische zaken. ,,We zijn vanaf woensdag vier opeenvol gende dagen met elkaar bezig ge weest. Dat zal toch wegen.'' Spits Steve Schalkwijk: ,,Komende week wordt het nog pittiger. Maandag en dinsdag trainen, woensdag match, donderdag trainen, zaterdag match en zondag uitlopen.'' Missen wedstrijdritme De trainer blikte tevreden terug op de voorbereiding, met een ses sie van een paar weken vanaf half juni, een korte vakantie en de eer- <::J K Ah Pslppl&ii i ste dagen van een periode waarin naar de start van de competitie moet worden gepiekt. ,,Dit zijn de beste momenten om te zien hoe het gaat'', keek hij terug op de wedstrijd. Hoek en Dikkelvenne misten na maanden van inactivi teit vanzelfsprekend wedstrijd ritme. Dat vertaalde zich aan beide kanten onder druk van een ja gende tegenstander vooral in de beginfase in slechte balcontroles We zijn vier opeenvolgende dagen met elkaar bezig geweest. Dat zal toch wegen Juich jij Max in Italië naar de overwinning? Doe mee met het GP-spel en wie weet vertrek jij op zondag 12 september per Oranje charter rechtstreeks vanaf Rotterdam naar het vliegveld van MiLaan-Bergamo voor een 1-daagse trip naar het circuit van Monza voor 2 personen. trip e GRAND PRIX maandag 26 juli 2021 PC VOETBAL VOETBAL Fortuna Sittard heeft zich afgemeld voor het oefenduel met Team VVCS (profvoetballers zonder contract) in Scharendijke. Dit duel zou dinsdag om 16.00 uur gespeeld worden. Zaterdag speelde Team VVCS nog tegen Jong Ajax. Verdediger Julius Bliek uit Burgh-Haam- stede deed het laatste halfuur mee. Rick van Drongelen oefende zaterdag met zijn nieuwe voetbalclub, Union Berlin, tegen OGC Nice. De Axelaar stond in de basis en won met 2-0. Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst is er samen met Mart van Werkhoven niet in ge slaagd voor de derde keer op rij een eredivisie- toernooi te winnen. Na de eindzeges in Utrecht en Heerenveen volgde er gisteren een tweede plaats in Zaanstad. 25-11 Het is Joke Breur uit Terneuzen en Sylvia Eckel uit Hansweert niet gelukt door te dringen tot de kwartfinales van het NK drieban den groot voor vrouwen. Eckel kwam in Rosmalen met drie winstpartijen en het hoogste moyenne als beste uit de kwa lificaties. Daar mee bleek al haar kruit ver schoten, want in het hoofdtoer nooi werd drie keer kansloos verloren. Breur startte matig. Zij won haar eerste en derde partij, maar kwam in het hoofdtoer nooi niet verder dan één zege (op Eckel met 25-11). a (O Gretigheid spat Peter van Kouteren Hoek w 1 14 I 1 I WUVI - V -?n -Lieven Gevaert TRAVEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46