Transfers eisen veel aandacht op bij PSV 12 Feyenoord heeft Alireza Jahanbakhsh nodig, hijzelf juist tijd Om donderdag ten koste van FC Drita de volgende voorronde van de Conference League te bereiken, snakt Feyenoord naar Alireza Jahanbakhsh. Eén probleem: de aanvaller kan nog geen heel duel aan. De Vries leidt in Formule E Druijf held bij KV Mechelen Vierde plaats Coldenhoff DENNIS VAN BERGEN De kunst van het ergens goed bin nenkomen verstaat hij in elk geval, Alireza Jahanbakhsh (27). Dat bleek gisteren wel, kort na het oefenduel Feyenoord-PAOK Saloniki (1-2), waarin de onlangs aangetrokken aanvaller 45 minuten in actie kwam namens de Rotterdamse club. „Fantastisch", noemde hij het om in De Kuip te voetballen. Maar realistisch over zijn gestel is de Iraniër ook. ,,Ik moet wel zeggen dat er nog veel is om te verbeteren, want ik heb lang niet gespeeld." In die laatste zin schuilt precies het vraagstuk waar trainer Arne Slot voor staat in aanloop naar de voor de Rotterdammers cruciale wedstrijd tegen FC Drita van komende donderdag. In de return van het voorrondeduel in de Con- ference League snakt de coach naar voorzetten vanaf de rechterkant, zodat de spitsen Naoufal Bannis of Róbert Bozemk wat vaker in kans rijke positie komen dan in de moei zame heenwedstrijd (0-0). Zwaar Punt is alleen dat Jahanbakhsh nog geen hele wedstrijd aankan. En de vraag hoe lang hij wel kan spelen, is volgens Slot lastig te beantwoor den. ,,Afgelopen week speelde Ali twintig minuten met de beloften en dat vond hij toen al zwaar", zegt Slot. ,,In die zin ben ik blij dat hij te gen PAOK 45 minuten mee kon doen. Hij is natuurlijk een speler met heel veel kwaliteiten. Maar als je heel eerlijk bent, speelde de wed strijd zich na rust af in een onge looflijk laag tempo. Hoe hij er echt voor staat, is dus lastig in te schatten", weet Slot. In Kosovo speelde Bryan Linssen noodgedwongen op de positie van de naar Ajax vertrokken Steven Berghuis. Dat was geen succes. In het duel met POAK liet Jahan- bakhsh gisteren in elk geval zien dat hij wel in staat bleek om in de slotfase van de tweede helft een voorzet af te leveren waaruit Boze mk nog bijna de gelijkmaker maakte. ,,Laat je Ali beginnen don derdag, laat je hem invallen, laat je hem misschien wel helemaal niet spelen omdat het seizoen nog lang is", somt Slot zijn overwegingen op. ,,We zullen hier een verstandige beslissing over moeten nemen. En ja, dat is een lastig dilemma." Zorgeloos is Slot toch al niet. Te gen FC Drita kan hij nog geen be roep doen op Ridgeciano Haps en Lutsharel Geertruida. En de van het Oostenrijkse LASK Linz overgeno men verdediger Gernot Trauner is nog niet speelgerechtigd. Beperkingen Het schetst feilloos de beperkingen waar de coach mee te maken heeft. Ook na het vertrek van Nicolai J0r- gensen naar het Turkse Kasimpasa zijn er weinig mogelijkheden. ,,Het zou mooi zijn als we er nog een of twee jongens bij kunnen krijgen, maar of dat lukt is de vraag", stelt Slot. Positief voor Slot is dat Leroy Fer, die gisteren tegen PAOK aan de kant bleef, wél weer van de partij is tegen de Kosovaren. Terwijl PSV al midden in een van de belangrijkste fases van het sei zoen zit en plaatsing voor de Champions League veilig wil stel len, vragen nogal wat transferzaken de aandacht. De technische leiding van de Eindhovense club probeert alle perikelen zoveel mogelijk weg te houden bij de spelersgroep, die zich gefocust wil voorbereiden op de return van overmorgen tegen Galatasaray. Dat lukt niet helemaal, omdat er de nodige biedingen zijn en PSV de selectie wil versterken. Vandaag wordt Verrassender is dat ook Pablo Ro de overgang sario de club snel kan verlaten. De van Donyell middenvelder is persoonlijk rond Malen door Bo- met OGC Nice en gaat PSV miljoe- russia Dort- nen opleveren, als een transfer de mund aange- komende dagen rondkomt. Nice kondigd, die wil nu naar verluidt zo'n vier mil- voor zo'n der- joen euro betalen, maar directeur tig miljoen voetbalzaken John de Jong zal ver euro naar de moedelijk proberen om er meer uit te halen. De komende 24 uur kan een transfer al rondkomen. Rosario (foto) kreeg de afgelopen seizoenen van zowel Mark van Bommel, Ernest Faber als Roger Schmidt veel speeltijd bij PSV, maar kon zijn goede start in seizoen 2018-2019 nooit een overtuigend vervolg geven. Nu PSV met Marco van Ginkel en Davy Pröpper voor zijn posities twee nieuwe spelers in de gelederen heeft, kon Rosario in principe vertrekken. Ook Ibrahim Sangaré, Ryan Thomas en Olivier Boscagli kunnen de positie op hun eigen manier invullen. Tóch wil PSV nog een vervanger aantrekken als de transfer rondkomt. Gisteren trainde Rosario nog mee bij PSV, nadat hij in de dagen daarvoor al een bezoek bracht aan Frankrijk. Het is overigens niet ondenkbaar dat hij vandaag nog wel met PSV meegaat naar Istanboel. Of ook Mo- hamed Ihattaren erbij is, is nog een vraagteken. Gisteren was de crea tieve middenvelder niet op trai ningscomplex De Herdgang en communiceerde PSV dat hij ziek is. Denzel Dumfries maakt nog geen deel uit van de ploeg die tegen Ga- latasaray uitkomt. De komende da gen gaat de club proberen ook hem te verkopen. nummer 3 van de Bundesliga verkast. Daarbij heeft PSV zo'n vier miljoen euro aan extra bonus sen bedongen, die bij goede presta ties worden uitgekeerd. Van het be drag moet nog wel de vergoeding voor makelaar Mino Raiola en de speler af, maar dat ligt fors lager dan het eerder genoemde percentage van 30 procent. maandag 26 juli 2021 Duivels dilemma: spelen of juist niet @dennisvanbergen Rotterdam Na Donyell Malen kan PSV ook Pablo Rosario snel kwijtraken. Daarnaast wil de club Denzel Dumfries nog altijd verkopen. Rik Elfrink Eindhoven AUTOSPORT Nyckde Vries (26) heeft in de strijd om de wereldtitel voor elektrische racewagens (Formule E) de leiding genomen. Hij finishte bij de Londen E-Prix in zijn Mercedes zowel zaterdag als gisteren als tweede. Daarmee klom hij in de WK-stand naar de eerste plaats met 95 punten. Robin Frijns staat in het algemeen klassement op de tweede plaats met 89 punten. Hij eindigde als dertiende en vierde. Over drie weken valt in Berlijn de beslissing. VOETBAL Ferdy Druijff heeft KV Mechelen tijdens de eerste speelronde van het Belgische seizoen aan een overwinning geholpen. De 23-jarige Nederlandse aanvaller, die door AZ wordt verhuurd, maakte in de thuiswedstrijd tegen Antwerp twee treffers: 3-2. Na een klein uur spelen keek Mechelen nog tegen een 0-2 achterstand aan. Druijf maakte in de 73ste gelijk en een minuut later scoorde hij de winnende. Kampioen Club Brugge speelde gelijk tegen KAS Eupen: 2-2. Bas Dost maakte de openingsgoal. MOTOCROSS De Spaanse crosser Jorge Prado heeft de Grote Prijs van Tsjechië in de MXGP-klasse op zijn naam geschreven. Hij won op het circuit in Loket de eerste manche en eindigde in de tweede manche als derde. De KTM-coureur steeg in de WK-stand naar de derde plaats. Glenn Coldenhoff belandde in de eindstand van de GP op de vierde plaats, achter de Italiaan Antonio Cairoli en de Zwitser Jeremy Seewer. Coldenhoff kwam ook in beide manches als vierde binnen. Jeffrey Herlings kwam in Loket niet in actie. De wereldkampioen van 2018 bleef aan de kant met een schouderblessure, die hij vorige week opliep. Alireza Jahanbakhsh in actie tegen PAOK Saloniki. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 44