II Hoe een Limburgse cupido het hart van de Mexicaanse Gabriela Bayardo trof 5 Normaal trekken ze samen de wereld over, als handboogkoppel. Maar in Tokio won Gabriela Schloesser- Bayardo zilver zonder haar man en trainingspartner Mike. „Samen op de Spelen zou echt supertof zijn." ARJAN SCHOUTEN kio, om het grootste succes uit de loopbaan van zijn vrouw - de twee trouwden vorig jaar - te vieren. Geen fans, ook geen familie, nie mand is welkom in Japan. Dus ging zaterdagochtend om half vier de wekker, thuis in Nuth, voor de eer ste partij. ,,Daarna heb ik nog een uurtje of twee geslapen, tot om half zeven weer de wekker ging." Zwetend voor de tv Zo leefde Schloesser mee met zijn vrouw, zoals zoveel mensen in Ne derland. Zwetend voor de tv, ho pend op nog een rondje verder. En dat bleef maar doorgaan. ,,Ik had het hele jaar al door dat er iets bij zonders mogelijk was. Ze gingen als kanshebbers naar Tokio. Tja, als je dan je eigen niveau laat zien, is een medaillekans aanwezig." Het werd zilver, na een finale waarin Zuid-Korea duidelijk te sterk was. „Ze klonk zo superblij, zo tevreden. En dat moet ze ook zijn'', aldus Schloesser, die haar even sprak via Facetime. ,,Dat blijft moeilijk, omdat we altijd samen zijn. Thuis en bij wed strijden. Behalve nu. We hebben elkaar al twee weken niet gezien." Mogelijk komt daar verandering in, de komende jaren. Er gaan ge ruchten dat compound een demon- stratiesport wordt op de Spelen in Parijs, over drie jaar. „Die geluiden worden steeds luider. Weet je, ik zou zelf nooit overstappen naar een andere boog, ik ben hier veel te goed in. En komt mijn discipline nooit op de Spelen, dan heb ik daar ook vrede mee. Maar nog eens sa men naar de Spelen... Ja, dat zou wel echt supertof zijn." Haar land. Haar familie. Haar recht om voor Mexico uit te komen. Ze gaf het allemaal op. En in Japan volgde de beloning voor Gabriela Schloesser-Bayardo (27). Olym pisch zilver, met een oranje polo aan, terwijl ze vijf jaar terug in Rio nog in het groen schoot namens Mexico. Hoe dat zo kwam? Door de liefde. Als een ware cupido schoot de Limburger Mike Schloesser (27) vijf jaar geleden bij een wedstrijd in Mexico een liefdespijl af op dat ene leuke meisje, door iedereen 'Gaby' genoemd. De twee boogschutters kwamen elkaar een week later bij een wedstrijd in China weer tegen, hielden contact en kregen een rela tie. Ze reisden met elkaar de inter nationale wedstrijden af en wilden gaan samenwonen. ,,De ene keer gingen we naar haar ouders in Tijuana, dan weer naar die van mij in Limburg. Maar dat werd een beetje een dure hobby'', grinnikt Schloesser, naar eigen zeg gen een 'enorme familieman'. Ne derland werd de thuisbasis. In Lim- burg vond Bayardo na enig aanpas sen haar draai, maar ze trok ook wel een deur achter zich dicht, zo bleek. ,,Aanvankelijk was gewoon het plan dat ze zou blijven uitkomen voor Mexico, maar al redelijk snel werd gezegd dat ze dan wel dddr fulltime een programma moest blijven draaien. Anders mocht ze niet meer meedoen met het team." Maar zoals zo vaak als er een deur sluit, ging er elders één open. De twee schietende tortelduifjes die een huis kochten in Nuth ('geselec teerd op de lengte van de tuin, wat Ik had het hele jaar al door dat er iets bijzonders mogelijk was de makelaar wel een beetje raar vond'), waren al op de radar geko men van de Nederlandse hand- boogbond. De bondscoach en tech nisch directeur vroegen de Mexi caanse op gesprek. Of ze interesse had om als Nederlandse uit te ko men. ,,Zoveel sterke vrouwen zijn er de laatste jaren niet geweest. De zag na tuurlijk een gouden kans'', aldus Schloesser. ,,Of een zilveren kans, beter gezegd." In maart 2020 kreeg Bayardo na stevig in burgeren op het ge meentehuis van Beek- daelen haar Nederlandse pas poort uitgereikt en zo stond opeens de deur naar Tokio weer open. Samen met gelegenheidspartner Steve Wijler veroverde de geboren Mexi caanse daar zaterdag bij de gemengde teams de eerste me daille voor Nederland op de Spelen in Japan, een zilveren. „Een gigantisch moment in haar leven, maar ook voor de sport in Nederland. Dit is de eerste plak bij het boogschie ten sinds 2000 (brons voor Wietse van Alten, red.) en die betekent heel veel", weet Schloesser. Zelf is hij wereldtop met de compoundboog, een niet-olympische discipline. Op de Spelen wordt alleen met de re- curveboog geschoten. Schloesser was er niet bij in To- maandag 26 juli 2021 WISSEL TOT EN MET 8 AUGUSTUS AD.NL/OLYMPISCHE-SPELEN LIVEBLOG AD.NL FACEBOOK.NL/SPORTWERELD nrxr Gabriela Schloesser- Bayardo in actie in de finale tegen Zuid-Korea. Links: Steve Wijler. FOTO EPA Liefde beloond met zilver Tokio De boogschutters Mike en Gabriela Schloesser op hun trouwdag. @ArjanSchouten - Mike Schloesser FOTO INSTAGRAM GABY SCHLOESSER bond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37