II II 3 alsnog goud te pakken, maar deze keer blijkt een ander al eerder gefinisht Mollema zocht moment, maar dat kwam niet ZET U DE WEKKER VOOR.... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant „Gelukkig kort. Ruud, de verzor ger, vond mij wel héél blij. Maar toch. Toen ik het te horen kreeg, kon ik wel vrij snel switchen. Ik dacht: oké, ze was blijkbaar dus tóch vooruit. Want dat was ook het scenario, met vijf kilometer te gaan. Dat we haar niet meer terug gingen zien. Want alles was on duidelijk. Dat is het verhaal van deze dag. Dat ik niet wist wat de situatie was en de rest ook niet.'' Ze haalt haar schouders op. De van ongeduld trappelende leden van de organisatie willen haar al mee nemen, maar Van Vleuten is nog niet uitgepraat. Eerder, voor één van de cameraploegen, zei ze dat ze met haar 38 jaar mensen hoopt te inspireren. ,,Ik vind het heel irritant dat mensen altijd over leeftijd beginnen. Door journalis ten wordt heel vaak gedaan alsof je wel moet gaan aftakelen. Die vra gen: waarom rijd je nog? Vandaag heb ik een beetje het antwoord ge geven. Ik vind het supermooi, maak van voorbereidingen een feestje én heb vandaag mijn beste zelf laten zien.'' ,,Nou, ik denk het niet. Mijn drij vende kracht is dat ik mezelf nog steeds verbeter. En ik verwacht dat dan mijn leeftijd toch wel gaat tel len. Maar ik heb er nog wel heel veel plezier in. Dat ik dit vandaag kan, maakt me ook weer hongerig. Zo van: oh, fuck! We hebben toch dat plateau misschien nog niet be reikt.'' ,,Ik vind het ook wel even fijn. Eerst ging het alleen maar over de miscommunicatie, maar nu denk ik: ik heb wél een fucking goede race gereden.'' Gevallen. Een aanval geplaatst op de zwaarste klim. Kilometerslang solo gereden, zwemmend tussen de drie koplopers van dat moment en het peloton. Teruggepakt en op kop van de groep gaan rijden. En in de laatste kilometers op Fuji Speedway springt ze alsnog weg, om juichend over de meet te gaan. Goud gevierd, goud 'verloren'. Het lijkt alsof Van Vleuten vandaag tien koersen ineen heeft gereden. ,,Het kan ook nooit normaal bij mijIk dacht dat ik gewonnen had. En dan vergeet je, omdat je nog heel blurry bent, bijna hoe je hebt gereden. Maar als ik van avond terugkijk, en bedenk wat ik vandaag uit mijn mouw heb ge schud, denk ik dat ik heel trots mag zijn.'' ook evalueren. Maar wat ik onder controle had, was vandaag hier supergoed zijn. Ik heb met Louis (Delahaije, haar coach, red.) een plannetje gemaakt om supergoed te zijn en dat is gewoon gelukt. We kunnen onszelf misschien verwij ten dat we Anna Kiesenhofer niet kenden en niet hadden omcirkeld, maar verder niets. En ik denk ook niet dat Loes (bondscoach Gunne- wijk, red.) mij vandaag op mijn donder geeft omdat ik het slecht heb gedaan.'' Na een stilte: ,,Vol- gens mij heb ik, ook voor Neder land, mijn best gedaan.'' ,,Ja... Ik dacht dat ik gewonnen had. Ik had het mis." Hoe dat was? ,,Ja, kut'', zegt ze, meteen omschakelend naar het moment dat ze doorkreeg dat de nummer 1 al eerder was gefinisht. Dat gevoel van euforie dat ze even had op de streep wil ze nu niet meer oproepen. Vijf jaar eerder leek ze op weg naar het goud tij dens de olympische wegrit in Rio de Janeiro, maar werd ze afgevoerd met een ambulance na een ver schrikkelijke val in de afdaling van de Vista Chinesa. Nu beleeft ze na een toegewijde voorbereiding met hoogtestages, schier eindeloze kilometers bergop en trainingen in de sauna wel haar gedroomde moment van olympische glorie, maar blijkt er al een vrouw eerder binnen te zijn gekomen. Anna Kiesenhofer - een renster uit Oostenrijk die ze eer- Ruud, de verzorger, vond mij wel héél blij. Maar toch. Toen ik het te horen kreeg, kon ik wel vrij snel switchen lijk gezegd helemaal niet kent, tegen wie ze voor zover ze weet zelfs nog nooit eerder had ge koerst. ,,Ik voelde mij heel stom. Ik dacht: ik heb alles gemist. Maar het werd daarna wel een beetje verzacht. Want al snel stond ieder een bij elkaar zich af te vragen wie er gewonnen had en wat de voor sprong was.'' VIERDE Het is dat hij tien minuten na de finish af en toe wat puft en zucht en dat er zweet van zijn voorhoofd druppelt, anders had je Bauke Mollema ook kunnen aanzien voor een analyticus in Hilversum of van In het Wiel. Maar hij is hier op de Fuji Speedway toch echt vierde geworden, na een zes uur durende ener verende koers. Achter de gou den Ecuadoriaan Richard Ca- rapaz, de Belgische alleskun- ner Wout van Aert en de Slo veense Tourwinnaar Tadej Pogacar. ,,De zuurste plek misschien wel, hè?" Later in het gesprek: ,,Maar ik word liever vierde dan achtste." Tevergeefs heeft hij geloerd op die ene kans. Op het Mol- lema-moment. Op een onbe waakt ogenblik, een onbedui dend stukje asfalt waar hij stiekem kan wegrijden bij de favorieten. Het kwam er niet van, in de loodzware finale. Met de meeste koersdagen van het hele peloton (67) en de meeste wedstrijdkilome ters (10804) in zijn benen zou je zeggen dat het nu tijd is voor vakantie. Maar Mollema vertelt achteloos dat hij vol gende week nog de Clasica San Sebastian rijdt. ,,Vind ik toch een mooie koers." Alles was onduidelijk. Dat is het verhaal van deze dag. Dat ik niet wist wat de situatie was en de rest ook niet maandag 26 juli 2021 GO TOT EN MET 8 AUGUSTUS Voor de vroege vogels: drie wedstrijden om speciaal naar uit te kijken. 1. Zwemmen, finale 100 rug (v) (dinsdag, 03.51 uur). Mogelijk twee Nederlandse deelneemsters, mits Kira Toussaint en Maaike de Waard zich af gelopen nacht hebben gekwalificeerd. 2. Judo, klasse -63 kg (v) (dinsdag, 04.06 uur). In de Budokan is het de grote dag van Juul Franssen. De Servische Obradovic is haar eerste tegenstander. De finale is om 11.25 uur. 3. Handbal: Z.-Korea - Nederland (v) (dinsdag, 09.15 uur). Na de soepele openingszege op Japan wacht weer een Aziatische opponent voor Oranje. In Rio werd het vijf jaar terug 32-32. Hoelang heeft het geduurd dat je dacht dat jij de winnares was? Ben je er nog bij op de Spelen van 2024 in Parijs? Bijzonder hoe jij je verhaal nu doet, na zo'n krankzinnig mo ment, waarbij iedereen dacht: wat is hier in hemelsnaam ge beurd? Het is alleen zo bizar dat je zelf hebt gedacht: het is gelukt. Ik ben olympisch kampioen. -Annemiek van Vleuten (38) Bauke Mollema (33) aasde op olympische roem, maar greep zaterdag net naast een medaille. Vierde werd hij in de door Richard Cara- paz gewonnen wegrit bij de mannen. ,,Ik heb niet het gevoel dat ik echt wat fout heb gedaan. Of dat er meer in had gezeten." Pim Bijl Fuji Speedway Bauke Mollema komt als vierde over de finish. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35