7 maandag 26 juli 2021 C-<w wisseling welkom." Sjoerd voltooide het afgelopen jaar zijn scriptie voor de studie bedrijfs kunde aan de Hogeschool van Rot terdam. ,,Daar was ik een halfjaar mee bezig. Het was pittig. Vanwege corona was het een gekke tijd. Ik vond het jammer dat je niet even uit kon voor een drankje en ik kan ook niet vaak naar het kantoor van mijn Sjoerd Bijl. afstudeerstagebedrijf, dus ik was heel individueel bezig. Dat ik hier tussen de mensen kan werken voelt fijn. In die tijd kwam ik regelmatig in het weekend thuis om lekker de natuur in te gaan om te hardlopen of te fiet sen." Dat het bedrijf van zijn vader is, betekent niet dat ze veel met elkaar te maken hebben. ,,Mijn collega's hel pen me, zij leggen uit wat ik moet doen. Mijn vader zie ik niet vaak tij dens het werk. De sfeer bevalt me wel, lekker informeel. Ik hou niet zo van een heel formele werkomgeving. Van mijn dertiende tot mijn zeven tiende heb ik bij de vulploeg van de plaatselijke supermarkt gewerkt. Toen ik ging studeren in Rotterdam ben ik op kamers gegaan. Daar heb ik geen bijbaantje gedaan. Ik ben daar naast ook een halfjaar in Zuid-Ame- rika geweest om in het marktonder- zoekteam te werken van een bedrijf dat hotels ontwikkelt en in mijn vierde jaar ging ik voor een uitwisse ling naar Sint Petersburg." Sjoerd deed dat omdat hij meer van de wereld wilde zien dan Rotterdam en Burgh-Haamstede. ,,Nu kan dat nog makkelijk. Ik zit nog nergens aan vast, geen baan of huis. Het is belang rijk om soms uit je comfortzone te komen. Ik heb toen allemaal nieuwe mensen ontmoet die ik hier nooit zou tegenkomen." Zijn vader opvolgen? Als zoon van de baas krijgt Sjoerd re gelmatig de vraag of hij ooit vast in het bedrijf zou willen werken of zijn vader zelfs zou willen opvolgen. Daar is hij nog niet over uit. ,,Ik voel geen druk wat dat betreft, ik weet niet of ik hier echt zou willen werken. Dan moet het wel een functie zijn die me ligt en die past bij mijn opleiding. Persoonlijk vind ik marketing en marktonderzoek de leukste aspec ten binnen een bedrijf. Het is ook wel leuk om met leeftijdsgenoten te werken. Die heb ik hier niet en dat is nu niet erg. Maar in een 'echte' baan wil ik dat wel graag." Vooralsnog begint Sjoerd dit na jaar eerst met een anderhalf jaar du rende master in Tilburg: Marketing Analytics. ,,Maar eerst ga ik nog een paar we ken met vrienden op vakantie naar Frankrijk. We gaan kamperen in de Dordogne en aan de westkust. De verdiensten van mijn zomerbaan zijn vooral als buffer tijdens mijn studie. Ik weet niet zeker of ik tij dens mijn master tijd overhoud om te werken. Het is ook belangrijk om me goed op mijn studie te kunnen richten." Veertig miljoen plantjes verlaten jaarlijks het be drijf. Medewerkers van het laboratorium Jolanda Rossen (op de voorgrond) en Nienke Stoutjesdijk. GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27