II Kruiwagens vol bier bij het Abdijbierfestival II 5 maandag 26 juli 2021 DRAAIMOLEN NIEUWENDIJK De 8-jarige Boaz glundert als hij op de scooter zit in de draaimolen op de Nieuwendijk in Vlissingen. ,,Dit is heel leuk", roept hij. Ook zijn zusjes en broertje Sarah, Jedidjah en Hanna lachen uitbundig als ze rondjes draaien in de kermisattractie die daar nog tot en met 2 augustus staat. Emile Calon Vlissingen Exploitant Greetje Kip pers kijkt tevreden toe en zegt dat ze zo blij is dat haar draaimolen daar mag staan en draaien. Hoewel de Vlissingse ker mis dit jaar niet door mag gaan, is er een uitzondering gemaakt voor haar draaimolen. ,,Want op deze attractie komen alleen maar jonge kinderen af. Zodat het voor ieder een veilig is." Greetje Kippers staat al ruim twintig jaar op de kermis in Vlis- singen. Volgens haar is het altijd een goede kermis, maar vorig jaar mocht ze niet komen. In eerste in stantie was ze dit jaar ook niet welkom, net als al die andere at tracties. ,,Maar niet komen, dat kan niet." Ze wilde per se naar Vlissin- gen en het is haar gelukt. ,,Ik ben zo blij dat wethouder Rens Reij- nierse toch akkoord is gegaan." Ze vertelt dat ze goed merkt dat mensen toe zijn aan kermisplezier. ,,Even er helemaal uit, even niet denken aan al dat andere." Ze wijst naar ouders die bij vertrek zwaai en naar haar en tijdens het draaien naar iedereen zwaaien die in de draaimolen zit. ,,Dat zie je nu, Greetje Kippers staat al jaren met haar draaimolen op de Nieuwendijk en zwaait naar Boaz (r) en zijn broertje en zusjes Sarah, Jedidjah en Hanna en moeder Johanneke. foto lex de meester mensen zijn zo blij dat er weer wat kan." Ze is ervan overtuigd dat in Vlissingen voldoende ruimte is voor meer attracties. ,,We kunnen hier met z'n allen veilig staan." Ouderdanopa Haar draaimolen is een oude. ,,Ik heb hem van mijn ouders overge nomen. Hij is uit 1932 en enkele paarden zijn ook al zo oud." Boaz kijkt verbaasd als hij hoort dat de draaimolen nog ouder is dan zijn opa. ,,Dat is oud zeg." Samen met zijn vader, moeder en zusjes ver blijft hij in een vakantiehuisje in Zoutelande. Tijdens een fietstocht Als de sfeer er goed in zit, wordt er ook wel eens gedanst rond mijn draaimolen -Greetje Kippers, exploitant zagen ze de kermisattractie staan en was het duidelijk dat ze even moesten stoppen voor een paar rondjes. Dat geldt ook voor Bri gitte en John Schippers. Het stel uit Arnhem verkent samen met hun twee kinderen Reinier en Isa- belle Vlissingen. Als de kinderen de attractie zien, is het heel duide lijk dat er gestopt moest worden voor het kopen van kaartjes. Rei- nier kiest voor een paard, zijn jon gere broer voor een auto. Extreem hoog water Greetje Kippers vertelt ook dat de opbouw van de kermis, vorige week, reuze spannend was voor haar. Ze woont namelijk in Arcen langs de Maas in Noord-Limburg, en ook haar dorp had te maken met extreem hoog water. ,,Mijn zoon is direct teruggegaan, maar ik heb gelukkig geen waterschade." Volgens haar scheelde het maar een paar centimeter. ,,Was dus wel heel spannend." Ze kan zich nu helemaal richten op het draaien van haar draaimolen en de juiste muziek. ,,Ik begin altijd rustig en kijk goed wie er staat. Zijn het veel ouderen, dan wordt het James Last. Maar het komt ook voor dat de sfeer zo goed is dat ik dansmu ziek opzet. En weet je, er wordt dan ook gedanst rondom mijn draaimolen." Glunderend: ,,Dat is toch mooi." Maar ze geeft ook aan dat ze haar collega's mist. ,,Een volle kermis, dat is toch echt wel het mooist." hoe ze weer thuis komen. ,,Onze vrouwen rijden", zegt Chris Maas. Het Zesde Bierfestival vindt in verband met corona niet plaats in de Kloostergangen van de abdij zo als voorheen, maar op het plein waar lange tafels staan. De bedie ning gebeurt met behulp van krui wagens zodat de bezoekers niet zelf moeten lopen en in hun eigen 'bubbel' kunnen blijven. Biergilde Ook Kees Bubberman en Bert Maessen genieten van het festival. Zij zijn allebei lid van het Wal- cherse biergilde en het is voor hen het eerst bierfestival in anderhalf jaar. Bubberman: ,,Hier heb ik zo naar uitgekeken." Hij zegt dat hij voor de coronacrisis heel wat bier- Nienke Tjepkema en Rob Lafort voorzien de 'Domburgse tafel' van een nieuwe voorraad tijdens het Middelburgse Abdijbierfestival. Middelburg Martin Maas, een van de anderen aan de Domburgse tafel, zegt dat in dat vluchten wel een kern van waarheid zit. Alle acht Domburgers genieten van het bier en de sfeer, en ze moeten zich geen zorgen maken festivals wereldwijd bezocht. Het mooiste? ,,In Siena, Italië, dat is een echt familiefestival met heerlijk eten." Het verste: ,,In Boston, USA. Weet je dat de Verenigde Staten op Hier heb ik zo naar uitgekeken -Kees Bubberman het gebied van speciale bieren echt een trendsetter is? Dat komt omdat ze niet gehinderd worden door tra ditie. Want dat is iets wat een bier- land als België parten speelt. Door de eeuwenoude traditie is er daar weinig vernieuwing." Lekker praten, lekker bier drin ken. Dat is volgens David Wisse de reden voor een groep Dom- burgse vrienden om zaterdag naar het 6de Middelburgse Ab dijbierfestival te gaan. ,,Maar we zitten hier ook een beetje om de toeristen te ontvluchten," zegt hij half serieus, half grappend. Want in zijn woonplaats is het momenteel zeer druk. Emile Calon Toch een beetje kermis in Vlissingen FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25