Truck van Geoffrey is toppertje met drie prijzen ZEELAND 3 k hebben we hier de afgelopen jaren bijna niet gezien, maar nu zijn ze er weer. Ze zijn welkom hoor, daar niet van, maar we zijn met elkaar onvoldoende in staat om bij te stu ren op snel veranderende maatre gelen. Renesse heeft niet meer de inzet van handhaving en politie van destijds. De kroegen zijn om middernacht dicht, maar dan zijn de jongeren nog niet uitgespeeld. Dan staan ze op straat." Dat beaamt OVR-lid Bruno van der Hoek die naast eigenaar van een taxibedrijf ook veiligheidsexpert is. Maar dat Renesse terug bij af is, ontkent hij. ,,Dat kan niet eens, want er zijn nog maar twee kroe gen. En daar kunnen geen 10.000 tot 12.000 man in zoals we in het verleden op het dorp hadden. Als de kroegen sluiten, heb je nu 150 tot 200 man op straat. Daarvan stapt 100 man op de fiets en 50 man wacht op de taxi. Dan blijft er nog een klein groepje over die elders vertier gaat zoeken en bijvoorbeeld naar het strand gaat." Bittere pil Volgens Van der Poort is dat laatste wat het groepje jongeren vrijdag nacht waarschijnlijk gedaan heeft. ,,Ze kwamen duidelijk terug van iets. Er was handhaving en politie aanwezig, maar die blijven natuur lijk niet na 1 uur, als het compleet stil is op het dorp." Van der Hoek zegt dat ondernemers zelf kunnen inspelen op wat hij noemt balda digheid, door bijvoorbeeld spullen binnen te zetten. Voor de rest is het volgens hem 'een beetje volhou den'. ,,Dit zijn jonge mensen, het is zo weer voorbij. Je praat over een paar weken." Ook al duurt het maar even, Van der Poort vindt het wel jammer dat dit nu gebeurt op Re- nesse. ,,Dit is een hele bittere pil, omdat dit niet representatiefis voor wat Renesse nu is." Volgens Suzanne Pepels is het sinds de uitbraak van corona niet meer zo gezellig in de Jumbo als an ders. Zeker met de start van dit sei zoen kijkt ze met lede ogen aan wat er allemaal in haar winkel gebeurt. ,,Het is gewoon ander volk dat nu Renesse opzoekt. Wat normaal naar Griekenland en Spanje gaat, zit nu hier." En die mensen nemen het blijk baar niet zo nauw met fatsoensnor men. ,,We hebben te maken met veel meer diefstal, ik vind openge maakte blikjes in de schappen, lege pakjes sigaretten, aangebroken ver pakkingen. Dagelijks kan ik een halve winkelwagen vullen met spullen die op plekken liggen waar ze niet thuishoren en die ik niet meer kan verkopen. Ik schaam me gewoon voor hoe mijn winkel er nu uitziet, ze gooien gewoon alles maar neer." Achterin ligt een bed. Een heerlijk bed. Er zit een magnetron in, een koffiezetapparaat, een omvormer waarop je een tv'tje zou kunnen aansluiten. En dan die buitenkant: glimmend rood met chroom accen- ten, achterop een prachtige afbeel ding van een korenmolen in een graanveld. 'Team Faasse' poetste zich vrijdag nog de blaren op de handen om de Scania R650 te laten Een vakjury keek naar onder meer spuitwerk, interieur en opbouw van de wagen shinen. Eigenaar Wimjan Faasse van Faasse Transport in Aagtekerke poetste net zo hard mee. Zaterdag stonden 24 glimmende trucks op een terrein bij Zwolle, waar de finale van de verkiezing werd gehouden. De exacte locatie van de verkiezing was geheim ge houden, om te voorkomen dat de fans massaal zouden toestromen De verkiezing is een initiatief van het Nederlandstalige chauffeurs tijdschrift Truckstar. Zaterdag keek een vakjury naar onder meer spuit werk, interieur en opbouw van de wagen. De vakjury beloonde het spuitwerk met een derde prijs. De auto van Vermeulen, woon achtig in Gendt, werd eerste in de categorie Bulk- en Tanktransport en behaalde een derde plaats in de titelstrijd Mooiste Truck van Ne derland. De Scania R650 heeft een 650 pk motor en een cabine type R, vertelt Vermeulen. ,,Het is een beetje mijn huis. Eigenlijk ben ik alleen in het weekend in Gendt, de rest van de week zit op de wagen." maandag 26 juli 2021 het imago van Renesse &-•. Ruiten van de Jumbo wer den vernield doordat er fietsen tegen aan werden gesmeten. Een groepje jongeren hield vrijdagnacht huis in Renesse. Ruiten van de Jumbo werden vernield en winkelwagentjes vlogen door de straat. FOTOS JUMBOEIGENAREN SUZANNE en thieu pepels Het was 3 keer scoren voor de Scania R650 van Faasse Trans port in Aagtekerke, die zaterdag meedeed aan de verkiezing Mooiste Truck van Nederland. Vaste chauffeur Geoffrey Ver meulen uit Gendt (Gld), ape trots: „Eerste prijs in categorie Bulk- en Tanktransport, derde voor spuitwerk en op twee na de mooiste truck van Nederland!" Ondine van der Vleuten Aagtekerke De Scania R650 van Geoffrey Vermeulen. foto geoffrey vermeulen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23