s? Zeeland Voordeel toch een nadeel Ezel Boets ondanks verbod op het strand Tequila Sunrise Ouders op vakantie, feest in Hulst loopt uit de hand 2 OVERLAST JONGEREN maandag 26 juli 2021 Commentaar Het nieuwe reissysteem Zeeland Voordeel zou een stimu lans moeten zijn voor de busreizigers. Korte ritten zijn duurder geworden, maar reizigers die vaak gebruikma ken van de bus, zijn goedkoper uit. Daardoor zullen meer men sen langere busreizen gaan maken, was de gedachte. Want van voordelen wil je profiteren. Toch laten Gedeputeerde Staten van Zeeland al na korte tijd een onderzoek naar het systeem doen, omdat het voor veel mensen de busreizen juist duurder lijkt te maken. Het is toe te juichen dat de provincie pogingen doet het openbaar vervoer aantrekkelijker te maken. Ook al is Zeeland een uitgebreide provincie waar de auto soms onmisbaar lijkt, in het licht van de duurzaamheidsdoelen kan het nooit kwaad als meer mensen wat vaker de bus nemen. Maar of dit systeem daar de wonder pil voor is, moet nog blijken; de eerste tekenen zijn in elk geval niet heel gunstig. Op zich is het ook logisch. De reizigers die het meest voor deel hebben bij Zeeland Voordeel, zijn mensen die voor school of werk toch al vaak met de bus reisden. Zij reizen nu goedko per, maar waren de bus ook wel blijven gebruiken zonder dat voordeel. Juist de mensen die af en toe kiezen voor de bus be talen opeens een stuk meer; het is zeer de vraag of ze zich daardoor gestimuleerd voelen om nog vaker het openbaar ver voer te gebruiken. Wil je nieuwe klanten lokken, dan doe je dat nu eenmaal niet door de prijzen te verhogen. Juist de mensen die af en toe kiezen voor de bus betalen opeens een stuk meer Ondanks een uitdrukkelijk ver bod van de gemeente Veere ging Bianca Plune gisteren toch het strand bij Domburg op met haar ezel Boets. De inwoonster van Kamperland legde zich niet neer bij het verbod, omdat ze vindt dat de gemeente geen poot heeft op om te staan. Emile Calon Domburg ,,In de Algemene Plaatselijke Veror dening staat duidelijk dat paarden tussen 10.00 en 19.00 uur niet op het strand mogen. Maar Boets is geen paard. Over ezels staat niets in de APV van de gemeente Veere." Bovendien vindt ze dat ze met Boets iets doet wat de gemeente hoort te ondersteunen. Ze zet men sen aan de natuur, en dan vooral het strand en de zee, schoon te houden. ALMANAK Speciaal voor dat doel draagt Boets op haar rug twee manden waar ie dereen afval in kan deponeren. Zowel op weg naar het strand als op het strand zelf wensten passan ten haar succes en lieten ze horen dat ze haar actie moet doorzetten. Over ezels staat niets in de APV van de gemeente Veere -Bianca Plune Een van hen vertelde dat het verbod er vooral is omdat paarden van de maneges in de buurt anders de boel op het strand onderschijten. Bianca Plune antwoordde daarop dat haar ezel altijd 's morgens in zijn wei poept en verder niets achterlaat. Tip? redactie@pzc.nl Het was een beetje uit de hand gelopen, dat feestje daar in Am sterdam bij die yogaleraar. Na de nodige biertjes en wijn kwam er ook nog tequila op tafel. Dat kon niet goed gaan. Een van de aan wezige jongedames zei hikkend tegen de yogaman: ,,Wist je dat Tequila Sunrise niet alleen een cocktail is, maar ook een yoga- pose''? Geamuseerd keek hij toe hoe ze zich in een onmogelijke pose op bed posteerde, in elkaar stortte en vreselijk in slaap viel. 'Die zien we niet meer terug voor zonsondergang', dacht hij en zocht een plekje op zijn bank om te gaan slapen. SLUIS Man probeert van seksshop te stelen Een man probeerde za terdag seksartikelen uit een seksshop in Sluis te stelen. Hij werd op heter daad betrapt. De man ging de winkel binnen en pakte een grote zwarte buttplug en latexpakje uit de schappen. In plaats van naar de kassa liep de man direct naar buiten. Een winkelbediende be trapte de dief, waarna hij op de vlucht sloeg. ,,Dit heb ik nog niet meege maakt na 34 jaar dienst", schrijft wijkagent Henk Wiegman op Twitter. Vol gens de agent ging het om een kale man met een baardje. Hij droeg een bril, wit T-shirt en blauwe driekwartsbroek. De winkelier deed aan gifte van diefstal. STAVENISSE Auto op z'n kop gevonden bij dijk Een auto is gisterochtend op zijn kop aangetroffen onderaan de Oudelands- edijk in Stavenisse. De auto kwam daar vermoe delijk terecht nadat hij een boom had geraakt. Een passant belde rond 10.20 uur het alarmnum mer nadat deze de auto onderaan de dijk ont dekte. Omdat het niet duidelijk was of zich nog mensen in het voertuig bevonden, rukte naast de politie en ambulance ook de brandweer uit. Aange komen bij het voortuig bleek dat de bestuurder er niet meer in zat. De politie achterhaalde de eigenaar; deze had tot zover bekend geen ern stige verwondingen. Burgh-Haamstede Man aangehouden voor bekladden 84 verkeersborden De politie hield afgelo pen nacht een 48-jarige man uit Numansdorp aan voor het bekladden van verkeersborden langs de N57 tussen Middelburg en Burgh- Haamstede. Een getuige zag de man bezig en belde de politie. Die kon de man rond 04.45 uur aanhouden. Moeilijk was dat niet: hij voldeed aan de beschrijving van de getuige en had ook nog eens verf op zijn han den. Ook lag in zijn auto een sjabloon van de tekst die op minstens 84 borden was gespo ten: The Great Reset. Winkelwagentjes en terrasstoelen vlogen vrijdagnacht tussen half vijf en kwart voor vijf door het centrum van Renesse. Ruiten van de Jumbo gingen eraan. De daders staan op bewakingsbeelden: een groepje jongeren. Sinds het begin van het hoogseizoen deze maand is het hommeles in het kustdorp. Is Renesse terug bij af? Valeska Nastaly Renesse Het is een scenario waar vooral on dernemers in Renesse bang voor zijn: dat in één keer het goede imago weer aan diggelen wordt ge slagen. Want Renesse is niet meer het jongerendorp van 15 jaar gele den. Het centrum heeft een flinke opknapbeurt gekregen, van de ne gen uitgaanskroegen zijn er nog maar twee over en de jongerencam- pings zijn getransformeerd tot ge zinsvriendelijke vakantieoorden. Voorheen was Renesse vooral in het nieuws vanwege dronken jon geren die massaal met elkaar op de vuist gingen en voor overlast zorg den. Corona, of eigenlijk de maatre gelen die daarmee gepaard gaan, lijkt te zorgen voor de terugkeer van dat schrikbeeld. ,,De jeugd gedraagt zich totaal niet. Het is een ramp", zegt super markteigenaresse Suzanne Pepels. ,,Op de groepsapp van onder andere de ondernemers waren er 47 mel dingen van overlast vannacht." Dat het jeugd is, weet ze vanwege de beelden van bewakingscamera's die de ondernemers met elkaar ge deeld hebben. Daarop is een groepje jongeren te zien dat met terrasstoelen smijt, de winkelwa gentjes van de Jumbo door de rondte laat vliegen en fietsen tegen de ruiten van de supermarkt aan gooit. ,,Dit is ons achtste seizoen hier en ik heb dit nog nooit meege- maakt. Ik hoor veel Renessenaren klagen, want ze zijn overal bezig, ook op het strand. Ik heb best wel een beetje schrik voor vannacht, want ik ben bang dat dit niet zo maar over is." Aangifte Binnen de ondernemersvereniging Renesse (OVR) wordt er vooral op gehamerd aangifte te doen, zegt voorzitter Inge van der Poort. ,,Het De kroegen zijn om middernacht dicht, maar dan zijn de jongeren nog niet uitgespeeld -Inge van der Poort, OVR probleem is: als er geen formele aangifte wordt gedaan, is het geen bestaande zaak." Politiewoordvoer der Mireille Aalders zegt nog geen meldingen of aangiftes binnen te hebben gekregen. ,,Helemaal niets. Maar het kan ook zijn doordat je pas op een doordeweekse dag aangifte kunt doen." Van der Poort zegt dat Renesse door de overlastgevende jeugd toch weer even 15 jaar terug in de tijd gaat. ,,We zijn op dit moment even niet die familiebadplaats door co rona en reisbeperkingen. De jeugd De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een feestje beëindigd in de Handelstraat in Hulst. Een deel van de feestgan gers bekogelde daarna agenten met stenen en negeerde de waarschuwingen en bevelen van de politie, die uiteindelijk wa penstokken gebruikte om de aanvallende jongeren in toom te houden. Tanne Nijmeijer Hulst De politie kwam rond 02.30 uur aan bij de woning waar het feest werd gegeven door een meisje wier ou ders op vakantie waren. Ongeveer de helft van de zestig gasten ver- trok, maar een deel weigerde. Zij begonnen volgens de politie de agenten te bekogelen met stenen. Uiteindelijk werden vijf mensen aangehouden, allen tussen de 18 en 22 jaar oud. Een van hen was het meisje dat het feest had georgani seerd. De politie belde haar ouders, die direct terugkeerden van hun va kantie. Wakker geworden Zaterdagmiddag was er in de omge ving nauwelijks meer iets te mer ken van het incident. Sporen van vernielingen waren niet te zien. Verschillende buurtbewoners wa ren wel wakker geworden door het lawaai, maar hadden verder niet erg veel meegekregen van het tumult. Daar gaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22