komt van een bandje TUDS@HRIFT Alle ogen op Tijdschrift.nl Lees nu twee weken gratis! Ga snel naar tijdschrift.nl MEDIA CULTUUR 17 AUe populaire tijdschriften in een handige app: dat is Tijdschrift.nL stemmige muziek, geen jingles. ,,In dat uur kunnen de muziekredacteu ren en de technici wel bijpassende playlists maken voor de rest van de dag, dat deden we ook op die vrese lijke dag dat vlucht MH17 neerstortte. Wat je in zo'n geval absoluut niet wilt, is een nummer over vliegen of iets dergelijks. In die tijd draaiden we Skyfall van Adele veelvuldig, maar toen natuurlijk niet.'' Tegenwoordig zitten Beuken en zijn collega's van 6 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds achter de knoppen in de studio. Daarna is er een techni sche dienst beschikbaar voor alle Talpa-zenders. Beuken: ,,Die jongens kunnen zelfs vanuit huis de zenders overnemen met hun computers.'' Vroeger draaide hij ook nachtdien sten bij Sky Radio, de zender waar hij sinds 2004 bij werkt. En eerlijk, hij kwam tijdens zo'n lange, zwoele zo Na Michael Jackson willen we niet meteen The Jackson 5 op de radio draaien mernacht wel eens in de verleiding om stiekem Last Christmas van Wham handmatig op de afspeellijst te plaatsen. ,,Vaak aan gedacht, nooit gedaan.'' In de laatste maanden van het jaar wordt Sky steeds meer The Christmas Station. ,,Dat kan ik heel goed hebben hoor, zoals eigenlijk alle muziek die we draaien. Tuurlijk, er zijn een paar liedjes waar ik echt niet van hou - nee, ik noem geen titels - maar als we die draaien, kan ik me er redelijk voor afsluiten. Over die kerstmuziek: toen ik hier net werkte, hield ik er helemaal niet van, maar ik ben die muziek echt gaan waarderen. Echt: als wij met kerst thuis gour metten, zet ik alsnog Mariah Carey op, met All I want for Christmas. En het allermooiste: de studio krijgt prachtige lampjes, zo veel mogelijk. Dat vind ik machtig mooi, maar mijn meisje thuis wil het niet hebben. Dus geniet ik er hier dubbel van.'' Mendes. Hij probeert zijn collega's van de muziekredactie vergeefs tele fonisch te bereiken en lost het euvel dan zelf maar op. Hij zoekt en vindt een kortere versie van I want to break free en skipt Shawn Mendes. Vlak daarna belt muziekredacteur Marc hem terug. Goed opgelost, krijgt hij te horen. Handmatig kan hij alles aanpassen. Er is altijd een noodplaylist van een uur beschikbaar, voor bij een vlieg ramp of het overlijden van een lid van de koninklijke familie. Rustige, maandag 26 juli 2021 M In de studio vlnr: technicus Branco Beuken, weervrouw Dorien Bouwman en nieuwslezer Lonneke Wolterink. foto erik van t woud Branco Beuken, technicus Kaaio

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17