I u Gelukkig als country-artieste zonder succes alles 16 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? LUCIE SILVAS RADIOZENDER NON-STOP Bij Sky Radio, het grootste non-stop radiostation van Nederland, is veel computergestuurd, maar lang niet alles, leert een bezoek aan de studio in Hilversum op een doordeweekse middag. Zo'n vijftien jaar voordat Marco Borsato sprak van 'de vorm loslaten' om zijn relatie met Leontine Ruiters te lijmen, deed hij op mu zikaal vlak al eens hetzelfde. Na talloze Neder landstalige hits nam hij in 2006 zijn vierde Engelse lied op: Everytime I think of you, een cover van The Babys uit 1978. Marco's versie was een duet met Lucie Silvas. Een kleine op donder, maar met een stem waar zijn nekharen recht van overeind gingen staan, zei hij over de Britse. Daar dacht het publiek net zo over. Het lied stond vijf weken op 1 in de Top 40 en ons land werd de belang rijkste afzetmarkt voor Sil- vas, die ook te gast was bij Borsato's Symphonica in Rosso-concerten. Lucie Joanne Silverman (43), zoals de zangeres echt heet, was een jaar eerder doorgebroken met de ballad What you're made of Ze kwam zelfs weg met potentiële heiligschen nis door een bedaarde cover van de Metallica-klas- sieker Nothing else matters uit te brengen, die het negen weken volhield in de hitlijst. Behandel roem en succes als de bedriegers die ze zijn Platencontract kwijt Haar tweede album The Same Side werd hier een succes, maar ging in haar thuisland onopgemerkt voorbij. Het kostte Lucie haar platencontract, waarna ze negen jaar lang geen album uitbracht. De Britse zangeres, die overigens opgroeide in Nieuw-Zeeland, vertrok naar countrywalhalla Nashville in Amerika en bleef muziek maken. Ook voor andere artiesten, zoals de Britse meidengroep The Saturdays. En met John Osborne, de helft van het in Amerika bekende countryduo Brothers Os- borne. Met hem trouwde ze in 2015. Het comeback-album Letters to ghosts, dat Lucie in 2015 in eigen beheer uitbracht, was een country- plaat. Hoewel commercieel succes uitbleef, volgde in 2018 nog een album, dat eveneens doodsloeg. Later dit jaar volgt haar vijfde verzameling liedjes. Of ze verkopen, interesseert haar niet zo. De roem waar ze via Marco Borsato aan rook, staat haar artistieke vrijheid alleen maar in de weg. ,,Ie- mand zei ooit dat je roem en succes moet behan delen als bedriegers. En ik denk dat roem dat in derdaad is, een bedrieglijke schijn van creativiteit.'' Affleck datet met Lopez Johnson haakt af p verjaardagen zou hij er het liefst mee stop pen: keer op keer uitleggen dat bij Sky Radio 'heus niet alles van een bandje komt'. ,,Als mensen dat zeggen, antwoord ik vaak: klopt'', zegt Branco Beuken een tikkeltje opstandig. ,,Maar daarna leg ik toch weer uit hoe het wel zit.'' Beuken is deze woensdagmiddag de technicus van dienst in de studio van Sky Radio, in het gebouw van- waaruit alle Talpa-zenders - ook 538, Radio 10 en Radio Veronica - zenden. En tuurlijk, het is een vooroordeel, maar Beuken is nu niet direct het type dat je verwacht bij een zender met vooral middle-of-the-roadmu- ziek. Zwart shirt, keycord uit zijn broekzak, driedagenstoppels op de kin, het grijze haar in een staart. Ja, hij houdt 'enorm' van gitaren. ,,Maar dit vind ik ook een prachtig liedje'', betoogt Beuken terwijl Jewel met enorme uithalen zingt over Foolish games. Nieuwslezer Lonneke Wolterink probeert aan de andere kant van de studio het laatste nieuws bijeen te rapen en loopt af en aan naar de prin ter. In de laatste uren van de middag heeft ze niet alleen om de hele uren een bulletin, maar leest ze op de halve uren ook de headlines voor. En knoopt ze om half vijf, half zes en half zeven een praatje aan met een meteoroloog van weer.nl. Gezellig Nog een vooroordeel dat meteen de prullenbak in kan: bij een non-stop radiostation als Sky Radio is het dus ook behoorlijk gezellig in de studio. Dorien Bouwman van weer.nl komt inderdaad alleen in de studio voor haar praatje, maar Wolterink en Beu ken neuriën en fluiten vrolijk mee met de hele playlist van Sky Radio. Die wordt automatisch samengesteld door een computerprogramma en nagelopen door de muziekredactie van de zender. Beuken: ,,Je kunt het zo gek niet bedenken, of het staat in die computer. Het genre, hoe vaak het nummer gedraaid mag worden, welke artiest er niet voor of na mag komen. Want we willen na Michael Jackson niet The Jackson 5 draaien. Meestal gaat het goed, maar uur na uur kijken redacteuren dit na.'' Beuken en zijn collega-technici kijken dan weer of het computerpro gramma de juiste jingles bij de platen heeft gevonden. Terwijl de muzikale samenwerking Als ik je weer zie van Paul de Munnik, Thomas Acda, Maan en Typhoon ook in de studio uit de speakers klinkt, wijst Beuken al op het volgende nummer op de playlist: It's a beautiful day van de Sky Radio- huisartiest Michael Bublé (,,We had den hem met kerst live vanuit Ca nada op de zender, voor de rubriek 5 over 9. Leuke vent.''). Als ik je weer zie is een ballad, It's a beautiful day juist uptempo. Beuken: ,,Dus dan moet er een jingle tussen zitten die soft be gint en snel eindigt. Ja hoor, die heeft de computer zelf geselecteerd.'' Rond 17 uur moet Beuken even aan de bak. ANWB-filelezer Heleen de Geest heeft een bestand met de ver keersinformatie in de Sky Radio computer gezet, inclusief een kleine verspreking. Ze rept over 'het, eh, de oponthoud op de A20 bij het Ter- bregseplein'. Beuken luistert, knipt en schaaft net zo lang tot het woordje 'de' weg is. Dan kijkt hij met een op getrokken wenkbrauw naar de play list voor het komende uur. De laatste plaat voor de reclame, het nieuws en het weer om half zes is een lange: I want to break free van Queen en vlak voor zessen heeft hij hetzelfde pro bleem, met Memories van Shawn Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: What you're made of-zangeres Lucie Silvas. Leon van Wijk maandag 26 juli 2021 GO FILM Jennifer Lopez heeft voor het eerst een foto van haar en ac teur Ben Affleck gedeeld op In- stagram. Er gin gen al hardnek kige geruchten over de relatie, maar nu beves tigen ze het zelf. Zij waren van 2002 tot 2004 al samen. FILM Acteur Dwayne 'The Rock' Johnson (49) wenst de ma kers van de Fast Furious-reeks veel succes met het maken van alle vervolgfilms. Zelf zal hij daar niet bij betrok ken zijn, zegt hij in een interview met The Holly wood Reporter. 3 "U O Jeroen Schmale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16