Ruzie Bijl: Gario ontkent, bestuur en Simons halen uit om 'toxisch gedrag' BLACK 9?* FRIDAY ËS megapW V.V.V.V. 10 NIEUWS 17." £69^9- 22." PRE- tot ivft (frrtrrr rrfverre Gi/lei Biji zette deze week de kunstenaar en activist Gario uit de partij. Na lang stilzwijgen gaf het daarvoor tijdens een besloten ledenvergade ring ook de motivatie prijs. Tegen Gario kwamen zestien klachten van 'het zaaien van tweedeling', 'mannelijke dominantie en mani pulatief gedrag'. Alles werd samen gevat onder de noemer 'toxisch ge drag'. Het partijbestuur verhaalde van 'zin doordrijven', 'manipulatief ge drag, stoken, disrespectvolle om gang, groepsdruk creëren, voor het blok zetten, weglopen, niet open staan voor gesprek en meer', zo liet partijvoorzitter Jursica Mills via Twitter weten. Volgens sommigen ging het ei genlijk om een soort couppoging die tussen november en februari begon. De inzet zou de koers van de partij zijn. Aan de ene zijde de 'ge matigde stroming', onder leiding van Biji-Tweede Kamerlid Sylvana Simons, die zegt te willen opkomen voor alle onderdrukten in de maat schappij. Daartegenover Gario c.s. die alleen zou willen strijden voor antiracisme - allereerst voor men sen met een donkere huidskleur. Lynchpartij Het gezicht van de partij, Sylvana Simons, hield zich aanvankelijk af zijdig, omdat ze naar eigen zeggen op vakantie was. Toch stelde ze zich vandaag lijnrecht op tegenover Ga- rio: „Sommigen vergeleken hem (Gario, red.) in 2020 al met het Paard van Troje. Dit had voorko men kunnen worden. Het spijt mij.'' Ook het bestuur putte zich uit in excuses. ,,Het spijt ons dat deze si tuatie zo lang heeft kunnen voort duren.'' Gario zelf ontkent de beschuldi gingen. ,,Er zijn blijkbaar al sinds de campagne signalen over mij bin nengekomen, maar niemand heeft mij er ooit op aangesproken'', zei Gario tegen de NOS. ,,Ik heb met heel veel mensen samengewerkt en projecten gedaan. Ik weet dat ik in teger ben. Dat ik alles heb gedaan om een goede campagne neer te zetten. Toen is me niets gezegd over mijn gedrag en nu komt dit naar buiten. Ik begrijp niet waarom mijn leven in gevaar moet worden ge bracht. Ik weet zeker dat ik nu weer een digitale lynchpartij ga meema ken.'' Al met al maakte de partij Biji, goed voor één zetel in de Tweede Kamer, de eerste interne crisis door. Zo ging een deel van de achter ban, met name regionale afdelin gen, achter Gario staan. Actrice, schrijfster en BIJi-lijstduwer Anousha Nzume oogstte op Face- book veel bijval met een post waarin ze 'zwaar teleurgesteld' zegt te zijn in de manier van communi- Sommigen zagen in hem het paard van Troje. Dit had kunnen worden voorkomen ceren door het bestuur. Zij en ande ren zetten vraagtekens bij het on derzoek naar Gario, dat werd ge daan door advocatenkantoor Van Overbeek De Meyer. Dat werd weg gezet als een 'een wit bureau, in op dracht van een bestuur waarvan de actieve leden weinig divers zijn, over een zwarte man'. Steun Gario beklaagde zich er in media over dat hij het onderzoek zelf nooit heeft gezien en dat hij niet weet waarom het bestuur zijn lidmaat schap heeft beëindigd. Hij kreeg steun vanuit de Haagse afdeling van Biji: bestuurslid Mariam el Mas- louhi zegt dat zij zelf heeft 'mogen meemaken hoe sommige mensen bij Biji niet weten hoe ze zwarte mensen en mensen van kleur ho- ren te bejegenen'. Zij zegt 'in shock' te zijn door de behandeling die Ga- rio ten deel is gevallen. Toch lijkt het kamp-Gario aan het kortste eind te trekken: op zijn verbanning komt de partij voorals nog niet terug. In een verklaring laat de partij weten dat er 'gereflec teerd zal worden op het verloop van de afgelopen week'. ,,En zal er wor den gekeken naar wat de partij be ter had kunnen doen. Op deze ma nier streven we naar een veilige ver eniging. Nu, en in de toekomst.'' Gario zei gisteren tegen de Volks krant dat hij nog 'bepaalde hoop' heeft 'dat het uiteindelijk goed gaat komen'. ,,Ik geloofin de mensen die zich verenigd hebben in deze partij en dat zij ook gaan inzien: dit is niet de manier hoe we met elkaar om gaan.'' «*1*** IEDERE DAG NIEUWE DEALS, 24 UUR LANG GELDIG Wandkast Saint-Tropez Met 7 oplegplanken Krachtige Cycloon Stofzuiger 2-in-1 ****4 4,4 30424 Beoordelingen maandag 26 juli 2021 GO Quinsy Gario is zich van geen kwaad bewust. foto anp De partijtop van Bij1 heeft snoei hard uitgehaald naar de geroy eerde partijprominent Quinsy Gario. Een scheuring van de par tij lijkt afgewend, al werden er alom excuses gemaakt. Tobias den Hartog Den Haag - Sylvana Simons, Kamerlid Bijl 2 kleuren beschikbaar Van robuust materiaal gemaakt; kan tegen een stootje Zeer krachtig (600W) en ook ideaal als handstofzuiger GESCHIKT VOOR (j3SE> BRHlM PHILIPS i i r ii! Fusi^rwj XL-Pack Gillette Scheermesjes (8 stuks) Keuze uit Mach3, Mach3 Turbo en Fusion MEGA-PACK (32 stuks) Opzetborstels Voor gezond tandvlees wittere tanden Flat Mop met Zelfreinigend Mechanisme V Efficiënt en snel dweilen Licht in gebruik 95-PACK Dreft Platinum vaatwascapsules Voor een glanzend schone vaat Kortingen tot wel 90% Snelle verzending 30 dagen bedenktij'd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10