Geld&Geluk 'DE AUTO KOST ONS1000 EURO PER MAAND' Reshmi (35) en Kiran (37) maken hier kortere werkdagen dan in India en verdienen toch genoeg om rond te rijden in een Tesla. Reshmi 'We wonen sinds augustus 2019 in Nederland, eerst in Haarlem, daar huurden we. Ik kreeg hier een baan aan geboden, voor Kiran bleek het niet moei lijk om ook in Nederland werk te vinden.' Kiran 'Het leven in Nederland is anders dan in India.' Reshmi 'Daar hadden we veel support van familie. Vooral toen de kinderen pas waren geboren was dat heel fijn en mak kelijk. Hier hebben we geen familie, wel hulpvaardige vrienden, maar dat is toch anders. Maar de balans tussen werk en vrije tijd was daar lastig. Je bent in India eigenlijk de hele tijd op je werk.' Kiran 'Daar werk je tien tot twaalf uur per dag. Hier acht en je hebt veel vakan ties. Geweldig.' Reshmi 'We maken regelmatig uit stapjes in Nederland, gaan graag naar pretparken met de kinderen.' Kiran'Reshmi is dol op de Efteling. Kinderkleding kopen we vooral bij H&M, daar geven we ongeveer 350 euro per jaar aan uit.' Reshmi 'Mijn eigen kleren koop ik vooral bij Bonprix en Zalando. Ik vind de prijzen goed, de kwaliteit soms matig. We geven ongeveer 1200 euro per jaar uit voor onze kleren samen. Meer voor mij dan voor Kiran.' Kiran 'Dat vind ik prima.' Reshmi 'De kinderen gaan naar een internationale school. We weten niet hoe lang we nog blijven. Sowieso nog vijf jaar, daarna zien we wel. Het is handig als ze vooral Engels leren.' Kiran 'Maar ze leren ook wel Nederlands.' Reshmi 'We zijn in december terug geweest. De coronapiek kwam daar pas in april.' Kiran 'Gelukkig gaat het goed met onze familie daar. Ons huis hebben we inge richt tijdens de lockdown. Alle meubels kochten we online, voor ongeveer 6000 euro.' Reshmi 'We kochten onder meer een heerlijke blauwe bank.' Kiran 'Levensmiddelen koop ik meestal in het weekend, bij de Jumbo aan de overkant. Fruit koop ik nog vaak extra bij andere winkels. We geven wekelijks ongeveer 100 euro uit.' Reshmi 'Koken doen we samen. We proberen allerlei gerechten uit, ook Itali aanse, Thaise en Mexicaanse. Geweldig dat je dat allemaal hier kunt kopen.' Kiran 'Ook ingrediënten voor maaltij den uit de Indiase keuken. We zullen niet snel beknibbelen op uitgaven voor eten.' Beste koop MEZZA19 Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o O OP Reshmi Pillai (35) is docent natuurlijke taalontwikkeling aan de UvA. Kiran Muraleedharan (37) is computertechnicus. Zij wonen met hun kinderen in een koopwoning in Hoofddorp. Kiran 'Blauwe Tesla. Met een leasecontract van mijn werk, voor 1000 euro per maand.' Reshmi 'Het huis. Ik vind de buurt prettig, de buren aardig. We deden een bod voordat Kiran het had gezien.' Grootste miskoop Kiran 'Een digitale camera. Al snel was de kwaliteit van smartphonecamera's beter.' Reshmi 'Laptop, online besteld. Bleek onhandig mee te nemen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99