8 NIEUWS Drukte en werk aan de weg CORONA OVER DE GRENS A Wegwerk zaamheden Alle reizigers die de laatste tien da gen verbleven in een hoogrisicoge bied, moeten zich voor binnen komst in Duitsland registreren op het toegangsportaal van de Bonds republiek. Deze registratieplicht geldt niet voor grensverkeer (men sen die minder dan 24 uur in Duits land blijven) en voor mensen die minder dan 72 uur in een hoogrisi cogebied waren voor bezoek aan naaste familie (ouders, kinderen), echtgeno(o)t(e) of levenspartner die niet tot hetzelfde huishouden behoort, ofvoor de uitoefening van een gedeelde voogdij. Wie volledig is gevaccineerd (laatste prik meer dan twee weken geleden) of genezen van een coro nabesmetting moet op dit portaal ook het bewijs van die vaccinatie of genezing uploaden. Dat bewijs moeten deze reizigers bij de grens kunnen laten zien. De Duitse poli tie voert steekproefsgewijs contro les uit. Vanaf 6 jaar Wie nog niet (volledig) is ingeënt, moet bij de grens al een negatief testresultaat kunnen laten zien. Dat bewijs mag bij antigeen- of sneltes- ten maximaal 24 uur oud zijn, bij PCR-testen maximaal 72 uur. Deze testplicht geldt voor iedereen vanaf 6 jaar. Wie tot deze categorie reizi gers behoort, moet tien dagen in quarantaine in Duitsland. Die peri ode kan na vijf dagen al eindigen met een negatief testresultaat (af- »Wie nog niet (volledig) is ingeënt, moet bij de grens een negatief testresultaat kunnen laten zien name van sneltesten kan gratis bij testcentra). De quarantaineplicht geldt niet voor mensen op doorreis die niet overnachten in Duitsland. Aanleiding voor het classificeren van Nederland als hoogrisicogebied is de sterke stijging van het aantal coronabesmettingen. Gekeken naar het aantal nieuwe gevallen per 100.000 inwoners in een week zijn dat er 388,5. Dat is fors meer dan de kritische grens van 200. Alles daar boven levert het stempel 'hoogrisi cogebied' op. Een land of regio krijgt dat stempel niet meteen, het is dus geen momentopname, maar pas als sprake is van een 'stabiele' ontwikkeling. De beslissing wordt genomen door de ministeries van Binnen- en Buitenlandse Zaken en dat van Volksgezondheid. Duitsland classificeerde Neder land dit voorjaar ook al als hoogri- sicogebied. De strengere inreisre- gels eindigden op 30 mei. Daarna werd ons land weer een risicoge bied (besmettingscijfer per 100.000 inwoners in een week boven de 50) waarnaar alle niet-noodzakelijke reizen werden ontraden. Voor wie toch reisde en daarna Duitsland in wilde, gold een verplichte registra tie, een negatief testresultaat of een bewijs van volledige vaccinatie (twee weken na de tweede prik) of genezing van coronabesmetting. Op 27 juni zetten de Duitsers Ne derland weer op 'groen'. Sinds zon dag 18 juli gold ons land opnieuw als risicogebied. Spanje Naast Nederland geldt ook Spanje vanaf dinsdag als gebied met een hoog besmettingsrisico. Het aantal nieuwe besmettingen per 100.000 inwoners in een week bedraagt er 381,2 en op de Balearen, met onder andere Mallorca, 365. Tot dusver waren binnen Europa alleen Groot- Brittannië, Portugal en Cyprus hoogrisicogebieden, blijkt uit de lijst op de site van het Robert Koch Institut. Laatstgenoemd land heeft met een besmettingscijfer van iets minder dan 800 de hoogste inci dentie in Europa. Verkeersdrukte Duitsland zaterdag 24 juli 2021 GO Duitsland weer strenger Nederland geldt met ingang van 27 juli weer als hoogrisicogebied voor Duitsland. Dit betekent onder andere dat reizigers uit ons land tien dagen in quaran taine moeten na aankomst op hun bestemming bij onze oos terburen. De quarantaineplicht geldt niet voor wie volledig is gevaccineerd of genezen van besmetting met het coronavirus, meldt het Duitse RIVM. Caspar Naber Rotterdam/Berlijn -V- v_A. "2. usft.f- ■►•aKrti Een reis met de auto naar of door Duitsland kan vol obstakels zit ten. Vanwege corona, maar ook vanwege de nasleep van de over stromingen. Op de A61 bij Euskirchen wordt de weg hersteld. foto afp Bijzonder druk - Grote kans op file Wachttijden aan de grens 0 Snelweg nummers Dortmund De komende dagen tot en met 25 juli am Main BERLIJN De Duitse ANWB waarschuwt voor files als gevolg van vakantiedrukte én de gevolgen van de over stromingen. Vooral in de aan Nederland grenzende deelstaat Noord- rijn-Westfalen en de buurstaat Rijnland-Palts zijn gedeelten van een aantal rijks- en snel wegen afgesloten wegens wateroverlast, opruim- en reparatiewerkzaamheden. Het gaat onder andere om de snelweg A61 (Venlo- Hockenheim), ten zuidwesten van Keulen tussen de knoop punten Kerpen en Mecken- heim. Verkeer wordt lokaal omgeleid via de A565. Een ander alternatief is de A3 bij Keulen. Eveneens gestremd is de A1 - een belangrijke noord- zuidverbinding - ter hoogte van Leverkusen tussen de knooppunten Keulen-West en Erfttal. Op het traject Keulen- Euskirchen is de snelweg in beide richtingen afgesloten tussen Hürth en Kreuz Blies- heim. De wegafsluitingen kun nen maanden duren volgens de Adac.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8