20 Gregory Sedoc Aareschwumm Huizenstress WOONVERDRIET In mijn studententijd In de winter bevroren de flessen Spa rood in de vensterbank verhuisde ik om de haverklap. Hospita 1 zette me van de ene op de andere dag op straat omdat het haar niet beviel dat ik in het weekend ging stappen en tegen het ochtendgloren thuiskwam. Van hos pita 2 mochten de inwonende studenten geen gebruik maken van douche en keu ken. Ook was er geen verwarming op de kamers, en omdat het een winter was van Siberische proporties, bevroren de flessen Spa rood in de vensterbank. Kortom: mijn wooncarrière in de stad Utrecht is er een van twaalf steden, dertien ongeluk ken. Maar wel met een happy end: ik kwam terecht in een rustiek 19de-eeuws zol derappartement. De huur bedroeg 575 gulden, mijn basisbeurs 570, maar dankzij een bijbaan als post bode kon ik er zes jaar wonen. Nu, drie koopwoningen later, prijs ik me gelukkig in mijn comfortabele hofles- woning. De hypotheek is goed op te brengen en als het meezit is alles rond mijn pensioen afoetaald. Om me heen hoor ik minder blije verhalen. Op het schoolplein spreek ik ouders die na hun scheiding wanhopig en tevergeefs zoeken naar een huis op fietsafstand van ex en kinderen. Ook heb ik te doen met verple gers en leraren die maar geen koopwoning dicht bij hun werk kunnen vinden. Jette Pellemans, ervaringsdeskundige op het gebied van woonverdriet, schreef er een persoonlijk, ontluisterend relaas over. Lees vooral haar opvallende conclusie. 'Ik mis de powernaps die ik als atleet deed' Zwemmen door Bern: niet ongevaarlijk, wél onvergetelijk Jette wordt geplet tussen haar dure huurwoning en het schreeuwende gebrek aan starterswoningen MEZZA 3 Mark Roos (53) is vader van twee dochters van 7 en 10. 32 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Intussen in Engeland 12 Interview Jennifer Hoffman 19 Geld Geluk 24 70 jaar Miss World 30 Boris Dittrich over de Gay Pride 36 Interview Jo Nesb0 38 Nu lezen 39 Mijn boek Catherine Raven 40 BV De Liefde 41 Puzzels 45 Joost mag 't weten COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Els Rozenbroek (frl.) Vormgeving Sasja Kooistra Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83