Herlings mist Tsjechië Kök$ü moet het als 'nummer 10' nu wel laten zien Sancho en wellicht ook Haaland? Ihattaren lijkt op weg naar voortijdig afscheid van PSV 11 Weer succes Groenewegen BELOFTE NIET INGELOST daar nu in de spits, vanaf rechts of aan de linkerkant gaat spelen, het beweegt daar allemaal door elkaar heen. Het is een ideaalplaatje. Mijn gevoel zegt ook dat hij daar een volgende stap kan gaan zetten." Ook Youri Mulder is positief over de keuze van Malen. De voor malige spits van Schalke 04 zegt over het succesvolle businessmo del van de aartsrivaal van zijn oude club: ,,Het is heel makkelijk: je hebt geld nodig om dit te kun nen doen. En dat hadden ze eerst niet. Door een heel goed scou- tingsbeleid hebben ze veel geld verdiend. Zoals met het transfer vrij halen van Shinji Kagawa, die ze voor 16 miljoen aan Manchester United verkochten. De keuzes die ze nu maken, zitten in een hoger segment en zijn veel minder risi covol. Sancho, Haaland, Jude Bel- lingham en nu Malen. Het zijn geen moeilijke keuzes." En het bewijst volgens Mulder de groeipotentie van Malen. ,,Zij zien in hem een speler wiens marktwaarde kan verdubbelen, anders halen ze hem niet. En ze hebben het vaak bij het goede eind. Er is een sfeer die uitstraalt: als je hier komt, word je een betere speler en groei je door. Ik denk dat Malen dat ook gaat lukken. Hij kan een nieuwe Aubameyang zijn. Zo ver als Aubameyang is gekomen, is hij nog niet, maar Malen is wel op weg daarnaartoe. Ik verwacht dat hij dat kan vasthouden." Dan zou de 22-jarige Nederlan der zomaar in een befaamd rijtje kunnen komen. Ze hebben het bij Borussia Dortmund immers vaker goed in de gaten gehad. OPLOO Jeffrey Herlings zal dit weekend niet deelnemen aan de Grand Prix van Tsjechië, de vijfde ronde van het MXGP-wereldkam- pioenschap 2021. De Nederlander heeft volgens zijn team KTM teveel last van een breuk in zijn schouder, na het bizarre incident vorige week tijdens de Neder landse GP in Oss. Daar landde een concurrent tijdens een sprong met zijn motor op de schouder van Herlings. De 26-jarige Herlings onderging eerder deze week verdere scans van zijn linkerschouderblad. De breuk die hij zondag opliep bleek groter dan aanvankelijk gedacht. Herlings was bij de start van de eerste wed- strijd in Oss door een andere rijder geraakt en hoewel hij de sprint kon winnen, moest hij de tweede wed strijd aan de kant blijven. De oud wereldkampioen moet nu herstel len om de scheur voldoende te laten genezen. „In het dagelijks leven heb ik geen pijn in mijn schouder, maar spor ten en zeker zoiets als motorcross is een ander verhaal. We zullen deze wedstrijd moeten over slaan met het doel om hon derd procent terug te komen. Het is jammer en iets dat niet mijn schuld was, maar het is wat het is'', aldus Herlings, tweede in de WK-stand achter Tim Gajser, over zijn bles sure. De nacht viel al bijna over de Ko- sovaarse hoofdstad Pristina, don derdagavond laat, toen Feyen- oord-middenvelder Orkun Kök^ü zijn optreden tegen FC Drita eens kritisch onder de loep nam voor de camera's van het eigen clubka naal. ,,Ik kwam op het middenveld veel in het spel voor, maar maakte niet altijd de juiste keuze'', stelde hij. ,,Komende donderdag moet het beter.'' Gebrek aan lef kan hem niet ontzegd worden, Kök^ü. Nadat het rugnummer 10 van de naar Ajax vertrokken Steven Berghuis was vrijgekomen, stapte de mid denvelder hoogstpersoonlijk af op trainer Arne Slot. Hij had wel be langstelling voor het tricot, gaf hij aan. Alleen: zich manifesteren als nummer 10 deed de Haarlemmer dus allerminst in Stadiumi Fadil Vokrri. Integendeel. Kök^ü was een van de zwakste spelers op het veld. ,,Ik hoor veel mensen roepen dat Kök^ü dé nummer 10 van Fey- enoord kan worden'', zegt voor malig Feyenoorder Wim Rijsber- gen. ,,Maar als je heel eerlijk bent, heeft hij die verwachtingen nog niet waargemaakt.'' Genialiteit Een andere oud-Feyenoorder, Regi Blinker, onderschrijft dat. ,,Ik ken Orkun al best lang, weet dat hij graag als nummer 10 speelt. En in de jeugd is hij ook vaak die be palende speler geweest. Alleen zou ik nu vaker vlagen van zijn ge nialiteit willen zien. De potentie heeft hij namelijk.'' Goedbeschouwd liet Kök^ü in Kosovo slechts eenmaal een glimp van zijn klasse zien. Dat was toen hij spits Naoufal Bannis in de be ginfase met een knap balletje vrij zette voor FC Drita-keeper Faton Maloku. Veel vaker viel de mid denvelder op vanwege zijn balver lies (22 keer) en het voetballen in wandeltempo. Niet passend bij een voetballer die de lijnen uit zou moeten zetten. Rijsbergen vindt het wat te voorbarig om Kök^ü op basis van zijn optreden in Kosovo verantwoordelijk te houden voor het teleurstellende resultaat (0-0). Al was het maar omdat, Luis Sinis- terra en doelman Justin Bijlow uitgezonderd, niet één Feyenoor- der zijn niveau haalde. ,,Dat je als jonge kerel op je trai ner af durft te stappen met de vraag of je het shirt met nummer 10 mag hebben, zegt natuurlijk ook iets over je drive en geloof in je eigen kwaliteiten'', signaleert Rijsbergen. ,,Ik denk oprecht ook dat Kök^ü het in zich heeft om structureel een belangrijke speler Kökpü was goed voor 4 doelpunten en 3 assists tijdens afgelopen seizoen te worden. Talent heeft hij onte genzeggelijk. Zaak is dan wel dat hij veel vaker beslissend gaat wor den. Dat verwacht je tenslotte van een nummer 10.'' Afgelopen seizoen kwam Kök^ü (eredivisie, beker en Europese op tredens) in 31 officiële wedstrijden tot 4 doelpunten en 3 assists. Zijn 'voorganger' als nummer 10, Berg huis, was in 41 officiële wedstrij den doelpunten en 16 beslissende voorzetten. De cijfers onderstre pen volgens Blinker het gebrek aan rendement in het spel van Kök^ü. ,,En dat is ook lastig voor een jonge speler, zeker nu Feyen- oord niet bepaald in z'n allerbeste periode zit als club'', zegt de vroe gere linksbuiten. ,,Alleen is dat wél wat je van een creatieve mid denvelder verwacht.'' Desondanks verwacht Blinker dat Kök^ü het uiteindelijk gaat maken in de Kuip. ,,Orkun be schikt over talent, is zelfkritisch en heeft de juiste mensen om zich heen. Ik geloof erin dat hij bij Fey- enoord de nummer 10 wordt die hij zo graag wil zijn.'' zaterdag 24 juli 2021 GO tussenstap' Donyell Malen, hier nog als PSV'er, kan bij Dort mund in de voetsporen tre den van een aantal illustere voorgangers. foto pro shots EINDHOVEN Mohamed Ihatta ren betoverde als 17-jarig ta lent veel voetballiefhebbers en leek op weg naar de Euro pese top. Anderhalf jaar later is de belofte nog niet ingelost en koersen hij en PSV op een afscheid. Zijn er geen gega digden, dan wordt de situatie na 1 september op nieuw bekeken. Na de klinkende 5-1 overwinning van PSV op Galatasaray afgelopen woens dag ging het in veel nabeschouwingen toch weer over een speler die niet op het veld had gestaan. Moha med Ihattaren moest een kwartier voor tijd toezien hoe Noni Madueke werd vervangen door Ryan Thomas. Zelf kwam hij niet verder dan warmlopen. Nieuw is dat niet. Afgelopen seizoen moest de 19-jarige Ihattaren al regelmatig toekij ken en ook toen was hij vaak in het nieuws en verwonderde menigeen zich over zijn ver- slechterde positie in de selec tie. Intern stapelden de proble men met hem zich op en kwam het vijf maanden geleden tot een groot conflict, met een kortstondige verwijdering uit de selectie. Zover is het nu zeker niet, maar de partijen koersen nog altijd op een afscheid in deze transferperi ode. Het contract van Ihattaren loopt nog maar een jaar door. PSV wil voor komen dat hij dan gratis vertrekt en daarom wordt de komende weken be keken of Ihattaren nu naar een nieuwe club kan. Qua interesse loopt het nog geen storm. Het gerucht van een paar weken geleden dat het Italiaanse Napoli heeft geïnformeerd klopt wel, maar daarbij is het gebleven. Onder tussen blijft Ihattaren gewoon deel uitmaken van de selectie, waarbij hij in juni in elk geval fit is aangesloten. -Rik Elfrink FLEURUS Dylan Groene wegen heeft zijn tweede zege van het wielersei- zoen binnen. De sprinter van Jumbo-Visma, terug na een schorsing van negen maanden, toonde gisteren zijn specialiteit in de vierde etappe van de Ronde van Wallonië. Na een rit over 206 kilometer van Neuf- chateau naar Fleurus ver sloeg hij de Italiaan Gia- como Nizzolo en de Colom biaan Fernando GaviriaDe leiderstrui bleef om de schouders van de Ameri kaan Quin Simmons. Orkun Kök9ü in gevecht met Erjon Vucaj van FC Drita. foto anp Nu Steven Berghuis naar Ajax is vertrokken, kan Orkun Kök9ü (20) eindelijk zijn geliefde num mer 10 dragen bij Feyenoord. Zich ermee onderscheiden deed hij tegen FC Drita (0-0) alleen niet. ,,Een nummer 10 moet beslissend zijn, dat is hij te weinig.'' Dennis van Bergen Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 79