££ndhov0 Reiswijzer: naar welk land kan ik op reis en welke regels gelden er? Wordt Donyell Malen de volgende in het rijtje met Dembélé, Aubameyang, 10 Donyell Malen staat op het punt om naar Borussia Dortmund te gaan. Dat leidt tot speculaties over de potentie van de 22-jarige aanvaller. Want de Duitse topclub heeft al jaren een neusje voor toekomstige wereldsterren. zaterdag 24 juli 2021 ^0 @MarijnAb MARIJN ABBENHUIJS Eindhoven Ousmane Dembélé, Pierre-Eme- rick Aubameyang, Jadon Sancho, Erling Haaland. Het is niet zomaar een rijtje. Het zijn namen die be wijzen dat ze bij Borussia Dort mund heel goed in de gaten heb ben waar er in Europa potentiële wereldtoppers rondlopen. Daar hoort ook Robert Lewandowski bij, in 2010 voor een kleine vijf miljoen euro gekocht van het Poolse Lech Poznan, maar hij ver trok tot grote teleurstelling van ie dereen rondom de Duitse topclub uiteindelijk transfervrij naar rivaal Bayern München. Maar met de verkoop van Auba meyang (voor 13 miljoen euro ge kocht van Saint-Étienne, voor bijna 64 miljoen verkocht aan Ar senal), Dembélé (voor 35 miljoen gehaald van Stade Rennes, voor 135 miljoen naar FC Barcelona) en nu ook Sancho (voor een kleine 8 mil joen gekocht van Manchester City, voor 85 miljoen verkocht aan Man chester United) bleek de voor hoede in Dortmund een structu rele goudmijn. Voor Haaland, die voor 20 miljoen overkwam van RB Salzburg, zou de club nu zelfs meer dan 150 miljoen willen heb ben. Het wekt verwachtingen rondom de komst van Donyell Malen. De PSV'er vertrekt naar verluidt voor een bedrag van rond de 30 miljoen euro naar Borussia. Bert van Marwijk, tussen 2004 en 2006 hoofdtrainer van Dort mund, ziet dat zijn voormalige club dat goed doet. ,,Hun scou- tingsapparaat moet wel geweldig zijn", zegt hij. ,,Ze zoeken naar spelers die zich bij de club kunnen verbeteren. Dat is een verdienmo- del. De verkoop van spelers blijft de beste manier om geld te verdie nen." Al is volgens Van Marwijk niet alleen de scouting verant woordelijk voor het feit dat veel potentiële toppers naar het westen van Duitsland gaan. ,,Dortmund is de ideale tussenstap voor spelers zoals Malen, die de Nederlandse competitie ontgroeid is, maar nog niet de stap naar Real Madrid, Bar- Dit is een technische ploeg die Malen op het lijf geschreven. Een ideaalplaatje - Bert van Marwijk, oud-trainer Borussia Dortmund celona of Manchester City kan of wil maken. Bij Dortmund kun je je financieel onafhankelijk spelen, speel je in een waanzinnig stadion waar elke week 81.000 supporters zitten, kun je strijden om het kampioenschap en trainen in een fantastische accommodatie. Het is gewoon een heel goede club." En Malen is wat Van Marwijk betreft ook een goede keuze van Dortmund. ,,Een technische ploeg, die heel snel vanuit de omschake ling kan voetballen. Dat is Malen op het lijf geschreven. En of hij Met onze Reiswijzer vind je alle actuele regels die gelden voor je favoriete reisbestemming. Welke landen hebben een geel reisadvies, heb je een vaccinatiepaspoort nodig, is de horeca open of moetje in quarantaine? Alle antwoorden op die vragen vind je terug in de Reiswijzer. Vul jouw bestemming in of klik op het gewenste land op de kaart en laatje informeren. Kijk op pzc.nl/reiswijzer PC 'Dortmund is de ideale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 78