Met dit team is niet winnen geen optie 3 en winst van Anna van der Breggen azen beiden wederom op olympische triomf ZET U DE WEKKER VOOR.... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant die niet té veel hoogtemeters bevat ten. De olympische wegwedstrijd voor vrouwen is zo'n parkoers: in tegenstelling tot de mannen rijden de vrouwen in de finale niet over steile beklimmingen. De klim over de uitlopers van Mount Fuji is wel iswaar lang, maar nergens écht zwaar - en bovendien ligt hij ver van de finish. Met Van der Breggen, Van Vleu ten, Demi Vollering en Marianne Vos heeft Nederland eigenlijk vier kopvrouwen en potentiële winna ressen - op vier deelneemsters. De buitenlandse concurrentie komt van rensters als Elisa Longo Borg- hini (Italië), Lizzie Deignan (Groot- Brittannië), Emma Norsgaard (De- nemarken) en Kasia Niewiadoma (Polen). Voor Van der Breggen (31) wor den het haar laatste Spelen; ze wordt volgend jaar ploegleider bij SD Worx. Of Van Vleuten Parijs 2024 haalt is de vraag: ze is al 38, maar heeft zelf al meermaals aange geven dat ze niet over stoppen na denkt zolang ze vooruitgang boekt en nieuwe uitdagingen ontdekt, zo als de Tour de France voor vrouwen die volgend jaar wordt verreden. Het halen van olympisch goud ziet ze als missie, niet als een reke ning die nog open staat. ,,Ik ben niet bezig met revanche", zei ze vorig jaar al. Ze heeft het zichzelf inge prent: met een positief gevoel naar Tokio, niet met de verplichting om iets goed te moeten maken. Het zit er dik in dat het een vreemde, open koers zal worden. Er staan slechts 67 vrouwen aan de start en dat zijn lang niet allemaal rensters die doorgaans op het hoog ste niveau koersen. Knechten en helpers zijn er niet of nauwelijks. Als er een Nederlandse is die twin tig seconden krijgt, wie gaat er dan achteraan rijden? Het zou goed kunnen dat een aanval van ver de juiste tactiek is. Laat dat nu net de specialiteit van het huis zijn van Van Vleuten én Van der Breggen. SUPERKWARTET zaterdag 24 juli 2021 SSEL TOT EN MET 8 AUGUSTUS Op welke olym pische duels kunt u zich nu alvast verheu gen? Een top 3: 1. Handbal (v): Nederland - Japan (morgen, 02.00 uur). In het land waar eind 2019 de wereldtitel werd gepakt, begint Oranje nu aan zijn tweede Spe len op een rij. Tegen de gastnatie. 2. Zwemmen (m): finale 100 school (maandag, 04.12 uur). Goud lijkt op voorhand niet reëel, maar als specialist Arno Kamminga een goede dag heeft, is een medaille wel degelijk mogelijk. 3. Mountainbiken, cross country (m) (maandag, 08.00 uur). Na het geel in de Tour aast Mathieu van der Poel nu op goud. Kan het multitalent de pure specialisten achter zich houden? De finish morgen wordt ver wacht rond 10.30 uur (Ned. tijd). ...terwijl Anna van der Breggen in Rio een van haar grootste suc cessen boekt. FOTO'S GETTY IMAGES REUTERS PIM RAS Anna van der Breg- gen, Annemiek van Vleuten, Marianne Vos en Demi Volle ring kunnen en willen morgen alle vier zelf olympisch kampioen worden. Maar vooraf gaand aan de wegrit klonken ze naar bui ten toe opvallend eenduidig. Pim Bijl Tokio Kort voor ze hun team bespreking ingaan, is van enige spanning of frictie niets te merken. Anna van der Breggen somt ontspannen de spelletjes op die ze de afgelopen dagen met roomie Demi Vollering heeft gespeeld: Pim- pam-pet, 'iets met ka melen' en Halli Galli. Annemiek van Vleuten droomt bijna weg tij dens het vertellen over haar hoogtestages. ,,Het was supermooi en superleuk. Ik heb genoten én ben opti maal voorbereid. Dat zorgt voor rust.'' De hitte in Tokio is ook al geen enkel punt. ,,Ik vond het vanaf dag 1 aangenaam", zegt ze. Haar trainingen in de sauna hebben blijkbaar geholpen en twee jaar terug vond ze het hier veel warmer, toen ze het parkoers al ver kende met Vos en Ellen van Dijk. Aan deze week hield Van Vleuten twee ge voelens over. ,,Als ik preek voor eigen paro- chie dan had het wel wat zwaarder mogen zijn. Zoals bij de man nen, daar zal een klim mer winnen. Maar ik denk wel dat wij bij de vrouwen een veel inte ressantere wedstrijd krijgen. De koers ligt veel meer open.'' Van Vleuten denkt dat een harde wedstrijd voor iedere renster in het Nederlandse team in het voordeel is en zo staat Van der Breggen er ook in. ,,Ik kan dan het verschil maken. En Annemiek ook. Maar het is voor ons alle vier goed als de snelle vrouwen van de andere landen moeten lossen. Marianne en Demi hebben de betere sprint, maar kunnen ook goed die punchy klimmetjes over." Vollering, de 24-jarige debutante in het ver der van ervaring over lopende kwartet: ,,Ik denk niet dat Anna en Annemiek moeten gaan wachten. Zij kun nen zien of ze wegblij ven of niet.'' Met een grijns: ,,En anders heb ben Marianne en ik een aardig sprintje.'' Vos, voorafgaand aan haar vierde Spelen: ,,We zijn ons bewust van elkaars kwaliteiten. Wie op welk moment de grootste kans maakt. Uiteindelijk gaat het erom dat we die grootste kans gaan zoeken en vinden." Want geen Nederlands goud is met dit viertal eigenlijk geen optie. De Nederlandse vrouwen trainen in Japan. FOTO INSTAGRAM ANNEMIEK VAN VLEUTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 71