Samenvatting 2 Vijf jaar na dramatische val van Annemiek van Vleuten OLYMPISCHE SPELEN TOKIO 202ONE Zit Epke nog in de race? En Bauke? De één viel, de ander won. Sinds de olympische wegkoers van Rio zijn de carrières van Annemiek van Vleuten en Anna van der Breggen in elkaar verstrengeld. Morgen zijn ze twee van de vier kopvrouwen van een belachelijk sterk Nederlands team. Column 24 juli: Wout van Aert wint de wegwedstrijd bij de mannen. Hij pakt en passant ook het bergklas- sement, alle tussensprints, de prijs van de strijd lust, zilver, brons en de vijfde etappe in de Ronde van Wallonië. 25 juli: Bij de vrouwen bestaat de kopgroep in de finale uit vier rensters: Vos, Vollering, Van Vleuten en Van der Breggen. Omdat ze niet tegen elkaar mogen rijden van de bondscoach, wordt de win nares bepaald door een potje Pim-pam-pet. 26 juli: Voor de mountainbikerace wordt Ma- thieu van der Poel alvast gehuldigd. ,,Hebben we dat maar gehad", aldus IOC-baas Thomas Bach. 28 juli: Drama voor de Duitse dressuurequipe. Het paard TSF Dalera BB (met zo'n naam vraag je er ook wel een beetje om) test positief op corona. Jonkvrouwe Jessica von Bredow-Werndl moet tijdens de kür op muziek zelf de bolero dansen. 28 juli: Tom Dumoulin wordt knap zesde op de individuele tijdrit en kondigt vervolgens aan dat hij zich de komende jaren richt op het winnen van de strandrace Hoek van Holland - Den Helder. 30 juli: Een tyfoon landt in Tokio. Waaieralarm bij het BMX'en. 31 juli: Caeleb Dressel vergeet na de 125 meter ge mengde wisselslag met één arm zijn negende goud op te halen, omdat ze bij zwemmen net zoveel waard zijn als de bonus- punten bij de Appie. 1 augustus: Simone Biles springt een zesdubbele ge- hoekt-gehurkte achter waartse Koekalikakova- Joertsjenko-Sjostakovitsj terwijl ze een ijsje eet. 3 augustus: Uit verveling verslaat Mathieu van der Poel de Oezbeekse topfavoriet Oleg Pozzivo- vonov in de finale onder 87 kilo bij het Grieks Romeins worstelen. 3 augustus: Mondo Duplantis polstokhoog- springt naar de maan. 3 augustus: De nieuwe Epke Zonderland heet Bart Deurloo. 4 augustus: Skeetkeet in da house braddas deze meid is echt lit ze rockt het dak eraf met haar dub bele ollie jeweetzelf boi. 5 augustus: Op de 50 kilometer snelwandelen finisht geen enkele deelnemer: door superslow- motion-opnames van het voetenwerk is de jury eindelijk in staat om iedereen te diskwalificeren. 7 augustus: Als protest tegen seksisme spelen de Noorse mannen tijdens de beachvolleybalfinale in de ieniemieniebroekjes van de Noorse vrouwen. 8 augustus: Eliud Kipchoge loopt de marathon binnen het uur op schoenen met raketmotoren. Van der Poel wordt vooraf al gehuldigd. 'Hebben we dat maar gehad' Tokio Ze lag in de goot. Ondersteboven, haar nek in een rare kronkel. Ze be woog niet. Haar benen lagen stil, haar armen lagen stil, haar rug nummers klapperden niet in de wind. Het ene moment leek ze op weg naar de grootste overwinning uit haar carrière, het volgende dacht haar moeder dat ze dood was. En zij was niet de enige. Vijf jaar geleden is het dat Anne- miek van Vleuten in een scherpe bocht in de afdaling van de Vista Chinesa lag als een lappenpop die door een klein meisje in de hoek was geslingerd. Ze zag niet meer hoe ze werd voorbijgereden door haar achtervolgers en ze kreeg niet mee dat vier vrouwen gingen sprinten om het goud. Vlak nadat ze in een ambulance werd getild, ging een andere vrouw in een oranje shirt met haar handen om hoog over de streep aan de Copaca- bana: Anna van der Breggen. Die avond vierde Van der Breg- gen - ingetogen weliswaar - haar olympische titel, terwijl Van Vleu ten in een Braziliaans ziekenhuis lag, zichzelf eindeloos afvragend waarom ze nou zo hard die ene bocht in was gereden. Maar óók met het idee dat ze voor het eerst al haar concurrentes uit het wiel had gereden in een grote klimkoers. Van Marianne Vos - ex-ploegge note én vriendin - kreeg ze een foto cadeau van het moment dat ze al leen wegreed. Als het bewijs dat ze Het is soms alsof de andere rensters niet meedoen. Dat is echt onzin. Het is niet Anna tegen Annemiek de bergop de beste renster van de wereld tón zijn. Sinds die ene dag in Rio, vijf jaar terug, zijn de carrières van Van Vleuten en Van der Breggen in el kaar verstrengeld. Ze wonnen de zelfde wedstrijden, ze tilden elkaar naar een hoger niveau, ze werden de twee beste klimsters, tijdrijd- sters en klassementsrensters van hun generatie. Werd Van der Breg- gen het ene jaar wereldkampioene met een solo van vijftig kilometer, dan reed Van Vleuten het jaar erop een solo van honderd kilometer op weg naar de regenboogtrui. Ze vochten duels uit met het mes tus sen hun tanden en ze plakten als hubbabubba's aan elkaars achter wiel. Of het nu Luik-Bastenaken- Luik, de Giro Rosa of het WK was: ze botsten zo vaak op elkaar dat ze soms een Siamese tweeling leken. Erelijst vs. karakter Hun erelijsten vertonen veel over eenkomsten, hun karakters niet be paald. Van der Breggen is onder koeld, Van Vleuten extraverter. Van der Breggen heeft overal vriendin nen rondfietsen in het peloton, Van Vleuten wordt soms gezien als een kluizenaar. Zelf ergeren ze er zich geregeld aan dat ze zo vaak met elkaar wor den vergeleken. Van der Breggen: ,,We worden tegen elkaar afgezet - talent tegenover karakter. Dan lijkt het alsof ik nooit train en alsof An nemiek geen talent heeft. Maar An nemiek heeft ook een groot stuk ta lent en ik train tegenwoordig bijna ook zoveel dat het nauwelijks scheelt." En Van Vleuten: ,,Het is soms alsof de andere rensters niet meedoen. Dat is echt onzin. Het is niet Anna tegen Annemiek." Gelijk heeft ze. Er zijn verschil lende vrouwen die met Van Vleu ten en Van der Breggen kunnen wedijveren, zeker op parkoersen ZONNEVELD Wegwedstrijd vrouwen zaterdag 24 juli 2021 WISSEL Toen deze krant bij u op de mat plofte, hadden diverse Nederlanders hun eerste grote moment in Tokio al achter de rug. Heeft Epke Zonderland op zijn laatste Olympische Spelen de finale gehaald? En zijn landgenoot/rivaal Bart Deurloo? En hoe vergaat het onze wielrenners in de wegwedstrijd, die om 4.45 uur begon? Dat en veel meer vindt u op de website van deze krant. @ThijsZonneveld Drieëndertig sporten, driehonderdnegen endertig gouden medailles. Dag en nacht van alles tegelijk op de buis. Niet bij te houden, die Olympische Spelen. Daarom hier al vast de samenvatting: 8 augustus: Hadrie Lavreysen. De goot voor de een, goud voor de ander Thijs Zonneveld -Annemiek van Vleuten (38) Kago- sakapas 1111m 137km 7 augustus 2016: de olym pische weg wedstrijd loopt pijnlijk af voor Anne miek van Vleuten... JAPAN .Tokio GROTE OCEAAN Musashino- nomori Pari JAPAN Yamabushitunnel BAAI VAN TOKIO Fuji International Speedway 500 0m BRON: KYODO OLYMPICS.COM P fie. Yamabushi- proTlel tunnel 1121m 1500

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70