krijgen? 'Ja, er zijn hier restaurants, dus wordt er geparkeerd. Maar ja, die paar maanden, zeggen wij dan' 5 straatje. Dat was het. Ik ben nog een keer aangereden door de enige auto die er op het dorp reed." Rob en Conny wonen pal naast het Griekse restaurant. ,,Vorig jaar was het er stil. Vanwege corona. Laatst kwam ik uit de garage en hoorde weer het geroezemoes en dacht: hè, gezellig." Overlast van verkeer hebben ze nauwelijks. ,,Ja, er zijn hier restaurants, dus wordt er geparkeerd. Maar ja, die paar maanden, zeggen wij dan. Als je daarover valt, moet je in een hutje op de hei gaan wonen." Nee, de toeristen overvleugelen Kamperland nog niet, vindt het echtpaar. ,,Hoe het ook onder toe risme is veranderd, nog steeds zijn de inwoners heel relaxte mensen. Ze oordelen nauwelijks of niet over anderen. Je hoeft niet bang te zijn als je met de krulspel den in je haar naar de supermarkt gaat. Iedereen laat je in je waarde." De ziel is niet uit het dorp, vin den Rob en Conny. Nóg niet. Ook al staan er nu meer huizen en staan zogenoemde tweede huizen óf vaak leeg óf worden ze ver huurd. Maar zorgen maken ze zich wel. Kustvisie Rob: ,,Nu is er een Kustvisie die geldt voor de Noordzeekust. Maar waar eindigt die kust? Wat mij be treft hoort daar ook de kustlijn van het Veerse Meer bij. Zolang de bouw van al die vakantiewonin gen zich concentreert op bepaalde plekken, heb ik er minder moeite mee. Neem nou de bungalowwijk De Groote Duynen bij de Veerse Gatdam. Er ligt een flinke dijk voor, dus je ziet het nauwelijks. Maar kijk in Wolphaartsdijk. Daar word je toch niet vrolijk van? Ik winter is het heel erg stil. Echt een verschil van dag en nacht." Met een hoop herrie ploft een stel buggy's door de Veerweg. ,,Kijk dit soort dingen... Ik be doel, zonder toeristen zou het er niet zijn. Nee, ik stoor me er niet aan. Mijn jongste wordt 13 vol gende week en dan gaan we sa men ook zo over het eiland rijden. Heerlijk." Regelmatig komen fietsers voorbij. In korte broek en shirts. Duidelijk op vakantie. ,,Ja, het ver keer is toegenomen en er zijn meer mensen", vertelt een me vrouw die wat onkruid uit haar tuin haalt (nee, mijn naam hoeft er niet in). ,,Als je naar de super markt gaat, dan weet je het. Niet op vrijdagmorgen om 11.00 uur. Soms is er 's middags wel eens wat op. Ach, het zij zo. Ik ben blij met zoveel winkels." Maar, zegt ze erbij. ,,Ik hoop niet dat er nog veel bijgebouwd wordt in de omgeving. Dat zou toch wel erg zijn. Dat heeft niet alleen te maken met de drukte, maar ook met hoe het landschap, hoe Zeeland eruit ziet. Een cam ping kon je vroeger nog weghalen, maar die huizenKijk naar wat kan. Mensen moeten ook nog kunnen fietsen in de natuur, toch? Je hoeft niet alles vol te bou wen." Uit het hart gegrepen van Rob Hubrechsen en Conny Ligthart Schenk. Rob is in de tuin bezig met een kantenmaaier. ,,Kom maar even mee naar achter, kun nen we even zitten", nodig hij uit. Daar zit ook zijn vrouw Conny. ,,Ik ben hier in de Noordstraat ge boren", vertelt ze. ,,Vroeger - oma vertelt hè - was Kamperland de Noordstraat, een dijk en nog een Conny Lighthart Schenk en Rob Hubrechsen Conny Lighthart Schenk en Rob Hubrechsen. foto cynthia cats zag laatst dat er weer een hoop huisjes bij zijn gekomen en dacht: oh, god, ook hier al? Ik vind dat de kust toegankelijk moet blijven, voor iedereen. Of je nu met een schepje naar het strand wil of met een kite." De Veerweg in Kamperland. foto johan van der heijden Veel toeristen en dus veel winkels. foto cynthia cats Vakantiepark Het Camperveer. foto cynthia cats Suppers op het Veerse Meer. foto cynthia cats GO ZATERDAG 24 JULI 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49