Toerisme brengt gezelligheid. Maar hoe lang is het nog leuk? m I 'B 3 Razendsnel is het gegaan. Izaak en Conny zagen hun geboortedorp, hun Kamperland, uitgroeien. Van een paar straatjes met boerderijen en een enkele auto, tot een bloeiend toeristisch hart. „Dankzij de toeristen hebben we hier een Aldi, een Albert Heijn, restaurants. Het is gezellig. Gemoedelijk." Nóg wel, zeggen ze ook. ,,Meer vakantieparken moeten er niet bijkomen." v;, WiS&&F4m 2m%St:}£ï' ïi I kkï V JEFFREY KUTTERINK Heel Nederland heeft nu vakantie. En om dat corona nog veel roet in het eten gooit, komen ook dit jaar weer veel mensen naar Zeeland. Gezellig. Een topzomer wordt het. Net als vorig jaar, denkt het Ken niscentrum Kusttoerisme. Maar er is iets geks aan de hand. Juist door corona beseffen veel Zeeu wen hoe Zeeland zonder toeristen is. En dat, dat gevoel zet hen aan het denken. Niet dat ze tegen toeristen zijn. Natuurlijk niet, we plukken er veel vruchten van. Maar past het toerisme nog bij de schaal van Zeeland, vragen steeds meer Zeeuwen zich af. Wij nemen de proef op de som in Kamperland. Een toeristisch centrum, omringd door vakantieparken, hotels en campings. Maar ook een dorp dat nog niet gebukt lijkt te gaan onder de drukte. Of wel? Van welke kant je ook naar Kamperland rijdt, je moet wel poep in je ogen hebben als je niet ziet hoe mooi de omgeving is. Kijk maar. Kom je vanuit Middel burg dan rij je aan over de Veerse Gatdam. Links de duinen, rechts het Veerse meer. Vanaf de Ooster- scheldekering beleef je minstens net zo'n ultiem vakantiegevoel. Rechts de zee, links de Ooster- schelde. Kom je uit Goes dan is de route minder idyllisch. Maar dan nog zie je prachtig uitgestrekte landbouwarealen. Je voelt de rust. Ook al rij je links en rechts langs (min of meer verscholen) vakantieparken, campings en ho tels, je krijgt niet het beklem mende gevoel van een toeristi sche hotspot. Terwijl Kamperland dat wel is. Je ziet het al aan de rand van het dorp, op de Ruiterplaat- weg. Twee grote supermarkten, een bouwmarkt, fietsenverhuur, horeca, Hertz autoverhuur. Het zit er allemaal. En dat in een dorpje van iets meer dan 2000 zielen. Veerweg Loop je het dorp in, dan is er geen historisch kerkplein. Of een Grote Markt. Wat dan wel? De Veerweg; een straat van bijna een kilometer lang. DSSr gebeurt het. Met een restaurant aan het begin en een jachthaven aan het eind. Of an dersom, het is maar hoe je het be kijkt. GO ZATERDAG 24 JULI 2021 S rr ifi rj.-w' j r 'tJKWVli 'Kamperland blijft relaxed, ook met al die toeristen' In de omgeving van Kamperland kun je mooi fietsen. foto johan van der LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47