O CD O II 12 ZEELAND In het Tsjechische Loket begint Nancy van de Ven, die pas 23 is, aan haar negende WK-seizoen. Met onverminderd veel ambitie streeft de Vlissingse motorcrossster het Heilige Doel na: wereldkampioene worden. Ze doet het voor niks minder. MOTORCROSS WERELDKAMPIOENSCHAP Spelen Klomp Wallonië rijden. De druk waarmee ze al ja ren crost, was er dan af. Maar waar ze vurig op gehoopt had, gebeurde niet. Courtney Duncan, haar Nieuw-Zeelandse rivale, profiteerde meteen al in de eerste manche van een ongeluk- De dreun kwam in 2020 hard aan en denderde ook nog wel even na. Nancy van de Ven greep toen op een zeer zure manier wéér naast de wereld titel, net als in 2017. ,,Over die peri ode erna wil ik het nu niet meer hebben", geeft de Vlissingse mo torcrossster vlak voor een nieuw WK-seizoen aan. ,,Het heeft wel even geduurd voordat ik de knop weer om kon zetten. Inmiddels ben ik wel zover dat ik denk: nieuw jaar, nieuwe kansen." Van de Ven is met haar familie gisteren aangekomen in Loket, in het westen van Tsjechië. Daar rijdt ze vandaag haar eerste Grand Prix van 2021. Daarna volgen er nog slechts vier. In het korte seizoen is Ik denk dat we er weer een beetje overheen raakten toen ik een nieuw team had het zaak om meteen vanaf het be gin scherp te zijn en niet meer in de treurnis van 2020 te blijven hangen... Toch nog even terug naar de laatste dag van oktober. Van de Ven begon in het Italiaanse Pietra- murata met een voorsprong van vier punten aan de laatste Grand Prix. Niet eerder had ze zo'n grote kans op het binnenhalen van de wereldtitel. Vooraf had de Vlis singse Yamaha-rijdster aangege- ven dat het beha len van de eind overwinning haar leven zo veel makkelij ker zou ma ken. Ze zou, als het Hei lige Doel be haald was, veel meer ontspannen haar races zaterdag 24 juli 2021 1U3 Voor dressuur ruiter Hans Peter Minder- houd beginnen de Olympische Spelen van daag om 14.33 uur. De West- kapellenaar start dan de kwalificatie voor de landen- wedstrijd. 2-1 Daan Klomp was de ge vierde man bij zijn Canadese club Cavalry FC. De voetbal ler uit Wissen- kerke speelde ijzersterk tegen Forge FC, boekte met zijn ploeg een 2-1- zege en werd man of the match. Wielrenner Nick van der Lijke uit Mid delburg werd gisteren zes tiende in de vierde rit van de Ronde van Wallonië. In het klassement staat hij ook zestiende. Van daag is de laat ste rit. Van der Lijke staat 35 tellen achter. a co Nieuwjaar, nieuwe kansen Roeland van Vliet Vlissingen - Nancy van de Ven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36