Dw 9 zaterdag 24 juli 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week ^kM M^k U M^k M^k I Tekst Michiel Bouwman, foto Sandra Schimmelpennink. George Velthuijsen (87) Locatie: Oude Haven, Zierikzee Tijdstip: dinsdag 20 juli, 12.15 uur z eze hoed is van mijn vrouw ge- iweest. Ze is, net als mijn oudste zoon, overleden. Dat is wel een beetje het probleem als je ouder wordt: er valt steeds meer weg om je heen. Mijn broers en zussen leven ook niet meer. Mijn jongste zoon woont in de buurt van Nice, daar ben ik net een week geweest. Met het vliegtuig. Dat regel ik niet zelf hoor, dat doet een nichtje." ,,Sjors noemen ze me altijd, maar je schrijft het op z'n Engels. Ach, die goeie ouwe tijd... Ik ben een zebra, een Zeeuwse Brabander. Geboren in Drunen maar in '99 zijn we in Zierikzee komen wonen. We kwamen er wel eens als we in ons vakantiehuisje in Ooltgensplaat ver bleven. Nu ga ik boodschappen doen. Eerst langs de Hema, om te kijken wat ze hebben. Daarna naar Kruidvat voor koffie en langs mijn vaste bakker, daar hebben ze altijd van die mooie boterkoeken. En dan ga ik door naar Albert Heijn, die blijf ik trouw. Ik heb er mijn best voor gedaan om die in het centrum te behouden. Heb zelfs nog een keer bij de gemeenteraad ingesproken. Waarom? Het stikt daar van de seniorencomplexen. Die mensen doen boodschappen bij AH en die ontmoeten elkaar bij AH. Ik ben blij dat de winkel blijft." Golf ,,Na dertig jaar bij de marine heb ik nog vijftien jaar gewerkt bij een handels maatschappij. Daar heb ik leuke dingen kunnen doen, onder meer voor de Lucht macht. We vertegenwoordigden een aantal be drijven, waaronder Boeing. Hier op het eiland ben ik ook nog zes jaar voorzitter geweest van de VVD. Nu golf ik een beetje, op maandag en vrijdag, in Brui- nisse. Dan draag ik een witte hoed. Maar daar kun je niet mee op straat lopen." Geknokt voor de sunermark

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33