Deltaband speelt in nieuw, kleurrijk uniform w 5 MET SPOED GEZOCHT ZZP'ER KOPPEL TIMMERLIEDEN GEZOCHT VLISSINGEN AUTOBEDRIJF HOFMAN BRANDDE VIJF JAAR GELEDEN HELEMAAL AF^ Een grote doos chocola voor het hele team. Gekregen van een trouwe klant ('hij komt al zeker dertig jaar') die 'zo fijn is geholpen'. AUTOSCHADEHERSTELLER ilh Zomerspelen zaterdag 24 juli 2021 René Hoonhorst Vlissingen Van zo'n presentje krijgt de eigenaar van Autobedrijf Hofman uit Vlissingen energie en goede zin. Trouwe klanten, hulpvaardige collega's en de liefde voor het vak - 'ik ben ge boren met olie in mijn aderen' - sleepten Karel Hofman er de laat ste jaren doorheen. Nu er een nieuwe bedrijfshal staat, wil de ga ragehouder wel kwijt dat hij af en toe de lol in het werk dreigde kwijt te raken. Het was gisteren precies vijf jaar geleden dat Autobedrijf Hofman in vlammen opging. Veel bedrij ven aan de Gildeweg, waaronder Albert Heijn XL, moesten zaterdag 23 juli 2016 de deuren sluiten. De Vlissingse skyline werd verduis terd door dikke, zwarte rook en hulpdiensten vreesden gezond heidsrisico's door het vrijkomen van asbest. Hoewel Karel Hofman als een zielig hoopje mens 'een uur of tien' van een afstandje toekeek Karel Hofman (midden) voor de nieuwe bedrijfshal met achter hem de teamleden van het autobedrijf (vlnr) Bryan, Rudy, Jacqueline en Vincent. foto lex de meester hoe brandweerlieden hun stin kende best deden om zo veel mo gelijk van zijn bedrijf te redden, wist hij bijna meteen dat zijn zaak uit de as zou herrijzen. Zwarte sneeuw Hofman: „Natuurlijk heb ik soms zwarte sneeuw gezien. Dat de oor zaak van de brand nooit is gevon den, speelde mee. Maar dat het be drijf voortgezet zou worden, stond vast. Voor de verzekering geldt een herbouwplicht, dus stoppen was geen optie. Daarnaast wilde ik trouwe klanten niet in de steek la ten. Sommigen kwamen al bij mijn vader, die het autobedrijf in 1934 begon." Steunbetuigingen van andere ondernemers op het bedrijventer rein, vakgenoten en leveranciers sterkten de garagehouder. Col lega's en leveranciers lieten het niet bij woorden: ze stelden hun kantoor en inventaris beschikbaar, leenden gereedschap en appara tuur uit of leverden tegen gunstige voorwaarden nieuwe spullen. ,,Hulp met een hoog Buurman-en- Buurmangehalte. Dat deed me echt goed." Een halfjaar na de brand hoopte Karel dat zijn zaak zomer 2017 weer volop in bedrijf zou zijn. Uit eindelijk gingen er nog bijna vier jaar overheen voor Autobedrijf Hofman echt op de been was. De gebrekkige medewerking - 'ik zou bijna zeggen: tegenwerking' - van de gemeente Vlissingen is één van de oorzaken, stelt Hofman. ,,Ik mag het van mijn partner ei genlijk niet zeggen, maar de ge meente heeft niet echt geholpen om zaken snel te regelen. Het be gon twee dagen na de brand met een aanzegging, een soort dwang bevel. De gemeente was bang dat zij de kosten van de asbestsane ring moest betalen, terwijl allang bekend was dat de verzekering dat zou doen. Dat kan je er, naast alle ellende, niet bij hebben. Mijn partner nam de communicatie ge lukkig over, want de gemeente werkte als een rode lap op een stier op mij." Aangeharkt straatbeeld Er ging na gedoe over de sloopver gunning heel veel tijd overheen voor de bouwvergunning voor de nieuwe bedrijfshal binnen was. ,,De nieuwe werkplaats moest pal aan de weg komen, omdat dat be ter in het straatbeeld zou passen. In een keurig aangeharkte woon wijk snap ik dat. Maar op het be drijventerrein aan de Gildeweg is geen gevel hetzelfde. De nieuwe hal staat wat naar achteren om au to's op eigen terrein te kunnen stallen, een voorwaarde waaraan nieuwe bedrijven juist moeten voldoen." Blijven steken in wrok heeft weinig nut en past niet bij Hof- mans karakter. ,,Ik ben niet van het achterom kijken. Mijn werk is mijn hobby, ook nu ik 65 ben. Ik heb een leuk team met drie mon teurs en een administratief mede werkster naast me en zet nog geen stip aan de horizon voor het mo ment dat ik stop." Na vijf jaar schrikt Karel 's nachts niet meer wakker, dro mend van een grote brand. ,,Maar helemaal weg is het nooit. Als ik een brandweerauto hoor, krijg ik nog steeds kippenvel." Eindelijk waren ze weer eens in de stad en op de boulevard te zien. De muzikanten van Delta band Vlissingen fleurden de stad gisteravond op; met mu ziek natuurlijk én in kleurrijke nieuwe uniformen. René Hoonhorst Vlissingen Dé kleuren van het Deltaband- uniform waren sinds jaar en dag donkerblauw (het jasje) en wit (broek). Maar heilig waren die kleuren niet, denkt tambour-mai- tre Jeffrey Smeerdijk. ,,Er was in elk geval geen discussie over het historisch belang van de oude kleuren. We hebben met zijn allen voor frisse, nieuwe kleuren geko zen. Iedereen is blij met het nieuwe antracietgrijze jasje en een rode broek met zwarte bies." Het nieuwe uniform van de show- and marchingband is vorig jaar al aangeschaft met financiële ondersteuning van de gemeente Vlissingen, sponsors en vrienden van Muziekvereniging Vlissingen en diverse fondsen. Hoewel het te nue dus al een tijdje in de kast hangt, konden de muzikanten hun prachtige pak nog niet eerder aan de buitenwereld tonen. Door corona waren er geen taptoes en concerten en ook een geplande uniformpresentatie in bioscoop CineCity XL moest vorig najaar worden afgelast. Ruim dertig muzikanten mar cheerden gisteravond vanaf de Aldi aan de Spuikomweg, via Ci- neCity en de Coosje Buskensstraat over de boulevard naar het Bella- mypark. Een handvol tamboers (trommelaars) voorop, hout- en koperblazers erachter. De vorig jaar aangetreden tamboer-majoor, de Nederlandse term voor tam- bour-maitre, Smeerdijk trad ook voor het eerst als aanvoerder met mace (de versierde stok waarmee de maat en de te spelen muziek wordt aangegeven) publiek voor het voetlicht. ,,Het is heel fijn dat we ons weer eens buiten konden laten zien. Met drie jeugdleden en enkele oude getrouwen hebben we een volwaardig korps." en een leerling autoschadehersteller Wie zoeken wij Een enthousiaste en flexibele schadehersteller met ervaring in het vak. Je kent het reilen en zeilen in de werkplaats en werkt graag in een team. Kwaliteit afleveren is voor jou erg belangrijk. Jij bent in het bezit van diploma eerste autoscha dehersteller (niveau 3) en hebt minimaal 2 jaar ervaring als autoschadehersteller. Wat bieden wij Allereerst natuurlijk een goed salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Autoschade herstel Lokerse is een familiebedrijf en werkt met een jong team. We houden van directe en korte lijntjes en je krijgt veel zelfstandigheid. Geïnteresseerd? Soliciteer via: info@autoschadelokerse.nl of bel naar 0118-700241 Autoschade herstel Lokerse www.autoschadelokerse.nl VLISSINGEN Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen tijdens de vakantie weer zes dagen in zes verschillende Vlissingse wij ken (en in Oost-Souburg) deel nemen aan Zomerspelen. Een stormbaan, klimtoestel en rodeostier bedwingen, panna- voetbal of strandspelletjes spe len, streetdancen. Het kan alle maal onder begeleiding van ROAT-medewerkers en vrijwil ligers op de komende dinsdagen en donderdagen. Voor adressen en tijdstippen kunnen belang stellenden de site en/of de Face- bookpagina van stichting ROAT raadplegen. Voor renovatieproject in Middelburg info@bouwbedrijfbatenburg.nl Enkel per mail reageren WA 'Nog steeds kippenvel van sirenes' 11 i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29