Geen gedoe voor vakantie in Oostkapelle Tijd gaat in op het moment dat test wordt afgenomen ZEELAND 3 Testen, formulieren of qua rantaine, daar heeft Justine Maljaars uit Middelburg geen trek in. ,,We gingen altijd naar Frankrijk, maar nu blijven we in Nederland, vanwege het coro navirus", vertelt ze. ,,Dat hebben we vorig jaar ook al gedaan. Voor de kinderen hoef je niet ver weg. Het belangrijkste is dat we lekker even weg zijn, en dat de kinderen uit kunnen rusten. En ik vind het héérlijk dat ik 's ochtends even geen broodtrommels hoef te vul len." En dus koos het gezin voor een vakantie lekker dichtbij huis. Ze bivakkeren sinds gisteren op cam ping In den Bongerd in Oostka- pelle met de caravan. Justine en Manue (6), Sejara (5) en Niara (2) vertrokken 's middags al, en vader Kaimohai sloot 's avonds aan. ,,We gaan lekker zwemmen, naar de speeltuin. En naar het Kaslokaal en Boerderij Ter Linde." In de kof fers zitten waterpistolen voor de jongens en Niara heeft haar knuf fel mee. ,,Boeken pakken we niet in", zegt Justine lachend. ,,Daar kom je met drie kinderen toch niet aan toe." Theo Giele Goes ,,Ook deze testen gaan op afspraak, maar voor mensen die zich laten testen om op reis te gaan moeten een ander nummer bellen, name lijk 0800 5005. De uitslag kunnen mensen inzien op coronatest.nl. Daarnaast wordt de uitslag doorge stuurd naar de coronacheck-app. Daar kunnen mensen op inloggen en de QR-code ophalen. Aan de grens of op andere plaatsen kan daarom gevraagd worden. De tes ten zijn beperkt geldig. Dat ver schilt per land. Zo bracht Frankrijk onlangs de geldigheidsduur terug van 72 naar 24 uur. ,,De tijd gaat in op het moment dat de test wordt af genomen." Wie op reis gaat doet er goed aan zich goed te informeren wanneer van iemand een negatieve test ge vraagd wordt. En zo ja welke test. Het ene land neemt genoegen met een snelle antigeentest, andere lan den verlangen een PCR-test. Bij de Als GGD zijn wij niet aansprakelijk voor als mensen bijvoorbeeld hun vliegtuig missen GGD wordt alleen de laatste me thode gebruikt. Meestal komt de uitslag veel sneller binnen, maar het streven is om de testuitslag bin nen 30 uur op de coronacheck te hebben. Voor sommige landen kan het problematisch worden en ga- ranties kan de GGD niet geven. Schinkelshoek: „Als GGD zijn wij niet aansprakelijk voor als mensen bijvoorbeeld hun vliegtuig missen. Daar worden mensen ook op gewe zen als ze de telefonisch afspraak maken en ze moeten er ook mee in stemmen." Tot en met donderdag hadden 2151 mensen die op reis willen gaan zich laten testen bij één van de drie GGD-locaties. Het is een divers ge zelschap, zegt Schinkelshoek. Het zijn lang niet alleen maar kinderen en mensen die niet of nog onvolle dig gevaccineerd zijn. „Of mensen zich laten testen is uiteraard afhan kelijk van het land waar ze naar toe gaan en welke eisen een land stelt. De vakanties in Zeeland zijn be gonnen dus we zullen de ko mende weken meer mensen zien komen. De piekmomenten zijn donderdag, vrijdag en toch ook wel de zaterdag. Mensen kunnen ruim van tevoren al een afspraak inplannen." LINKS zaterdag 24 juli 2021 Justine Maljaars uit Middelburg en haar kinderen Manue (6), Sejara (5) en Niara (2) vertrekken voor een weekje vakantie op camping In den Bongerd in Oostkapelle. Vader Kaimohai sluit 's avonds aan. foto lex de meester Cornelleke Blok Middelburg ,,De test voor reizen is niet an ders dan de test voor mensen die klachten hebben of in de contact zijn geweest van iemand met corona. Het zijn exact de zelfde testen", zegt Ilona Schin- kelshoek van de GGD Zeeland. - Ilona Schinkelshoek, GGD SCHIMMELPENNÜ Ilona Schin kelshoek van de GGD Zeeland. FOTO SANDRA De overheid heeft een aantal websites waarop actuele in formatie rond reizen en va kantie te vinden is. - Coronabewijs voor reizen met CoronaCheck: coronacheck.nl - Gratis testen voor je reis: testenvoorjereis.nl - Reisadviezen per land: nederlandwereld- wijd.nl - Voorbereidende informatie op je wijsop- reis.nl - Quaran taine-check: quarantaine- check.rijks- overheid.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27