Een aanzoek op een bruiloft, dat kan toch niet? Joost MAG T WETEN De relatie met mijn zus is altijd fijn en open geweest. Maar de laatste tijd gaat het wat moeizamer. Tijdens een afgesproken bezoek waar ik met mijn adoptiekinderen was, bestelde haar man eten zonder ons mee te nemen in de bestelling. Dat voelde gênant. Ik zag het als een hint om op te stappen. Had ik anders moeten reageren? JOOST Eerst even: de aparte vermelding dat uw kinderen geadopteerd zijn, verbaast me. Je leest zelden dat adoptiefouders, ik ben er ook een, dat doen. Maar dit terzijde. Laat ik zo lang mogelijk optreden als advocaat van uw zwager. Want als u en ik hem alleen als de schurk in het stuk opvoeren, zijn we snel klaar. Misschien had uw zus niet verteld dat u met uw kinderen zou blijven eten. En handelde haar man dus te goeder trouw. Misschien ook bestelde hij terwijl hij instructies van zijn vrouw afwachtte: 'Bestel wat extra bami, want Annie en de kinderen blijven ook eten.' En toen die instructie niet kwam, liet hij het erbij. Maar goed, het is inderdaad mogelijk dat hij niet langer trek had in zijn schoonfamilie. En dan moet u opstappen, tenminste dat zou ik ook doen. Maar ik zou een paar dagen later mijn zus, met wie de relatie altijd fijn en open is, even gebeld hebben: 'Wat was dat nou eergisteren, Wilma?' Ik krijg iedere week brieven van familieleden die elkaar niet meer willen zien. Zorg dat het bij u niet zo ver komt. Want vaak is de aanleiding nauwelijks meer dan een hapje extra van de chinees. Een paar jaar geleden zijn mijn man en ik getrouwd. Een van zijn vrienden heeft op onze bruiloft zijn vriendin ten huwelijk gevraagd. Ik ben daar nog steeds een beetje verbolgen over. Je legt toch niet de nadruk op jezelf op het huwelijk van een ander? Hoe staat u hier tegenover? JOOST Vervelend inderdaad, zo'n bruiloftsgast. Maar nu het kwaad al geschied is, heb ik weinig meer dan schrale troost. Bij deze de top tien van zaken die op je huwelijksdag- en nacht ook allemaal mis hadden kunnen gaan. 10) De ambtenaar van de burgerlijke stand weet clichés als 'huwelijksbootje bij tij en ontij' niet te vermijden. 9) De getuige is de ring vergeten. 8) Je schoonmoeder zegt: 'De trouwlocatie die ik je had aangeraden, vind ik toch beter dan dit hier.' 7) Tegen de afspraak in verschijnt je vader met zijn jeugdige vriendin. 6) Je ziet uit je ooghoek dat de ceremoniemeester bezig is aan zijn vijfde glas. 5) De broer van je echtgenoot vertelt in zijn tafelrede dat je indertijd nog met hem hebt staan zoenen. 4) Je schoonvader wil You'll never walk alone zingen. 3) Een vervelende bruiloftsgast vraagt met veel bombarie zijn vriendin ten huwelijk tijdens jouw feest. 2) Je bent die vriendin. 1) 'Geeft niet hoor,' hoor je jezelf 's nachts tegen je echtgenoot zeggen. Met uitzondering van de punten 3 en 2, die komen uit uw koker, heb ik al die zaken ooit op een bruiloft meegemaakt. Ikzelf was de zingende schoonvader van punt 4. Ik schaam me nog steeds. Over het onder punt 1 genoemde kan ik verder beter zwijgen. MEZZA 45 Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (79) al een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125