Een onrustige gedachte bekruipt me: hoe kom ik uit het water? Veel jongeren beginnen hun Aareschwumm met een sprong van een brug. 'Dat doen wij niet,' zegt Bernard. 'Het is gewoon gevaarlijk. Onder water kan van alles drijven en het is geen goed idee om daar op te springen. Daar gebeuren jaarlijks te veel ongelukken mee. De Schönausteg, de populairste brug, wordt nu zo verbouwd dat het straks onmo gelijk is om er vanaf te springen.' Ondertussen hebben wij ons vertrekpunt bereikt. Een stenen trap die vanaf de oever met grote treden de Aare in gaat. Naar het voorbeeld van Bernard laat ik mijn lichaam eerst aan de lage temperatuur van het water wennen. En dan ga ik de rivier in. Stroomopwaarts in een hoek van 45 graden. 'Op die manier duwt de stroming je meteen naar het midden, waar het veilig is. Weg van eventuele boomstronken die de rivier meebrengt.' Zodra ik in het water lig, neemt de rivier de regie over. Ik drijf en voel me gewichtloos. Liggend op mijn rug kijk ik naar een bijna wolkenloze hemel en aan de zijkant zie ik de stad aan me voorbij trekken. De huizen, kantoren, wandelaars en pop-up bars. Aan de horizon verschijnen de contouren van het parlementsgebouw. Als de adrenaline van het instappen is verdwenen, daalt de echte rust in. Ik geef me over aan de kracht van het water, die niet langer als bedreigend aan voelt. Boven blijven kost geen enkele moeite. Zeker met zo'n waterdichte tas die dankzij de lucht die erin zit helpt bij het drijven. Ook krijg ik in de gaten dat je met subtiele bewegingen van je rug naar je buik en weer terug kunt sturen. De Aareschwumm gaat verder dan een verfrissende duik op een warme zomerdag. De vrijheid waarmee ik me door het water beweeg, werkt door in mijn hoofd. Net als de schoonheid van de stad, de verre bergtoppen en het prachtig gekleurde water. Het maakt de geest helder, scherp en soepel. Bernard drijft een paar meter verderop en vertelt over de badcultuur van Bern. Niet alleen de Aare, maar ook het Marzilibad en Lorrainebad horen GOED OM TE WETEN rand van de upcoming wijk Lorraine met leuke eet- en koffieadressen. Bern ticket Iedereen die tenminste één nacht in Bern slaapt krijgt een ticket dat gratis toegang biedt tot het openbaar vervoer en enkele liften/tandradbaantjes in de stad. Fietsen kan met de deelfiets. Informatie vind je op de website van de VVV. Aareschwumm Op bern. com vind je informatie over veiligheid, de beste zwem- plekken en een speciale cursus. De reis Bern ligt op zo'n 800 kilometer rijden vanaf Utrecht. Op de Zwitserse snelwegen heb je een vignet nodig 38,50 bij tankstations voor de grens). De trein brengt je in acht uur van Amsterdam naar Bern en kost vanaf zo'n 120 retour. Slapen Keuze uit alle moge lijke logiesvormen. Hotel Kursaal staat aan de rand van het historische centrum en heeft behalve prachtig uitzicht op stad en bergen ook een eigen parkeergarage. Hotel Jardin bevindt zich aan de 34

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 114