25 jaar Pride Amsterdam Daarnaast is er een debatmiddag over conversietherapie, omdat er nog steeds ouders zijn - en echt niet alleen in de Bible Belt, maar ook in grote steden - die hun kind naar een psychiater sturen omdat ze willen dat hij of zij weer hetero wordt. Ook mooi is het cultuur programma, met een rondetafel gesprek tussen een aantal schrij vers uit de gemeenschap. En in het Vondelpark is een fototentoon stelling van 25 jaar Pride. Jaren geleden was een aantal Afrikaanse activisten te gast; veer krachtige, sterke mensen die in hun eigen land hadden vastgezeten was dat religie niet een discriminerend blok is waarbinnen iedereen hetzelfde denkt. Ik stond daar als humanist. Ook hebben we een KNVB-boot gehad met oud-voetballers erop omdat er nog zoveel discriminatie is in de sportwereld. De Pride is er dus niet alleen voor LHBTIQ+- ers in Amsterdam, maar ook voor hun bond genoten in heel Nederland, en ook in andere landen. Toen ik in Kameroen kwam, waar homoseksualiteit nog strafoaar is, liet de men senrechtenbeweging me een filmpje zien van hun ideaal: de botenparade in Amsterdam, overigens zonder te weten dat ik Nederlander was. 'Kijk,' zeiden ze, 'daar staan mensen te zwaaien naar homo's. Wat moet het mooi zijn om in een land te leven waar je vrij kunt zijn.' Tijdens de Pride Walk, een wandeltocht door de stad, tonen we solidariteit met de LHBTIQ+- ers elders in de wereld die last hebben van geweld, discriminatie of in de gevangenis belanden. Hongarijes staat centraal omdat je daar in het openbaar niet meer op een positieve manier over homoseksualiteit mag spreken. We dragen de vlaggen mee van de landen waar homoseksualiteit nog strafoaar is. of mishandeld werden maar door gingen met actievoeren. Helden. Op een gegeven moment doken twee van die dappere mensen, die gewend waren altijd over hun schouder te moeten kijken, de kajuit in. Toen ik vroeg wat eraan scheelde, zeiden ze dat de golf van enthousiasme ze zo overweldigde dat ze het even niet aankonden. Hun deelname aan de Pride geeft ze tot op de dag van vandaag inspi ratie door te gaan en dat inspireert mij andersom ook weer. Zo creëren we een ketting van positiviteit. Het valt niet te onderschatten hoe belangrijk dat is.' MEZZA 31 De 25ste Pride Amsterdam vindt plaats van 31 juli t/m 8 augustus. Zonder botenparade, maar met een wandeltocht door de stad. Andere activiteiten zijn onder meer een debatmiddag op 4 augustus waar transgender Kamerlid Lisa van Ginneken over conversietherapie komt spreken. Het wordt live uit gezonden op Pride TV. De culturele middag is in het Parool Theater en wordt live gestreamd. Zie voor meer info: pride.amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 111