huur een acceptabele 740 euro per maand. Ondertussen heeft de woningbouwvereniging het pand overgedaan aan een private equity investment-club en gaat het hard met de huur. Ieder jaar 5,1 procent erop - de maximaal toegestane verhoging voor sociale huurwoningen. Ondertussen zit Ik Inclusief servicekosten al op een maandelijkse 870 euro. Binnen de socialehuurgrenzen mogen ze dat de komende drie jaar verhogen tot 972 euro. Die huur groeit me boven het hoofd. Want - daar Is het volgende probleem - mijn salaris Is al sinds de start van mijn carrière In 2014 gelijk aan wat het nu Is. In mijn vak gebied, de krantenjournalistiek, groeien de bomen niet bepaald tot In de hemel. De tarieven zijn al jaren stabiel, terwijl de kosten van het levensonderhoud jaar na jaar stijgen. Dus heb Ik een probleem. Er komt een moment dat Ik mijn eigen huls niet meer kan betalen, en dat er geen opties zijn voor een alternatief. Kopen Is onmoge lijk, bij sociale huurwoningen sta Ik achteraan In de rij. En wil Ik Iets particulier huren voor wat Ik eigenlijk kan missen per maand - 750 euro - dan kom Ik op een nog kleinere kamer terecht. om dit verhaal te vertellen In een landelijk magazine. Bang voor de oordelen. Had je maar meer moeten sparen, had je maar beter moeten onderhandelen bij je opdrachtgevers. Ook wil Ik niet overkomen als een zeur. Ik heb tenslotte een soort van betaalbaar huls In de binnenstad van blijkbaar de meest gewilde stad van Nederland. Ik hoor de mensen al zeggen: focus op wat je wél hebt, meld! Tegelijkertijd ben Ik ontzettend boos en gefrustreerd over dit systeem, dat weinig perspectief biedt op een mooie wooncar rière. Ik besloot toch maar mijn vrees aan de kant te zetten en mijn probleem van de daken te schreeuwen, In de hoop dat kennis van het probleem Iets kan veranderen aan de huidige Impasse. En omdat Ik niet alleen sta, want ook onderwijzers, verplegers, loodgieters en boa's uit de Randstad kunnen fluiten naar een betaalbare starterswonlng. Sterker nog: zelfs vrienden met vaste contracten, spaar geld en een vaste relatie - en dus twee Inkomens - komen keer op keer van een koude kermis thuis. Zo kwam de IK HEB BEST GETWIJFELD 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 102