II 5 Nederland slaat uit naar donkerrood Rusland klaagt Oekraïne aan Rusland sleept naar eigen zeggen Oekraïne voor het Eu ropees Hof voor de Rechten van de Mens over burgerdo den waar de Oekraïense rege ring voor verantwoordelijk zou zijn in 2014. De klacht be treft onder meer het neerha len van vlucht MH17, die in boven het oosten van Oe kraïne met 298 mensen aan boord neerstortte. Rusland stelt dat de regering in Kiev achter het neerschieten van het vliegtuig zit en de schuld probeert af te schuiven op Russen. De klacht gaat ook over burgerdoden tijdens een gewelddadige opstand in Kiev tegen de regering van de pro- Russsiche president Viktor Ja- noekovitsj. Die werd in fe bruari 2014 weggejaagd. Vol gens Moskou is hij met een door westerse landen ge steunde staatsgreep ten val gebracht. De Oekraïense mi nister van Justitie, Denis Mal- juska, heeft de klacht meteen als belachelijk afgedaan. Die maakt juridisch geen enkele kans, aldus Maljuska. Een in ternationale onderzoekscom missie houdt ondertussen Russen verantwoordelijk voor het neerhalen van de MH17. We moeten niet panikeren, maar wel alert zijn Sunweb vliegt weer op 'oranje' bestemmingen Reisorganisatie Sunweb gaat vanaf 4 augustus weer vakan ties verzorgen naar gebieden binnen de Europese Unie die vanwege corona een oranje reisadvies hebben. Klanten houden de mogelijkheid om kosteloos te annuleren of om te boeken als hun bestem ming naar oranje gaat. Vorige week nog stopte Sunweb met vliegen naar oranje landen, en zei het tot eind juli alle reizen naar Spanje, Portugal en Cyprus te annuleren. Weer staking kinderopvang Kwart Afrika gevaccineerd Boek Bruce en Barack (donker)rood is de vraag hard geste gen. „We zien dat de prijzen voor vertrek op korte termijn daardoor wel weer iets zijn gestegen'', klinkt het. Bij Belvilla lijkt het wel mee te val len met de prijsstijgingen. Reden is dat daar nog best wat beschikbaar is voor de maanden juli en augustus: ongeveer 20 procent. ,,We werken met dynamische prijzen die door vraag en aanbod bepaald worden. Dus ik verwacht dat de prijzen niet zo hard zullen stijgen, aangezien we die nog beschikbare huizen ook vol willen zien te krijgen'', zegt woord voerster Hanita van der Meer. Belvilla ziet wel duidelijk dat va kantiehuizen in Nederland en in lan den die makkelijk met de auto te be reiken zijn zoals België, Frankrijk en Duitsland erg populair zijn bij boe kers. ,,Vakantiehuizen zijn het afgelo pen jaar nog geliefder geworden bij de Nederlandse reiziger. Zeker in deze onzekere tijden is het een ideale manier om in je veilige bubbel va kantie te vieren.'' Dat er desalniette min nog aardig wat te kiezen valt bij Belvilla, heeft, zo denkt althans Van der Meer, ermee te maken dat er nog altijd een groep is die afwacht en twijfelt of die toch nog naar het bui tenland op vakantie zal gaan. Frieda en Simon hebben die hoop definitief laten varen. Zij hebben de knoop al doorgehakt en gaan dit jaar in geen geval nog naar het buiten land. ,,Hoe fijn het ook is om naar het buitenland te kunnen, het is belang rijker dat we corona onder de duim krijgen. Wie weet volgend jaar weer'', aldus Frieda. vrijdag 23 juli 2021 GO Grote delen van Nederland zijn donkerrood gekleurd op de meest recente Europese coronakaart. Dat betekent dat er bijzonder veel mensen positief zijn getest in de afge lopen twee weken. Het gaat om de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht, Noord-Brabant, Gel derland en Overijssel. Gronin gen stond al op het hoogste ni veau en blijft daar staan. Zeeland, Limburg, Drenthe, Friesland en Flevoland blijven op rood staan. Dat is het op een na hoogste niveau. Een paar weken geleden stond Ne derland grotendeels nog op groen, de gunstigste kleur, met hier en daar een oranje vlek. Andere landen kunnen naar aanleiding van de kaart stren gere regels invoeren voor Ne derlandse vakantiegangers. Zo zou Duitsland vandaag kunnen besluiten dat Nederlanders al leen nog het land in komen als ze aan de grens een negatieve testuitslag of een vaccinatiebe wijs kunnen laten zien. Een persvoorlichter van het RIVM laat weten dat het veran deren van rood naar donker rood per regio geen invloed heeft op buitenlandse landen. ,,Die landen gaan uit van de al gemene kleurcode van Neder- land, dus niet per regio. Deze cijfers zeggen nu alles over de huidige epidemiologische situ atie in die gebieden.'' Ook op vakantiebestemmingen neemt het aantal coronageval- len toe. Zo zijn grote delen van Spanje van rood naar donker rood gegaan, zoals Valencia, Mallorca en Ibiza. Catalonië had de diepste kleur al. Ook Kreta (Griekenland) gaat van rood naar donkerrood. Grote delen van Frankrijk gaan naar oranje, net als delen van Sicilië, Sardinië, Venetië en Rome en omstreken in Italië. Extra eisen Code rood hoeft vakantiegan gers niet af te schrikken. Grie kenland heeft gezegd geen extra eisen te stellen aan Ne derlandse vakantiegangers. Ook Spanje blijft de Nederlan ders welkom heten, al zullen mensen uit risicogebieden een bewijs van hun gezondheid moeten kunnen overleggen. Vakantiegangers in Frankrijk zullen vaker op de politie stui ten. Portugal gaat geen beper kingen opleggen aan Neder landers en houdt zich aan de afspraken rond het Europees coronacertificaat: volledige vaccinatie of een negatieve test van maximaal 72 uur oud. MOSKOU Erik Van Roelen, burgemees ter van het Belgisch-Lim burgse Halen over de stevige onweersbuien die komend weekeinde worden verwacht. Dat baart zorgen, nu opvang bekkens nog volstaan en dijken nog zijn verzadigd. MAASTRICHT DEN HAAG De kinderopvang krijgt op 14 sep tember opnieuw te maken met een landelijke sta kingsdag. Vakbond FNV is het niet eens met cao-af spraken die werk gevers maakten met een andere bond en kondigt acties aan bij kin derdagverblijven, de buitenschoolse opvang en voor schoolse educatie. FNV is ontevreden over de werkdruk. ADDIS ABABA Zeker 25 procent van de Afrikaanse bevolking wordt dit jaar ingeënt tegen Covid-19, verwacht de Afrikaanse ge- zondheidsautori- teit CDC. Tot dus ver is 1,39 procent volledig gevacci neerd. WASHINGTON Na een podcast- serie komen Ba- rack Obama en Bruce Springsteen binnenkort met een boek. Op 26 oktober moet Re negades: Born in the USA uitkomen, een verzameling 'openhartige, in tieme en vermake lijke gesprekken' tussen de twee. In het 320 pagina's tellende boek staan behalve in terviews ook meer dan 350 foto's. Een geboortegolf in dierenpark Beekse Bergen, waar deze week acht flamingo's uit het ei zijn gekropen. Voorlopig blij ven ze nog even grijs, rond hun tweede jaar hebben ze de roze kleur van hun ouders aangenomen. foto beekse bergen Onzekerheid over de steeds maar veranderende maatregelen en kleurodes in andere landen doet veel Nederlanders besluiten vakantie te vieren in eigen land. Bang om in quaran taine te moeten en geen zin in de papieren rompslomp. Hotels, vakantieparken en campings in Nederland stromen vol. FOTO'S VINCENT JANNINK, MARLIES WESSELS, HOLLANDSE HOOGTE, SEM WIJNHOVEN/DCI MEDIA PIEPJONG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5