Piraten gaan dansend de zomervakantie in Zorg om batterijen in bodemas N57 VanCadsand SCHOUWEN-DUIVELAND 5 »Gemeente zit met afval in haar maag De ene dag met vrijwel niks beginnen aan een voorstelling en de vol gende dag al optreden voor publiek. Het is een soort 'snelkookpanproject' dat Elly Geelhoed is aangegaan met leer lingen van zes t/m twaalf jaar in haar balletschool in Zierikzee. Met 'Piraten in Zierikzee' sloten de jonge danseresjes gisteren een serie van drie creatieve presenta ties af. In twee eerdere voorstellin gen werden de thema's 'Water' en 'Jungle' uitgebeeld. De bekende films van Pirates of the Caribbean bleken de leerlingen daartoe te in spireren. ,,Zij maken twee derde van de presentaties zelf. Ik studeer de dansen met hen in, maar daar naast werken ze zelf mee aan de uitvoering van het decor, het be denken van de kostuums en het verzorgen van de make-up'', zegt Geelhoed. Zij benadrukt dat het bij dit project in de eerste plaats gaat om de eigen ideeën en creativiteit van de kinderen zelf en niet om een tot in de puntjes verzorgde voorstel ling. Piratenschip ,,Ik vind het heel leuk dat je zelf al lerlei dingen kunt kiezen'', zegt Kiki over het maken van het decor. Met gekleurde doeken, touwen, kistjes, flessen en een papegaai hebben de dertien danseressen een geloofwaardig piratenschip gemaakt. ,,Je kunt elkaar ook helpen als je even twijfelt over je kostuum. 'Dat staat je wel leuk', moet je dan ge woon zeggen'', volgens Lea. Ze laat weten dat bij het schminken juf Elly flink heeft geholpen, want er ontstond wat tijdsdruk. Zijn de meisjes gespannen zo vlak voor het optreden? 'Nee, ja, een beetje', klinkt het door elkaar. ,,Ik ben heel erg zenuwachtig dat er iets fout gaat'', verzucht Noor tje. Weldra staan alle piraten vol overgave te stralen op de dansvloer en spat het plezier er vanaf. In de eerste week van september start het nieuwe seizoen bij deze dansschool. Er rij zen meer en meer vragen over het gebruik van bodemas en dan vooral de variant die wordt ge bruikt door aannemer Boskalis, ge naamd Beaumix. Eerder ontdekten ongeruste omwonenden dat er bat terijen, stukjes glas en plastic zaten in de bodemas die gebruikt werd voor de aanleg van een weg bij Kat wijk. Er volgden onderzoeken, maar de papieren blijken op orde net als de samenstelling van de bo- demas. Toch heeft staatssecretaris Stientj e van Veldhoven haar zorgen uitgesproken over de zichtbare aan wezigheid van wat ooit batterijen waren. En nu doet ook het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Dui- veland dat. Want hoewel de weg nog moet worden aangelegd, de bo- demas ligt al in een grote hoeveel heid klaar bij Serooskerke. De ge meente zit ermee in haar maag, vooral ook omdat de weg grenst aan natuurgebied De Schelphoek en de Oosterschelde, die een Natura 2000-status hebben. De gemeente Schouwen-Duive- land liet, nadat Erik van Uffelen uit Zierikzee wethouder Ankie Smit liet zien wat hij aantrof in de bodemas bij Serooskerke, de Regio nale Uitvoeringsdienst (RUD) on- Hoe vervuilend die bodemas is, weet niemand. Het is een beetje schimmig derzoek doen. ,,De certificaten zijn opgevraagd en de papieren blijken op orde. Ook is de bodemas visueel bekeken", zegt wethouder Smit. In het rapport van RUD wordt een op merking gemaakt over aanwezige stukjes plastic, zelfs metalen lepel tjes en de gewraakte batterijen. Een monster is nog niet van de grond genomen. ,,Er is nog geen analyse door een laboratorium gedaan. Dat is eigenlijk de volgende stap, maar we willen eerst met Rijkswater staat in gesprek om te kijken in hoe verre zij zelf onderzoek hebben ge daan en of zij bereid zijn er iets aan te doen. Want die batterijen horen er natuurlijk niet in", zegt Smit. Vergunningen ,,De zorgen zijn bekend, maar voor Rijkswaterstaat is er geen aanlei ding anders met de bodemas om te gaan", zegt woordvoerder Edwin de Feijter. De aanleg van de weg is vol gens hem overigens nog niet be gonnen. ,,De vergunningenproce dure loopt nog, onder andere een vergunning met betrekking tot na- tuurwetgeving is nog niet rond." De Feijter zegt dat hij in de veron derstelling was dat de gemeente al bemonstering van de bodemas had laten uitvoeren. Volgens wethou der Smit ligt die bal nu juist bij Rijkswaterstaat. ,,Zij zijn opdracht gever voor de weg." Het kosten- plaatj e speelt wellicht ook mee: na der onderzoek zou tussen de 10.000 en 20.000 euro kosten. Erik van Uffelen is blij dat de ge meente de kwestie serieus neemt. ,,Ik denk dat we met zijn allen de re gels wat te soepel hebben gemaakt. Hoe vervuilend die bodemas is, weet niemand. Het is een beetje schimmig." Slaapcomfort De mooiste boxsprings én matrassen in prijs verlaagd vrijdag 23 juli 2021 Ali Pankow Zierikzee M Het plezier spatte er vanaf bij de presentatie van de jonge danseressen als 'Piraten in Zierikzee'. foto MARIEKE MANDEMA- KER Het lijkt een win-winsituatie: van 'geschoond' afval een fun deringslaag voor een weg of ro tonde aanleggen. Nadat Zierik- zeeënaar Erik van Uffelen aan de bel trok over de aanwezig heid van batterijen in de bodem- as die klaarligt voor de aanleg van een nieuw deel van de N57 bij Serooskerke, zit de ge meente Schouwen-Duiveland met de kwestie in haar maag. Valeska Nastaly Serooskerke - Erik van Uffelen, inwoner 30XSPWNGS VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 www.binnenuit.nl/cadsand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57