Transfer van Malen op hoofdlijnen rond 11 Zijn opa voorspelde al dat Depay ooit voor FC Barcelona zou spelen Sprintrace op circuit Monza PSV winnaar in stadsderby VOETBAL PSV heeft een besloten oefenduel met FC Eindhoven gewonnen (2-0). Cody Gakpo en Bruma (foto) maakten de doelpun ten voor de nummer 2 van vorig seizoen in de eredivi sie. PSV voetbalde met spelers die woensdag wei nig of geen speeltijd kre gen tijdens het gewonnen thuisduel met Galatasaray (5-1) in de tweede voor ronde van de Champions League. Gakpo en Davy Pröpper speelden een helft mee. Mohamed Ihattaren, Nick Viergever en Jordan Teze verschenen ook aan de aftrap. Vitesse haalt ook Gboho Hij had al een jaar eerder willen komen, maar toen lukte het niet. Deze donderdag in augustus trok de 27- jarige Memphis Depay eindelijk voor het eerst het Barga-shirt aan, iets groter dan dat wat- ie al op zijn vijfde van zijn opa kreeg. y @edwinwinkels EDWIN WINKELS Barcelona Memphis Depay had zojuist even de bal voor de fotografen hoogge houden. Hij zocht weer de kleedka mer op om zijn nieuwe Bar^a-shirt te verruilen voor een modieus pak om de pers te woord te staan. Intus sen, aan de rand van het veld van het Camp Nou, haalde Cora Schen- sema haar telefoon tevoorschijn. De uit Nederland overgekomen moe der van Memphis liet hem aan voorzitter Joan Laporta zien en ver telde hem het verhaal. Een foto van Memphis, vijf jaar oud, thuis in Moordrecht. Met een shirt van FC Barcelona. Gekregen van zijn opa. ,,En zijn opa zei toen: ooit zul jij voor Bar^a spelen'', ver telde Laporta de anekdote. Mem phis zelf kon het zich niet meer herinneren, zei hij, gezeten naast Laporta. ,,Maar als hij dat toen heeft gezegd, is de voorspelling wel uit gekomen.'' En, zoals elke speler zegt wanneer hij bij Bar^a tekent: ,,Dit is de droom die ik zelf als jongetje al had. Ik dank God, want die is de eerste die ik altijd bedank, dat die droom nu is uitgekomen.'' ,,Mijn vader had veel met Spanje, was er gek op'', vertelde een trotse moeder. ,,En ja, toen we zagen dat Memphis aardig kon voetballen, kocht m'n vader dat shirt voor hem.'' De aanvaller was vanzelfspre kend vol lof over zijn nieuwe club, die hij vergeleek met zijn vorige drie, PSV, Manchester United en Olympique Lyon. Clubs die 'alle maal groot' zijn, zo zei hij tegen het televisiekanaal van FC Barcelona vóór zijn officiële presentatie, maar 'hier voelt alles anders'. Zeker de stad ook, waar 'de sfeer geweldig is'. Al is het rond het Camp Nou nog altijd stilletjes en liep voor het sta dion hooguit een tiental toeristen, terwijl dat er in andere, coronavrije zomers, duizenden waren. Die stilte trof Memphis ook aan in het stadion. Met besmettingscij- fers die in Spanje weer omhoog zijn geschoten en in Catalonië meer dan in welke regio dan ook, mocht er behalve een vijftigtal journalisten, fotografen en cameramensen, plus mensen van het bestuur, geen pu- bliek bij het gebruikelijke betreden van de grasmat aanwezig zijn. En uit de vragen van de journalis ten, veel aan voorzitter Laporta, kon Memphis opmaken dat het ook nog steeds niet goed gaat met FC Barce lona. Het salarisplafond dat de club opgelegd heeft gekregen door de LFP, de organisator van de Liga, ver hindert vooralsnog dat Bar^a zijn nieuwe aankopen (naast Memphis ook Sergio Agüero en Eric Garda, beiden van Manchester City) kan inschrijven voor komend seizoen. Eerst moeten spelers verkocht wor den, en het contract van anderen worden aangepast. ,,Maar dat gaan we oplossen'', be loofde Laporta. En Memphis zei er alle vertrouwen in te hebben dat hij gewoon aan de Primera División begint, over ruim drie weken. On getwijfeld zal hij op het moment van inschrijving de voorkeur boven een ander krijgen. Met Messi naast zich. ,,Een legende, een droom om naast hem te spelen.'' En onder Ro nald Koeman. ,,Je zegt geen nee te gen Bar^a, maar de aanwezigheid van Koeman heeft ook een rol ge speeld'', zei hij. ,,Als bondscoach zette hij me centraal in de aanval, en dat heeft goed uitgepakt. Als hij me hier hetzelfde vertrouwen geeft, kan ik veel betekenen voor de club.'' Samen met onder anderen Fren- kie de Jong meldde hij zich deze week op de training. Hij zal zater dag ongetwijfeld zijn eerste minu ten spelen in een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Girona. Koeman, die hem graag al begin vorig seizoen had zien komen, is vanzelfsprekend blij met hem. ,,Ik ken hem natuurlijk van mijn tijd bij Oranje. Memphis heeft veel voor uitgang geboekt toen hij van Man chester United naar Lyon ging. Hij is nu op een hoog niveau, heeft een prima leeftijd en zorgt voor meer concurrentie in de aanval'', zei de coach tegen Bar^aTV. Malen lijkt definitief niet meer te rug te keren in Eindhoven nu Bo- russia Dortmund en PSV elkaar mondeling grotendeels gevonden hebben. Hij zou morgen weer gaan trainen op trainingscomplex De Herdgang, maar maakt zich - ijs en weder dienende - op voor de stap naar 'Die Borussen'. Zaakwaarnemer Mino Raiola is gisteren gezien in Eindhoven en heeft volgens bronnen van deze krant topoverleg gehad met PSV. Ook met Borussia Dortmund-di- recteur Michael Zorc is naar ver luidt overleg geweest. Hij wil Ma len zo snel mogelijk laten invliegen naar het trainingskamp van de Duitse club in Zwitserland, al moe- ten alle mondelinge afspraken nog wel uitgewerkt worden. PSV gaat - zoals het er nu naar uitziet - tegen de 30 miljoen euro ontvangen voor Malen, maar over een aantal clausules wordt nog wel onderhandeld. Zo kunnen er nog bonussen bijkomen, die het bedrag hoger maken. Afspraken Malens jeugdclub Ajax krijgt 1,5 procent van de transfersom en Ar senal, de Engelse club waarvoor hij ook al in de jeugd speelde, 1 procent. Daarnaast had zaakwaarnemer Mino Raiola met PSV afspraken over de verdeling van een transfer som. Deze afspraken kunnen bij een definitieve transfer helemaal veranderd zijn en daardoor is lastig in te schatten hoeveel PSV netto gaat overhouden. Dat laatste is so wieso moeilijk omdat er nog bo nusafspraken met Dortmund kun nen gelden, waarvan niet honderd procent zeker is of ze uitgekeerd worden. Deze onderdelen van de deal moeten als gezegd nog uitge werkt worden. vrijdag 23 juli 2021 FORMULE 1 De tweede sprintrace in de Formule 1 wordt op 11 september op het circuit van Monza ge houden in het weekeinde van de GP van Italië. Op Autodromo Nazionale, het snelste circuit op de F1-ka- lender en 5.793 kilometer lang, zullen de coureurs in hun bolides waarschijnlijk achttien ronden rijden. De eerste sprintrace ooit in de Formule 1 werd zaterdag op Silverstone gewonnen door Max Verstappen. Hij pakte 3 WK-punten en po- leposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. VOETBAL Vitesse blijft ac tief op de transfermarkt. De Arnhemmers bereikten met Stade Rennes een ak koord over de komst van aanvallende middenvelder Yann Gboho. De 20-jarige jeugdinternational van Frankrijk, geboren in Ivoor kust, wordt een seizoen gehuurd. Afgelopen sei zoen deed hij bij Stade Rennes onder meer vier maal mee in de Champions League. Vitesse versterkte zich eerder deze transfer periode met Daan Reiziger, Toni Domgjoni, Julian Von Moos, Romaric Yapi, Niko lai Baden Frederiksen en Markus Schubert. Jacob Rasmussen en Loïs Openda worden een extra seizoen gehuurd. Na 22 jaar eindelijk nieuw Bar$a-shirt Memphis Depay houdt een balletje hoog tijdens zijn presentatie bij FC Barcelona. foto reuters De geplande transfer van Dony- ell Malen van PSV naar Borussia Dortmund is op hoofdlijnen rond. Als alles meezit, wordt hij dit weekend al medisch gekeurd door zijn aanstaande nieuwe club. Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55