Fletse Rotterdammers komen in Kosovo niet voorbij matig FC Drita CONFERENCE LEAGUE 10 Feyenoord heeft rap een scorende spits nodig om dit seizoen een rol van betekenis te spelen. Dat werd pijnlijk duidelijk tegen FC Drita. Feyenoord bleef steken op 0-0. TWEEDEVOORRONDE dat Slot zich voorafgaand aan de wedstrijd al had ingedekt voor een teleurstellend resultaat. Veel eerder was het realisme dat de coach ten toonspreidde in Kosovo, gebaseerd op de recente Europese prestaties van Feyenoord. En die van nog zo veel andere Nederlandse clubs. ,,Als zoveel Nederlandse ploegen met enige regelmaat worden uitgescha keld tegen zogenaamd kleine ploe gen", stelde Slot ,,dan zijn die ploe gen misschien minder slecht dan wij denken. Of wij als Nederlandse ploegen minder goed." Telepathische woorden blijken het van Slot. Als één aspect name lijk bevestigd wordt in het kleine, maar sfeervolle Stadiumi Fadil Vokrri is het wel dat Feyenoord in elk geval een extra spits nodig heeft om Europese niemendalletjes te overleven. Tegen FC Drita krijgt Naoufal Bannis de voorkeur boven de later voor hem ingevallen Robert Bozemk. Maar hoe hard Bannis ook werkt en hoe technisch begaafd hij vermoedelijk ook is; voor het ni veau dat de Rotterdammers nastre ven oogt de jongeling nog wel erg licht. Behalve de kans die hij in de openingsfase krijgt na goed voor werk van Orkun Kök^ü overtuigt Bannis niet in Pristina. In zijn eentje vertelt Bannis in de Kosovaarse hoofdstad daarmee het verhaal van zijn elftal. Het is aan houdend wachten op het doelpunt dat er nooit gaat komen. Feyenoord heeft weliswaar een overwicht, maar in kansrijke positie komt de ploeg zelden. Ook omdat nieuwe- ling Til zich te weinig kan laten zien, de slordige Kök^ü zijn 'num mer 10-status' nooit kan waarma ken, en Bryan Linssen vanaf rechts amper in het spel voor komt. Tamelijk verontrustend, zou je zeggen, na een oefencampagne die zoveel optimisme teweeg bracht bij de ook in Kosovo weer redelijk massaal aanwezige Feyenoord-aan- hangers. Het kan niet anders of Slot zal het duel met FC Drita aangrij pen om bij technisch directeur Frank Arnesen nog eens te vissen naar de haalbaarheid van een doel puntenmaker. Zeker nu Nicolai J0r- gensen op weg is naar de uitgang en Feyenoord daarmee een jaarsalaris van circa 2 miljoen euro bespaart. Nee, natuurlijk is de 0-0 niet on overkomelijk om straks alsnog de volgende ronde van de Conference League te bereiken. Maar zo spelen tegen FC Luzern is beslist geen ga rantie om uiteindelijk het hoofd toernooi te bereiken. Uitgelaten zetten de fanatiekste fans van FC Drita nog maar eens hun lievelingsdeuntje in, de blote basten gebroederlijk tegen elkaar aangedrukt. Een tegenstander met de statuur van Feyenoord zien ze tenslotte niet elke dag in Kosovo. Vandaar het enthousiasme bij ze, na negentig stroperige minuten, als blijkt dat hun ploeg de Rotter damse club in bedwang heeft ge houden (0-0). De constatering dat er voor Fey- enoord niet heel veel meer in zat is op dat moment haast van Arne Slot's gezicht af te lezen. Ja, er is in de tweede helft die gigantische kans geweest voor Guus Til, kort nadat een poging van Tyrell Malacia al op de vuisten van keeper Faton Maloku uiteenspatte. En in de laat ste minuut van de blessuretijd schoot Francesco Antonucci tegen de paal. Maar om nu te zeggen dat de Rotterdammers zich enorm te kortdeden met de vlakke remise? Niet bepaald. En dat beseft de coach, direct na zijn officiële de buut op de Feyenoord-bank, als hij de zweetparels van zijn gezicht veegt. Het gaat wat te ver om te stellen V- I RETURN DONDERDAG 29 JULI, 20.00 UUR Drita - Feyenoord vrijdag 23 juli 2021 Feyenoord: koninkrijk voor een goalgetter JF @dennisvanbergen Opstellingen Maloku Bijlow Limani Pedersen Jamal Fer Cuculi Senesi Blakpori Malacia Ajzeraj Toornstra Vucaj Til Fazliu 81. Antonucci 86. Islami Kökpü Jashari Linssen 90. Haxhimusa Bannis Muja 65. Bozenik Simonovski Sinisterra Scheidsrechter: Munukka (Fin) Bryan Linssen probeert nog iets te maken van een te harde voorzet, maar vergeefs. Rechts Ilir Blakcor van Drita. foto anp Nieuwkomer Guus Til van Feyenoord maakt het de Kosovaarse doelman Faton Maloku lastig. foto anp FC Drita Feyenoord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54