hotels, huisjes en campings profiteren van toeristen in eigen land II II 4 CORONA VAKANTIE Vakantiegangers die nu nog iets zoeken voor een zomervakantie in eigen land, zullen het lastig krijgen. Campings, vakantieparken, hotels en vakantiehuisjes zitten al aardig vol, blijkt uit een rondgang. drie weken hebben we 50 pro cent meer boekingen binnengekre gen voor de maand juli dan vorig jaar dezelfde periode. We zien nu echt een superlastminuteseizoen.'' Van Veen denkt dat het alles te ma ken heeft met de grote onzekerheid bij veel vakantiegangers over de kleurcodes en onduidelijkheid en on zekerheden over mogelijke inreis- voorwaarden en maatregelen op de vakantiebestemmingen. „Mensen die hun vakantie in het buitenland in het water zien vallen of het gewoonweg niet aandurven, zoeken nu toch maar wat in Nederland'', is zijn verklaring. Dat beeld deelt Rob Hermans van Fletcher Hotels, de grootste hotelke ten van Nederland. Van alle onzeker heid bij veel Nederlanders profiteren zijn hotels goed: de bezetting in de hotels is naar zijn zeggen dit jaar nóg beter dan vorig jaar. ,,En dat terwijl vorig jaar juli en augustus al record maanden waren. In juli hebben we al dagen gehad met een 99 procent be zetting." Zijn best verkochte arrange ment is net als vorig jaar de langere vakanties waarbij gasten fietsend of wandelend van hotel naar hotel gaan. ,,Dus ook lange vakanties in eigen land zijn dit jaar populairder dan ooit'', luidt zijn conclusie. Laurens Taekema van Parkvakan ties, het platform waarbij grote va kantieparken als Roompot, Landal en Center Parcs zijn aangesloten, sluit zich daarbij aan. Ook hij ziet dat mensen gemiddeld wat meer dagen boeken. En ook via zijn platform gaat het hard met de boekingen. Een paar weken geleden waren er volgens Tae- kema nog 'best wat plekken beschik baar' in de parken aan de Zeeuwse kust en werden er zelfs nog kortin gen voor juli weggegeven, maar in middels zijn weinig plekken over (en zo ook de korting). Waar de Nederlandse parken nor maal in de zomermaanden veel Duit sers en Belgen welkom heten, zijn er nu veel Nederlanders, merkt Lan- dal. Volgens directeur Jeroen Mol gaat de bezettingsgraad van de parken in- Het zomerweer heeft mensen doen besluiten lastminute weg te gaan in eigen land middels al richting de 100 procent, wat overigens gebruikelijk is in de zomermaanden. ,,Het mooie zomerweer van deze week heeft sommige mensen nog doen besluiten om lastminute weg te gaan in eigen land'', denkt Taekema. Ook door de laatste ontwikkelingen rondom corona en de code Het plan was om deze zomer met de caravan naar Frankrijk te gaan en wellicht ook nog even naar Spanje, maar Frieda (84) en Simon (85) Ho- gendoorn uit Middenmeer durven het toch niet aan. ,,We willen de el lende niet opzoeken en Nederland is toch ook heel mooi'', zegt het stel. Begin deze week zijn ze neerge streken op de boerencamping De Victorie van de Stichting Vrije Recreatie in Meerkerk, waar ze nog tot eind volgende week blijven. ,,We gaan al meer dan vijftig jaar met de caravan op pad en meestal richting de Middellandse Zee. Het is heerlijk daar. Maar hier vermaken we ons ook prima hoor. We zitten op een fijne camping, we hebben het gelukkig ge troffen met het weer, de omgeving is mooi en ach je hebt hier ook leuke plaatsen in de buurt'', zegt Frieda. Zij en haar man zijn niet de enigen die op het laatst hebben besloten om toch maar vakantie in eigen land te vieren, weet Bas van Mill van de Stichting Vrije Recreatie (SVR), waar zo'n 1200 kleinschalige campings in Nederland zijn aangesloten. Bij zijn stichting komen de laatste weken veel vragen binnen van kampeerders die nog naarstig op zoek zijn naar een plekje in Nederland deze zomer. ,,We hadden laatst iemand aan de telefoon die al tien campings had af gebeld en zich afvroeg of wij nog een camping wisten waar hij wel terecht- kon. En gelukkig hebben we ze kun nen helpen'', vertelt Van Mill. Als je heel goed zoekt, vind je nog wel iets, maar lastig wordt het wel, zegt de SVR-woordvoerder. ,,De meeste campings zitten tot september zo goed als vol. In Limburg maken men sen misschien nog kans. Daar hebben veel campings te maken met annule ringen door de overstromingen. Maar ja, ook daar worden de plekken aardig snel opgevuld'', merkt hij. Niet alleen de campings zien veel animo, ook bij Natuurhuisje.nl is het druk. Bij de aanbieder van huisjes zal het niet meevallen om voor de korte termijn nog iets te vinden in Neder land. Voor volgende week is minder dan 5 procent van de ruim 6000 huis jes beschikbaar. Voor de eerste twee weken van augustus ligt het rond de 10 en 15 procent. ,,Het is de laatste tijd extreem hard gegaan met de boekin gen. Als dit tempo doorzet, blijft er weinig over'', denkt Robert van Veen van het platform. ,,In de afgelopen We willen de ellende niet opzoeken en Nederland is ook heel mooi vrijdag 23 juli 2021 nog eens - Laurens Taekema, Parkvakanties Natasja de Groot Middenmeer - Frieda en Simon, campinggasten in Meerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4