Afscheid van 'groot mens' in theater Carré Justitie in Nederland: eigen onderzoek drama Mallorca Alsnog onderzoek naar geld van Kelder NIEUWS 3 Spanje probeert namen te koppelen aan camerabeelden PETER R. DE VRIES UITVAART^ Vrienden, familie, maar ook vele tv-collega's waren gisteren aanwezig bij de 'perfecte uitvaartdienst' voor misdaadverslaggever Peter R. de Vries. Bijna vijfhonderd geno digden namen gisteren in beslotenheid af scheid van Peter R. de Vries in Koninklijk Theater Carré. Vele tv-collega's waren er, onder wie John en Linda de Mol, Beau van Erven Dorens, Humberto Tan, Matthijs van Nieuwkerk, Nicolette Kluij- ver, Nikkie Plessen, Dries Roelvink en Han Peekel, die De Vries kort voor zijn over lijden nog interviewde. Ook de ouders van Nicky Verstappen en Tanja Groen waren present. Ceremonie meester Khalid Kasem, met wie De Vries' zoon Royce een advocatenkantoor heeft, heette de gasten welkom. Dierbaren van De Vries, onder wie zijn zoon en doch ter, partner, broer en ex- vrouw spraken de genodig den toe. Ook Anja du Bois, de vrouw van de ten onrechte in de Puttense moordzaak ver oordeelde Herman du Bois, nam het woord. Tussen de sprekers door werd muziek gedraaid, waar onder uiteraard het nummer Guaranteed van Eddie Ved- der. De eerste regel van het lied is de lijfspreuk van De Vries: 'On bended knee is no way to be free'. 'Het was een perfecte uit vaartdienst. Als drager stond ik tot het laatste moment naast hem. Wat een groot mens is Peter', schreef advo caat Peter Schouten, met wie De Vries nauw samenwerkte, na afloop. De Vries werd op 6 juli in Amsterdam neergeschoten. Er zijn officieel nog geen personen als verdachte aangemerkt, omdat het rechtshulpverzoek van de Spaanse politie nog steeds niet bin nen is. ,,Dat weerhoudt ons niet om alvast zelf onderzoek te doen.'' Beelden van de fatale mishande ling, die sinds gisteren bij website GeenStijl circuleren, zijn doorge stuurd naar de officier van justitie, bevestigt woordvoerder Mary Hal lebeek van het Openbaar Ministe rie. Op het korte filmpje is te zien hoe een liggende man minstens één schop krijgt van een andere man. Omstanders reageren ge schokt en een vrouw loopt naar de roerloze man om hulp te bieden. De beelden lijken inderdaad ge maakt op de plek waar het drama zich afspeelde. Carlo Heuvelman uit Waddinxveen werd ruim een week geleden 's nachts zwaar mis handeld op een boulevard van Playa de Palma in Mallorca en overleed enkele dagen later. Het onderzoek naar de fatale vechtpartij is in handen van het Openbaar Ministerie Midden-Ne derland. Dat heeft te maken met de woonplaatsen van de jongeren die betrokken zijn bij het ernstige inci dent. Het Nederlandse onderzoek hoeft niet te betekenen dat het overleveren van de jonge mannen (waarschijnlijk van 18 tot 20 jaar) uit Hilversum en Bussum naar Spanje niet doorgaat. ,,Maar óf ze worden overgeleverd, hangt natuurlijk af van het verzoek uit Spanje'', zegt Hallebeek voor zichtig. Minstens twee advocaten hebben zich gemeld bij justitie na mens enkele verdachten. Vandaar dat justitie in Nederland nu zelf een onderzoek is gestart. Over leeftij den en woonplaatsen doet het OM nog geen uitspraken. Hoofdverdachten De kans dat Spanje om overlevering van de verdachten zal vragen, is le vensgroot. De Spaanse justitie zoekt momenteel uit welke ver dachten precies moeten worden overgeleverd (zoals het binnen de EU heet). Het gaat om negen jonge mannen uit 't Gooi, maar de hele groep waartoe zij behoorden, was groter. Met camerabeelden van het dramatische incident, zoekt de po litie op Mallorca uit welke mannen worden gezocht. Twee of drie van hen zijn de hoofdverdachten, zij zouden de fatale schoppen hebben uitgedeeld. De anderen zouden in elk geval betrokken zijn geweest. De aanleiding voor de geweldsex plosie is nog steeds onduidelijk. ,,We weten de identiteit van en kele personen die vermoedelijk bij het incident betrokken zijn. Maar zij zijn officieel nog niet als ver dachten in beeld. Wij spreken pas van een verdachte als we een con crete verdenking hebben. Die ont- breekt vooralsnog'', aldus Halle beek. De Spaanse politie is op de hoogte van de medewerking vanuit Nederland. Volgens Hallebeek zit ten beide onderzoeken elkaar niet in de weg. ,,Het loopt parallel en kruist elkaar niet. We doen wat we kunnen.'' Hallebeek sluit niet uit dat de officier binnenkort naar Mal lorca vertrekt voor onderzoek. Negen betrokkenen Volgens plaatselijke media wil de Spaanse politie alle negen Neder landse betrokkenen laten oppakken en laten overleveren. Justitie in Spanje is druk geweest de juiste na men aan de beschikbare camera beelden te plakken, om geen fouten te maken in de rechtshulpverzoe ken aan de Nederlandse politie. De Spaanse krant Ultima Hora schreef gisteren dat de Nederlandse verdachten van de fatale mishande ling op 14 juli zouden proberen te onderhandelen over hun overgave. Dat is in de praktijk echter vrij kansloos. De Spaanse politie wil de mannen sowieso naar Spanje halen. Wel is de verwachting dat de Ne derlandse verdachten hun overle vering bij de rechter zullen aan vechten. Kelder bevestigde afgelopen week in zijn podcast dat hij in 2017 campagnefilmpjes voor Thierry Baudet medefinan- cierde. De zaak kwam aan het licht omdat Baudet de NPO-pre- sentator bedankte in een andere podcast. De politicus noemde het 'een groot geschenk'. Kelder stelt dat hij een be vriende redacteur in aanloop naar de verkiezingen adviseerde om campagnefilmpjes voor poli tieke partijen te gaan maken. Hij legde daarop contact met Bau- det. Ook bood Kelder aan het sa laris van de redacteur te betalen. De NPO en AVROTROS lie ten al weten geen reden te zien om in te grijpen. Volgens hen is Kelder, als freelancer, vrij om voor anderen te werken. Ook het Commissariaat voor de Media zag in eerste instantie geen re den om in de zaak te duiken. Nu komt de mediawaakhond daarop terug. Volgens Kelder is er geen sprake van belangenver strengeling. vrijdag 23 juli 2021 FOTO'S WILLIAM RUTTEN, ANP Het Nederlandse Openbaar Mi nisterie begint een eigen onder zoek naar de gewelddadige dood van Carlo Heuvelman (27) op Mallorca. Sebastiaan Quekel Victor Schildkamp Rotterdam Bloemen bij de plek waar Carlo werd aangevallen. foto dpg DEN HAAG Het Commissari aat voor de Media gaat alsnog onderzoek doen naar de fi nanciering van campagne filmpjes voor Forum voor De mocratie door NPO-presenta- tor Jort Kelder. Toen de kist met Peter R. de Vries Carré werd uitge dragen klonk een lang ap plaus. Voor de dienst troostten de bezoekers elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3