Groeten uit Tokio Voor Nieuwkoop begint het echte werk zondag weer ZEELAND 13 Anne Terpstra Even though this Olympic experience is definitely very special, there are many things that made me smile here already One of them is the views during our (restricted) training rides Japan is beautiful! #olympics #tokyo2020 Vertaling weergeven 45 opmerkingen 9 keer g di om 09:21 0 24 combinaties - drie van alle acht finalisten - rijden de Grand Prix Special, verdeeld over drie groe pen. De landenteams die het best presteren, verdelen het goud, zil ver en brons. Duitsland is de titel- favoriet. Andere medaillekandida ten zijn Nederland, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Zweden en Denemarken. Het nieuwe is dat er geen wegstreepresultaat, zoals bij voorgaande Spelen. Eén grote fout en een land duikelt in de stand. TOKIO Juist omdat de Zeeuwse sporters snel aan de beurt zijn tijdens de Spelen van Tokio, ar riveerden ze ook bijtijds in de Japanse hoofdstad. Hoewel hun focus vooral bij het sporten ligt, houden ze hun achterban ook een beetje op de hoogte van hun belevenissen. Dat gebeurt via de sociale media Instagram, Facebook en Twitter. Anne Terpstra laat weten over weldigd te zijn door de Japanse natuur. Op het schiereiland Izu, ten zuiden van Tokio, hebben de mountainbikers hun wed strijden. Wie er de hoogte zoekt, kan ver kijken en aan weerszijden het water zien. Dressuuramazone Dinja van Liere is onder de indruk van het Equestrian Park, midden in To kio. Er kunnen duizenden toe schouwers plaatsnemen, maar dat zal helaas niet het geval zijn Woensdag 28 juli, 10.00 uur Op de slotdag van het dressuur strijden 18 combinaties om het eremetaal in de individuele wed strijd. Zij rijden een Grand Prix Freestyle, de kür op muziek. Nor maliter zit Minderhoud hier ook bij. Bij het grootse CHIO in Rot terdam, dat dezelfde jury had als in Tokio, scoorde hij zelfs hoger dan Gal. Of de Walchenaar zich in de medailles rijdt? Waarom niet? Dinsdag nog zette het Ameri kaanse metadatabureau Gracenote hem op plek drie. Hij is ook in vorm met Dream Boy. De uit Tholen afkomstige voet baller vertelt over zijn eerste we ken in België, terwijl hij zijn auto richting huis stuurt. Thuis, dat is nu in de gemeente Antwerpen, in een mooie omgeving, niet ver rijden van de trainingslocatie in Lier en op een uurtje van stadion Joseph Marien in Brussel. ,,Mijn ouders en de ouders van mijn vriendin wonen op een half uurtje rijden'', legt hij uit. ,,Dat was wel een grote plus voor ons. Als je in bijvoorbeeld Heeren veen woont, is het toch anders.'' Nee, toen de mensen van Union zich eerder dit jaar meld den, wist Bart Nieuwkoop niet veel van de club. ,,Maar ze had den een presentatie meegestuurd naar mijn zaakwaarnemer. Dat zag er goed uit. We zijn in ge sprek gegaan, ik kreeg een rond leiding en sprak met de trainer, Felice Mazzu. Ze lieten blijken dat ze me heel graag wilden heb ben, het waren echt goede ge sprekken. Ik had een positief beeld van Union, maar moest nog even wachten op Feyenoord. Dat duurde langer dan verwacht. Toen hebben we de knoop door gehakt.'' Pittige blessure Na tien jaar trok hij de deur in Rotterdam-Zuid achter zich dicht. Hij had graag nog een bij drage willen hebben in de play offs om Europees voetbal, maar door een hamstringblessure moest Nieuwkoop in de laatste maanden van zijn contract vanaf de tribune toekijken. „In maart, in een periode dat ik net drie wedstrijden had gespeeld en het goed deed, raakte ik tij dens een training geblesseerd. Het was ook een pittige blessure. Daar baalde ik echt van." Het betekende ook dat hij het in de eerste weken bij Union nog rustig moest opbouwen. „Ze wilden me hier rustig - brengen", §f vertelt Nieuw koop, die in de eer ste vier oefendu- els niet in actie kwam. ,,Het was natuurlijk niet verstandig om meteen wedstrijden te spelen. We hebben het opgebouwd. Een half uur, drie kwartier, daarna een uur. De mensen in de staf hebben daar een goede rol in ge speeld.'' Kleine stapjes vooruit Hij heeft aan die eerste weken bij Union sowieso een goed gevoel overgehouden. ,,Het bevalt echt hartstikke goed. Ik ben goed op gevangen, door fijne mensen. Je merkt dat de club met kleine stapjes vooruit wil. Dat gebeurt bewust, het hoeft niet meteen al lemaal top te zijn.'' De voertaal bij Union is Frans, Bart Nieuw koop maakt zich vooral in het Nederlands en Engels verstaan baar. ,,Maar ik merk dat ik van het Frans nog wel veel begrijp. Die zes jaar Frans op de middelbare school komt toch nog wel van pas. Ik vond het nooit zo moei lijk. Woordjes stampen en dan een toets maken.'' Zondag begint Nieuwkoop met Union aan het seizoen in de Jupiler Pro League, met een uit wedstrijd bij stadgenoot Ander- lecht. Een week later komt rege rend landskampioen Club Brugge op bezoek. Een pittige start dus voor Union, dat in eer ste instantie op handhaving mikt. ,,Dat is het belangrijkste", weet Nieuwkoop. ,,Ik vind dat wij een goede ploeg hebben. Op wie jullie moeten letten? Casper Nielsen, een Deense middenvel der. En onze aanvoerder Teddy Teuma, dat is ook echt een goede speler. We hebben best veel nieuwe jongens en ik heb er echt veel zin in. Voor mij is alles nieuw, de competitie en ook veel van de stadions. Na de jaren in de eredivisie, is dat eigenlijk wel leuk.'' vrijdag 23 juli 2021 GO w'th these another w "9.05 A at H ^richten tS m,'anvac/er ~W 'at Japan Op de sociale media laten Dinja van Liere (links), Anne Terpstra (boven), Milan Vader rechtsboven) en Hans Peter Minder- houd (rechts) zien aan hun volgers. Omdat er geen pu bliek in Tokio bij is, is dit de manier om mensen op de hogte te houden. Ruiters iri Oranje GISTEREN OM 19:03 •#21 gevind ik leuk Q Opmerking Delen Na 48 jaar in de lagere divisies te hebben vertoefd, is Union Sint-Gillis terug op het hoogste niveau. De nieuwe club van Bart Nieuwkoop maakt zondag haar rentree, met een stads derby tegen Anderlecht. ,,Het is echt leuk om in een andere competitie te spelen'', zegt Nieuwkoop. ,,Bijna alles is nieuw voor mij.'' Barry van der Hooft Vlissingen Bart Nieuw koop. FOTO BELGA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37