O 0 O 12 ZEELAND Zeezwemtochten langs Walcheren OLYMPISCHE SPELEN TOKIO 202ONE Naar de motorcross? Neem een stoel mee René Scholts wordt trainer van Noad'67 Milan Vader, Anne Terpstra, Hans Peter Minderhoud en Dinja van Liere, vier sporters met Zeeuwse wortels, zijn in Tokio. Wanneer zet je de tv voor hen aan? Wat zijn - bij het dressuur- toernooi - de spelregels? En wat zijn de kansen van deze sporters? Vragen die een antwoord verdienen. Daarom een handig spoorboekje voor de komende dagen, met de Nederlandse aanvangstijden. C> Q Langs de Walcherse kust staan deze zomer vier zeezwemtochten op het programma. De eerste vindt aanstaande woensdag 28 juli plaats en is 4,5 kilometer lang. De start is om 19.00 uur op het strand in Dishoek, de finish in Zoutelande. Een week later, op 4 augustus, staat de tocht Westkapelle-Zoutelande over 3,4 kilometer op het programma, op 11 augus tus gevolgd door de Vlissingse Zeezwemrace. Die is 1,85 kilometer lang. Voor 18 augustus staat Zoutelande-Vlissingen (7,9 km) op de planning. Mocht één van de tochten niet door kunnen gaan, dan is er voor 25 augustus met Dishoek-Zoutelande (4,5 km) nog een reser vedatum op de kalender gezet. Wallonië In Axel wordt zaterdag de eerste van vier Open Bekercrossen 2021 verreden. Op circuit Smitsschorre van RES Axel moeten bezoekers er rekening mee houden dat ze zelf een stoel mee moeten nemen. Volgens de laatste coro- naregels is zitten verplicht en ook de 1,5 meter afstand is nog steeds van kracht. Er kan alleen deelgenomen worden door voorinschrijving. De 65 en 85 cc kleine en grote wielen, hobbyklasse, veteranen en vrou wen rijden gezamenlijk, maar worden wel apart geklasseerd. Bij de 125, 250 en 500 cc is zowel een start voorzien voor de vrijetijdsrij- ders als de licentiehouders. Tenslotte wordt er ook nog gestreden om de TM-cup, met moto ren van dat merk. De trainingen zijn om 9.00 uur, de eerste wedstrijd twee uur later. Na een lange zoektocht heeft zaterdag-derde klasser Noad'67 eindelijk een trainer gevon den. De club uit Sint Philipsland heeft René Scholts als nieuwe eindverantwoordelijke aangesteld. De oefenmeester uit Sommelsdijk vertrok in april bij Bruse Boys, waar hij zijn contract eerder nog met een jaar had verlengd. Niet veel later werd Michel Maaskant door 'Bru' als zijn opvolger gepresenteerd. Noad'67, dat uitkomt in de derde klasse B, stond de afgelopen drie seizoenen onder lei ding van Perry Snoep, die in het nieuwe sei zoen bij Nieuwdorp aan het roer staat. Scholts was eerder ook trainer bij onder meer Hei- nenoord, De Jonge Spartaan en Bolnes. Union Fortuna Vlissingen Alle Zeeuwse olympiërs zijn in Tokio vroeg in het toernooi aan de beurt. Uiterlijk woensdag 27 juli is al bekend of het voor Zeeland suc cesvolle Spelen zijn of niet. Prettig voor de trouwe volgers is: hoewel er zeven uur tijdsverschil is met Japan, hoef je voor actiebeelden van Milan Vader, Anne Terpstra, Hans-Peter Minderhoud en even tueel Dinja van Liere niet vroeg je bed uit. Vrijdag 23 juli Voor de dressuurequipe is het de dag van de veterinary check: de paarden worden voor het laatst ge keurd. Doorgaans is dat een for maliteit. Voor Dinja van Liere is dat misschien nog wel spannend. Zij kan als eerste reserve nog door schuiven als er iets met het paard van één van de anderen aan de hand is. Zaterdag 24 en zondag 25 juli, 10.00 uur Op de eerste twee dagen van de Spelen is de kwalificatiewedstrijd voor de landenwedstrijd binnen het dressuur. Hans-Peter Minder- houd komt op één van de twee da gen in actie met Glock's Dream Boy - waarschijnlijk op de zondag. De uit Westkapelle afkomstige ruiter begint dan aan zijn derde Spelen. Dinja van Liere uit Kapelle kan haar debuut maken, maar zij is reserve en komt alleen in actie als één van de basiskrachten dat niet kan. Voor de Oranje-equipe, die ver- der bestaat uit Edward Gal en Marlies van Baaien, is het zaak het toernooi lekker te begin nen. Nederland zal waar schijnlijk geen probleem heb ben om tijdens deze Grand Prix bij de beste acht landen te komen die doorgaan naar de Grand Prix Special van dinsdag. Maandag 26 juli, 08.00 uur Milan Vader maakt zijn olympi sche debuut op het Izu MTB Par koers, dat zo'n 130 kilometer ten zuidwesten van het Olympisch Dorp ligt. In 2019 verkende de nu 25-jarige Middelburger de snelle baan van 4100 meter al. Het hoog teverschil is 150 meter en er liggen opvallend grote rotsblokken, waar de coureurs over of langs moeten. Het is waarschijnlijk net onder de 30 graden op de landtong en het zal volkomen droog zijn. De meeste ogen zullen gericht zijn op Mathieu van der Poel, die puur voor olympisch goud gaat. De concurrentie komt voorname lijk van Tom Pidcock, Mathias Flückinger en Nino Schürter. Mi lan Vader is de nummer 7 op de wereldranglijst en moet alles mee hebben om in de buurt van het podium te komen. Zijn beste Voor de wedstrijden van de Zeeuwse olympiërs hoef je niet eerder dan 08.00 uur klaar te zitten World Cup-resultaat dit jaar was een veertiende plek. Dinsdag 27 juli, 08.00 uur In 2016 was Anne Terpstra de nummer 15 in de olympische mountainbikewedstrijd. Dat was toen een resultaat waarmee ze thuis kon komen. Vijf jaar later is de voormalige Zierikzeese veel verder: als nummer drie op de we reldranglijst en nummer twee van het EK in 2020 is ze een outsider voor een podiumplaats. Het wereldbekerseizoen van Terpstra is niet slecht, maar tege lijkertijd ook niet geweldig. Er zijn geen uitschieters naar boven. De Francises Loana Lecomte en Pau line Ferrand-Prévot steken er met kop en schouders bovenuit. Achter die twee gaan een stuk of zes vrouwen strijden om het brons. Anne Tauber, de andere Neder landse, zit daar ook bij. Dinsdag 27 juli, 10.00 uur De finaledag van de landenwed- strijd dressuur met Minderhoud en heel misschien Van Liere. Alle vrijdag 23 juli 2021 GO ZWEMMEN De zeezwemmers kunnen volgende week weer het water in. foto maurice steketee MOTORSPORT kWL i*. Zaterdag wordt er weer gereden in Axel, zoals Jeffrey van Kempen hier tijdens een wedstrijd in 2019. archieffoto camile schelstraete VOETBAL In de derde etappe van de Ronde van Wal lonië werd Mid delburger Nick van der Lijke achttiende. In het algemeen klassement is hij knap veer tiende. Tim van Dijke (Colijns- plaat) finishte op plek 60. I Rick van Dron- gelen speelt zaterdag met Union Berlin een oefenwed strijd tegen Nice, de Franse werkgever van de aanvallers Calvin Stengs en Justin Klui- vert. De Axe laar speelde met beide aan vallers samen in Jong Oranje. 27-7 Fortuna Sittard speelt dinsdag een oefenwed strijd in Scha- rendijke. Te genstander op het veld van ZSC'62 is Team VVCS, dat bestaat uit profvoetballers zonder con tract. De aftrap om 16 uur. a (O Olympisch spoorboekje voor Zeeland Roeland van Vliet Aanmelden dinjavanUere_dressage 6 049 vind-ik-leuks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36