7 19.00 uur. Er staat om half acht een raadsvergadering op het pro gramma. Van tevoren frist Van Gin neken zich zelf op en twijfelt over welke das hij aan zou trekken. ,,Af- hankelijk van mijn stemming kies ik een kleur das voor bij mijn pak. Mis schien is het kinderachtig, maar als ik iets wil bereiken bij een linkse partij, doe ik een rode das aan. Ik heb niet de illusie dat het werkt, maar het is een gewoonte." Dit keer staan er thema's rondom duurzaamheid op het programma, daarom valt de keuze op een groene das. Na de defi nitieve kledingkeuze vertrekt hij richting het Scheldetheater, waar de gemeenteraad van Terneuzen verga dert. ,,Tijdens de tweede lockdown ging dat digitaal, maar ik ben blij dat we elkaar nu weer in de ogen kun nen kijken." Vanwege de zaalinde ling mag de CDA-fractie pas als laat ste naar binnen. ,,Dat laatste mo ment samen in de foyer vóór de ver gadering begint is prettig. Nog even overleggen of bijpraten. Soms ben ik best wel gespannen voor de ge meenteraad begint." Gelukkig mer ken partijgenoten op dat Van Ginne- ken best wat mag ontspannen: ,,Je bent een beetje druk Jos.'' Voor hij gaat zitten zegt hij nog een kort ge bed op. ,,Even een momentje tot rust komen met een Weesgegroetje voor de goede afloop." 19.30 uur. Hoewel hij de raadszaal op het gemeentehuis mist, is het po dium van het Scheldetheater ook een goede plaats voor de gemeente raad. Van Ginneken legt uit waarom. „Politiek gaat over de inhoud en onze besluiten raken de inwoners van Terneuzen. Een deel van de po litiek gaat echter ook om theater. Het naar voren brengen van de argu menten van je partij, ook als je weet dat je aan het kortste eind trekt." Deze vergadering verdedigt een CDA-collega zijn standpunten voor meer openheid en communicatie Een deel van de politiek gaatechter ook om theater over de duurzame doelen van de ge meente. ,,We schrijven en vergade ren veel over duurzaamheid, groene energie en milieu, maar wat zien onze inwoners ervan? Daarom het voorstel om alle informatie en stuk ken die er is in één overzicht samen te brengen op de website." Het voor stel haalt deze avond nét geen meer derheid. ,,Dat is ook democratie", zegt Van Ginneken. ,,Maar wel jam mer." Met een aantekeningenbriefje vol notities verlaat hij het theater. ,,Als ik zelf geen voorstel hoef te ver dedigen, schrijf ik op hoe andere partijen op ons reageren. Enkele op positiepartijen waarvan je verwacht dat ze het voorstel zouden steunen, komen plots negatief uit de hoek. Dat noteer ik en wie weet kan ik deze week nog eens nabellen waarom ze die keuze hebben ge maakt." 23.00 uur. Weer thuis ploft Van Ginneken op de bank, al is het zeker nog geen tijd om in slaap te vallen. ,,De vergaderingen voor de ge meenteraad duren meestal tot een uur of half elf. Van die lange avon den zijn er, met de informatieavon den, het fractieberaad en de com missies meegerekend, al snel een stuk of acht in de maand. Soms ben ik iets vroeger thuis, soms iets later. En dan hebben we het nog niet over de bijeenkomsten van wijkraden, belanggroepen en het CDA lokaal, provinciaal of landelijk. Als ik terug thuiskom van de gemeenteraad zit ik vaak nog vol energie, mijn adre- nalinepijl is nog hoog." Met een kopje thee praat hij dit keer na met zijn vrouw Amber. ,,Soms bel ik ook nog even een vriend of mijn broertje Luc. Gewoon even stoom afblazen en bijpraten. Het is fijn om mensen in je omgeving te hebben die politiek óók interessant vinden en die je motivatie en goede ideeën geven voor een volgende vergade ring." vrijdag 23 juli 2021 GO - Jos van Ginneken over vergaderen in het Scheldetheater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31